History for 2018 Nov 10th
Results | News |
---|
Invited groups |
2018Alabama AHSAA Cross Country State Championships 2018 Results - Alabama AHSAA Cross Country State Championships
Published by
Results: Xpress Timing Xpress Timing - Contractor License 11/10/2018 - 11:32 AM
AHSAA State XC Championships 2018
Oakville Indian Mounds XC Course - 11/10/2018
Event 8 Boys 5k Run CC 1-2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Asher Desai 12 Altamont 16:31.17 1
2 Mitchell Cook 12 Westbrook Ch 16:38.11 2
3 Jonah Morris 12 Westbrook Ch 16:42.30 3
4 James Dixon 12 Altamont 16:56.91 4
5 Spencer Skidmore 12 Altamont 17:07.52 5
6 Kagen Sutton 12 Hatton 17:09.73 6
7 Trentan Williams 12 Cold Springs 17:11.10 7
8 Blake Noah 12 Ohatchee Hig 17:13.08 8
9 Gabe Hammonds 12 Ohatchee Hig 17:17.69 9
10 Cole Akridge 11 Cold Springs 17:23.41 10
11 Jonathan Collett 11 Cold Springs 17:30.68 11
12 Jentzen Moore 10 Holy Spirit 17:36.00 12
13 Carson Graves 9 Hatton 17:36.66 13
14 James Gregory 9 Altamont 17:42.39 14
15 Will Grimmett 11 Cold Springs 17:42.94 15
16 Nicolas Ulrich 11 Athens Bible School 17:57.00 16
17 Jairo Lopez 10 Hatton 18:00.85 17
18 Aaron Spurger 11 Cold Springs 18:04.53 18
19 Jack Engel 12 Altamont 18:13.38 19
20 Seth Walker 11 Cold Springs 18:14.62 20
21 Wint Yerby 11 Altamont 18:14.68 21
22 Steve Kamau 10 Cornerstone 18:15.20
23 William Denniston 12 Altamont 18:23.40 22
24 Hunter Calvert 9 Cold Springs 18:24.32 23
25 John Glover 9 Covenant Christian 18:28.79
26 Brock Windham 8 Mars Hill Bible 18:35.86 24
27 Luke Fair 10 Ohatchee Hig 18:36.02 25
28 Josh Pelham 12 Asbury 18:37.41 26
29 Andrew Hall 12 Athens Bible School 18:38.18 27
30 Richard Rosas 10 Tanner 18:38.24
31 Jordan Cowart 11 Westbrook Ch 18:39.20 28
32 Dalton Fitch 11 Ohatchee Hig 18:40.32 29
33 Garrett Dolbear 7 St. Luke's E 18:41.10 30
34 Asher Curp 8 Westbrook Ch 18:41.81 31
35 Jackson Martin 9 Westbrook Ch 18:42.08 32
36 Dylan Lyall 12 Altamont 18:45.66
37 Camron McDaniel 11 Cedar Bluff 18:50.62
38 Justin Porterfield 11 Zion Chapel 18:50.84 33
39 Nate Blankenship 11 Whitesburg C 18:58.79 34
40 Gabe Ferrel 10 Whitesburg C 19:06.34 35
41 Brady Anderson 11 Lindsay Lane 19:07.69
42 Gage Bell 10 Altamont 19:09.43
43 John Robert Austin 12 Holy Spirit 19:10.43 36
44 Kam Thomas 11 Donoho 19:10.73
45 Davis Smith 12 Altamont 19:10.74
46 Hunter Harville 10 Hatton 19:13.94 37
47 Levi Garrett 9 Faith Christian 19:15.23
48 Justin Cruz 11 Asbury 19:16.76 38
49 Logan Bolling 9 Pleasant Hom 19:17.78 39
50 Isaiah Nicely 10 Elberta High School 19:25.87
51 Bo Gooch 11 Mars Hill Bible 19:26.35 40
52 Matthew Moran 11 Mars Hill Bible 19:29.83 41
53 Zachary Haataja 10 St. Luke's E 19:32.98 42
54 Andrew Hanenkrat 12 Cottage Hill 19:33.87 43
55 John Williams 12 Jefferson Ch 19:33.93
56 Ethan Pratt 8 Westbrook Ch 19:35.43 44
57 Brody Belcher 8 Cold Springs 19:42.54
58 Christopher Sanchez 11 Falkville 19:43.21 45
59 Tyler Mullinax 9 Ohatchee Hig 19:44.62 46
60 Eli Bishop 11 Whitesburg C 19:49.13 47
61 Jay Jones 10 Asbury 19:53.86 48
62 Josue Luna 8 North Sand M 19:54.25
63 Alex Williams 12 Holy Spirit 19:54.94 49
64 Joseph Hainds 7 Pleasant Hom 19:55.18 50
65 Kordell Talley 11 Skyline High School 19:55.87 51
66 Isaac Dollar 12 Asbury 19:58.20 52
67 Joseph Graves 10 Lindsay Lane 20:01.38
68 Caleb Anders 11 Falkville 20:01.80 53
69 Trey Terry 11 Berry High School 20:02.33
70 Kaden Liles 12 Hatton 20:03.15 54
71 Simon Jaeger 10 Whitesburg C 20:04.27 55
72 Brandon Curtis 12 Goshen 20:06.17
73 David Holman 9 Holy Spirit 20:06.62 56
74 Kaleb Shepard 12 Cedar Bluff 20:07.05
75 Carson Masterson 8 Hatton 20:07.79 57
76 Slade Johnson 10 Cold Springs 20:10.10
77 Jayden Allred 7 Cold Springs 20:10.85
78 Connor Kelley 10 Zion Chapel 20:14.39 58
79 Cole Jones 10 Cottage Hill 20:17.32 59
80 Aaron Lodree 10 Holy Spirit 20:18.17 60
81 Wrangler Campbell 12 Zion Chapel 20:20.58 61
82 Anthony Garcia 12 Asbury 20:21.66 62
83 Blade Devin 9 Asbury 20:24.27 63
84 Matt Berry 12 Asbury 20:25.36 64
85 Matthew O'Rourke 11 Pleasant Hom 20:26.31 65
86 Sam Gooch 10 Mars Hill Bible 20:27.97 66
87 Ian Tucker 10 Fayetteville School 20:28.66
88 Dawson Daniels 10 Hatton 20:29.27 67
89 Peyton Woodyard 10 Pleasant Hom 20:29.96 68
90 Nathan Broome 7 Cottage Hill 20:30.23 69
91 Adam Staver 10 Zion Chapel 20:31.56 70
92 Landin Diveley 8 Falkville 20:31.73 71
93 Griffin Turner 10 Lindsay Lane 20:35.49
94 Jonas Senkbeil 7 Holy Spirit 20:36.36 72
95 Henry Woodall 9 Lindsay Lane 20:36.66
96 Christopher Cash 11 Ohatchee Hig 20:38.77 73
97 Stetson Adcock 10 Zion Chapel 20:39.23 74
98 Mikell Elliott 10 Falkville 20:42.40 75
99 Jack Wills 11 Falkville 20:43.66 76
100 Grey Fortenberry 11 Athens Bible School 20:45.10 77
101 Austin Wyatt 11 Ohatchee Hig 20:46.27 78
102 Eli Fortenberry 9 Athens Bible School 20:47.70 79
103 Jarrett Bice 10 Horseshoe Be 20:48.21
104 Jayce Thornton 12 Mars Hill Bible 20:48.73 80
105 Andrew Le 9 St. Luke's E 20:50.35 81
106 Caleb Conner 10 Mars Hill Bible 20:51.61 82
107 Aaron Hicks 11 Ohatchee Hig 20:56.06
108 Brody Wilks 8 Goshen 20:57.48
109 Nathan Olinger 11 Skyline High School 20:57.85 83
110 Dalton Maye 9 Ohatchee Hig 20:58.08
111 Carson Flanagan 10 Hatton 20:59.54
112 Dakota Kidd 7 Hatton 21:00.77
113 Nicholas Holley 9 Pleasant Hom 21:00.94 84
114 Sebastian Figueroa 11 Marion County 21:06.08
115 Eric Dennis 9 Zion Chapel 21:07.44 85
116 Brendon McQuire 12 Cottage Hill 21:09.39 86
117 Ian Lewis 12 Cottage Hill 21:10.08 87
118 Darian Davis 11 Falkville 21:13.02 88
119 Shaun Moyers 12 Hatton 21:13.43
120 Brooks Cumpton 8 St. Luke's E 21:27.91 89
121 Hugh Hargett 8 Mars Hill Bible 21:32.35 90
122 Hunter Wells 9 Jefferson Ch 21:35.23
123 Bryant Kennamer 7 Skyline High School 21:36.69 91
124 Kaleb Piland 11 Pleasant Hom 21:41.82 92
125 Jason Ray 10 Whitesburg C 21:44.40 93
126 Thomas Ross 9 Decatur Heri 21:45.27
127 Hunter Holmes 10 Pleasant Hom 21:45.61 94
128 Camren Thorman 12 Zion Chapel 21:50.03 95
129 Mason Wright 8 Elberta High School 21:51.94
130 Jackson Boone 8 St. Luke's E 22:04.56 96
131 Brandon Berry 9 Asbury 22:06.14
132 Schuyler Josey 9 Pleasant Hom 22:11.83
133 Jack Bradford 8 Athens Bible School 22:15.10 97
134 Will Varnon 12 Whitesburg C 22:20.10 98
135 Bryce Bryan 9 Falkville 22:25.63 99
136 Jack Clark 12 Mars Hill Bible 22:26.27
137 Ty Clark 8 Pleasant Hom 22:27.89
138 Elijah Bradley 7 Pleasant Hom 22:29.69
139 Trever Saint 7 Skyline High School 22:30.12 100
140 Caleb Ward 12 Asbury 22:32.60
141 Tyler Hester 12 Ohatchee Hig 22:34.73
142 Ethan Wiles 11 Athens Bible School 22:35.16 101
143 Austin Johns 10 Zion Chapel 22:36.21
144 Alejandro Perez-Ruiz 11 Holy Spirit 22:38.73 102
145 Tristan Roach 11 Skyline High School 22:39.77 103
146 Landon Sawyer 7 Zion Chapel 22:43.52
147 Boone Carter 12 Mars Hill Bible 22:45.80
148 Cameron Mann 11 Mars Hill Bible 22:54.46
149 Samuel Matthews 12 Athens Bible School 23:36.75 104
150 Ridge McHugh 10 Westbrook Ch 23:41.58 105
151 Christopher Waddell 11 Athens Bible School 23:51.27
152 Aaron Archie 9 Cottage Hill 24:14.20 106
153 Nick Conner 12 Whitesburg C 24:31.38 107
154 J T Hastings 7 Skyline High School 24:38.85 108
155 Brennan Paulus 10 Whitesburg C 25:15.06
156 Levi Wilkinson 8 Skyline High School 25:27.49 109
157 Drew Dickey 7 Whitesburg C 25:29.86
158 Elijah Daniel 9 Athens Bible School 25:36.14
159 Alexis Jimenez-Cruz 12 Asbury 26:48.44
160 Brody Ostendorf 8 Westbrook Ch 29:35.85
161 Daniel Olinger 7 Skyline High School 30:28.18
162 Daniel Lopez-Moreno 9 Holy Spirit 32:25.07
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Altamont 43 1 4 5 14 19 21 22
Total Time: 1:26:31.37
Average: 17:18.28
2 Cold Springs 61 7 10 11 15 18 20 23
Total Time: 1:27:52.66
Average: 17:34.54
3 Westbrook Christian Schoo 96 2 3 28 31 32 44 105
Total Time: 1:29:23.50
Average: 17:52.70
4 Ohatchee High School 117 8 9 25 29 46 73 78
Total Time: 1:31:31.73
Average: 18:18.35
5 Hatton 127 6 13 17 37 54 57 67
Total Time: 1:32:04.33
Average: 18:24.87
6 Holy Spirit Catholic High 213 12 36 49 56 60 72 102
Total Time: 1:37:06.16
Average: 19:25.24
7 Asbury 226 26 38 48 52 62 63 64
Total Time: 1:38:07.89
Average: 19:37.58
8 Mars Hill Bible 251 24 40 41 66 80 82 90
Total Time: 1:38:48.74
Average: 19:45.75
9 Whitesburg Christian Acad 264 34 35 47 55 93 98 107
Total Time: 1:39:42.93
Average: 19:56.59
10 Zion Chapel High School 296 33 58 61 70 74 85 95
Total Time: 1:40:36.60
Average: 20:07.32
11 Athens Bible School 296 16 27 77 79 97 101 104
Total Time: 1:40:23.09
Average: 20:04.62
12 Pleasant Home School 306 39 50 65 68 84 92 94
Total Time: 1:41:10.17
Average: 20:14.04
13 Falkville 320 45 53 71 75 76 88 99
Total Time: 1:41:42.80
Average: 20:20.56
14 St. Luke's Episcopal Scho 338 30 42 81 89 96
Total Time: 1:42:36.90
Average: 20:31.38
15 Cottage Hill Christian Ac 344 43 59 69 86 87 106
Total Time: 1:42:40.89
Average: 20:32.18
16 Skyline High School 428 51 83 91 100 103 108 109
Total Time: 1:47:40.30
Average: 21:32.06
Event 11 Girls 5k Run CC 1-2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Breia Smith 9 Cornerstone 20:57.82
2 Ally Amerson 11 Hatton 21:02.52 1
3 Ava Akridge 9 Cold Springs 21:07.27 2
4 Reagan Parris 7 Cold Springs 21:12.86 3
5 Abigail Sadler 8 St. Luke's E 21:16.52
6 Ashleigh White 12 Cold Springs 21:17.96 4
7 Ariel Dean 8 Altamont 21:30.39 5
8 Neidyn Lopez 9 Hatton 21:33.30 6
9 Anaelyse Perez-Ruiz 11 Holy Spirit 21:39.48 7
10 Maria Alvarez 12 Cottage Hill 21:50.71 8
11 Jayda Fair 11 Ohatchee Hig 21:54.86 9
12 Emma Hancock 7 Cold Springs 21:57.94 10
13 Hannah Vandiver 10 Heritage Chr 21:59.39
14 Katherine Allred 12 Cottage Hill 22:07.26 11
15 Lillian Bradford 12 Athens Bible School 22:13.65 12
16 Sophie Jones 12 Heritage Chr 22:28.44
17 Mary Kate Sapp 11 Hatton 22:35.59 13
18 Camille Oliver 11 Altamont 22:38.79 14
19 Ciara Calvert 7 Cold Springs 22:40.50 15
20 Alyssa Jackson 11 Cold Springs 22:42.43 16
21 Jennifer Vega 10 Section High School 22:50.04 17
22 Sadie Terry 11 Cold Springs 22:53.86 18
23 Sofia Gaitan-Wolfe 11 Altamont 22:54.54 19
24 Clara Ryan 9 Ohatchee Hig 22:57.77 20
25 Sydney McKinnon 9 Mars Hill Bible 23:00.12 21
26 Brittany Caywood 9 Ohatchee Hig 23:01.83 22
27 Coalie Easterwood 8 Ohatchee Hig 23:05.90 23
28 Julie Yasaka 12 Shoals Christian 23:06.21
29 Allison White 7 Cold Springs 23:12.36
30 Adele Benson 9 Altamont 23:13.63 24
31 Alexis Brewer 8 Ider High School 23:28.91 25
32 Mattie Graves 8 Hatton 23:35.00 26
33 Shawna Sherbert 11 Fayetteville School 23:35.98
34 Anna Belle Humphres 12 Vina High School 23:37.03
35 Rayleigh Guin 9 Vina High School 23:37.30
36 Yami Mendoza 9 Tanner 23:39.92
36 Madison Allen 12 Cedar Bluff 23:39.92 27
38 Maggie Morgan 9 Westbrook Ch 23:42.98
39 Hailey Wilson 11 Falkville 23:45.55 28
40 Claire McReynolds 8 Kinston High School 23:45.98
41 Arden Campbell 8 Altamont 23:47.49 29
42 Carley Schlageter 8 Ider High School 23:48.95 30
43 Halie Carroll 11 Falkville 23:54.35 31
44 Cindel Myers 9 Section High School 24:12.19 32
45 Julianne Wilson 11 Cedar Bluff 24:14.53 33
46 Mattie Weeks 9 Whitesburg C 24:15.93
47 Sydney Sharp 7 Holy Spirit 24:19.13 34
48 Cassandra Camacho 12 Zion Chapel 24:20.40 35
49 Lauren Galloway 7 Ohatchee Hig 24:24.85 36
50 Mia Liaudais 7 Holy Spirit 24:26.66 37
51 Jessie Green 10 Athens Bible School 24:27.11 38
52 Juliana Hudry 10 Decatur Heri 24:31.06
53 Caroline Lee 11 Altamont 24:31.63 39
54 Ashleigh Madagan Lindsay Lane 24:33.10
55 Keller Matheny 10 St. Luke's E 24:34.09
56 Bay Stackpole 10 Altamont 24:37.43 40
57 Allison Williams 9 Holy Spirit 24:39.43 41
58 Emma Bishop 10 Cedar Bluff 24:40.69 42
59 Hannah Salame 11 Donoho 24:41.61
60 Landra Free 10 Zion Chapel 24:42.30 43
61 Anna Marie Bentley 9 St. Luke's E 24:44.14
62 Rylie Powell 11 Asbury 24:46.77
63 Victoria McRaney 12 Ohatchee Hig 24:48.83 44
64 Ashley Grantham 9 Zion Chapel 24:54.45 45
65 Alondra Aranda 11 Hatton 25:01.10 46
66 Zoe Jacks Altamont 25:02.67
67 Olivia Martin 9 Whitesburg C 25:03.36
68 Hannah Britnell 8 Athens Bible School 25:05.23 47
69 Amrita Lakhanpal 12 Altamont 25:16.95
70 Addison Jones 7 Cottage Hill 25:19.30 48
71 Brenda Aranda 9 Hatton 25:20.06 49
72 Emily Thullesen 10 Cottage Hill 25:20.92 50
73 Ashley Leath 12 Ohatchee Hig 25:21.55 51
74 Maddie Howton 9 Mars Hill Bible 25:24.83 52
75 Sophie Petrovic 12 Holy Spirit 25:35.89 53
76 Emma Reaves 12 Mars Hill Bible 25:36.32 54
77 Emily Flynn 11 Ider High School 25:38.36 55
78 Jolie Green 10 Athens Bible School 25:39.42 56
79 Mallory Hall 9 Athens Bible School 25:42.26 57
80 Elizabeth Bedford 11 Faith Christian 25:43.99
81 Claire Sandlin 10 Athens Bible School 25:44.54 58
82 Blair Wyrosdick 9 Kinston High School 25:48.90
83 Mirian Cortez 11 Tanner 25:52.75
84 Kaleigh Butler 8 Athens Bible School 25:54.00 59
85 Erin McVeigh 10 Faith Christian 25:54.79
86 Emma Collett 9 Cold Springs 25:56.57
87 Tanner Ledbetter 10 Athens Bible School 25:57.86
88 Maria Tibbitts 9 Cedar Bluff 25:58.57 60
89 Barklee Hargett 7 Mars Hill Bible 26:06.09 61
90 Raven Cail 9 Cedar Bluff 26:12.89 62
91 Kaylee Bush 8 Hatton 26:16.56 63
92 Kiana Garber 7 Ohatchee Hig 26:18.82
93 Renee Boots 11 Zion Chapel 26:23.33 64
94 Halle Brown 10 Ider High School 26:23.78 65
95 McKinli Sandlin 7 Meek 26:25.35
96 Kaleigh Carson 10 Ider High School 26:31.55 66
97 River Guthrie 12 Falkville 26:46.29 67
98 Kelsey White 12 Holy Spirit 26:47.04 68
99 Hayden Cannon 7 Cedar Bluff 26:49.34 69
100 Allie Pruett 8 Ider High School 26:50.74 70
101 Savannah Garrison 8 Falkville 26:51.18 71
102 Ashlyn Derr 9 Mars Hill Bible 26:56.98 72
103 Brooke Piscitelli 7 Athens Bible School 26:58.49
104 Alexis Barker 11 Zion Chapel 27:00.36 73
105 Madison Armstrong 9 Section High School 27:07.08 74
106 Emily Driskill 7 Whitesburg C 27:08.72
107 Reece Patterson 8 Cedar Bluff 27:09.88 75
108 Stella King 7 Whitesburg C 27:10.10
109 Sarah Taylor 11 Cottage Hill 27:14.15 76
110 Jadyn Davis 10 Hatton 27:17.10
111 Anna Bryant 10 Ohatchee Hig 27:20.24
112 Julie Blackburn 12 Mars Hill Bible 27:26.93 77
113 Victoria Cochran 11 Mars Hill Bible 27:31.18 78
114 Morgan Armstrong 9 Section High School 27:35.53 79
115 Janna Miles 11 Zion Chapel 27:45.75 80
116 Chloe Welborn 8 Hatton 27:49.89
117 Joslyn Boatwright 8 Skyline High School 27:53.67
118 Lauren White 12 Addison 27:58.66
119 Alanah Bunce 11 Zion Chapel 28:07.20 81
120 Abby Richards 11 Cedar Bluff 28:14.53
121 Mycah Swift 11 Ider High School 28:19.10 82
122 Katie Rasbury 7 Horseshoe Be 28:36.52
123 Audrey Easter 9 Falkville 28:44.13 83
124 Stacy Peters 9 Horseshoe Be 28:44.26
125 Emma Grace Jones 9 Cottage Hill 28:52.06 84
126 Hannah Kinney 8 Holy Spirit 29:01.54 85
127 Kinsley Carson 8 Ider High School 29:03.44
128 Brityn Spence 8 Horseshoe Be 29:06.67
129 Rebecca Rasbury 7 Horseshoe Be 29:16.64
130 Victoria Flowers 11 Zion Chapel 29:26.76
131 Abby Foust 12 Mars Hill Bible 29:42.92
132 Chloe Snead 9 Cedar Bluff 29:49.27
133 Jerri-Grace Chandler 9 Cedar Bluff 29:54.70
134 Anna Simon 11 Holy Spirit 30:42.50
135 Makayla Rowell 9 Section High School 32:19.38 86
136 Taylor Davis 11 Ider High School 33:12.33
137 Hannah Garrison 10 Falkville 34:20.95 87
138 Sadie Anne White 8 Cottage Hill 35:53.37 88
139 Laura Silvernail 12 Athens Bible School 37:29.11
140 Delaney Sewell 11 Ider High School 38:16.10
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Cold Springs 34 2 3 4 10 15 16 18
Total Time: 1:48:16.53
Average: 21:39.31
2 Altamont 91 5 14 19 24 29 39 40
Total Time: 1:54:04.84
Average: 22:48.97
3 Hatton 92 1 6 13 26 46 49 63
Total Time: 1:53:47.51
Average: 22:45.51
4 Ohatchee High School 110 9 20 22 23 36 44 51
Total Time: 1:55:25.21
Average: 23:05.05
5 Holy Spirit Catholic High 172 7 34 37 41 53 68 85
Total Time: 2:00:40.59
Average: 24:08.12
6 Cottage Hill Christian Ac 193 8 11 48 50 76 84 88
Total Time: 2:01:52.34
Average: 24:22.47
7 Athens Bible School 210 12 38 47 56 57 58 59
Total Time: 2:03:07.67
Average: 24:37.54
8 Cedar Bluff 224 27 33 42 60 62 69 75
Total Time: 2:04:46.60
Average: 24:57.32
9 Ider High School 241 25 30 55 65 66 70 82
Total Time: 2:05:51.55
Average: 25:10.31
10 Mars Hill Bible 260 21 52 54 61 72 77 78
Total Time: 2:07:04.34
Average: 25:24.87
11 Zion Chapel High School 260 35 43 45 64 73 80 81
Total Time: 2:07:20.84
Average: 25:28.17
12 Falkville 280 28 31 67 71 83 87
Total Time: 2:10:01.50
Average: 26:00.30
13 Section High School 288 17 32 74 79 86
Total Time: 2:14:04.22
Average: 26:48.85
Event 2 Boys 5k Run CC 3A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Cooper Reynolds 12 WestminOM 16:49.29 1
2 Caleb Guthery 11 St Bernard 17:03.55 2
3 Bradley Schmidt 12 Bayside Academy 17:04.55 3
4 Paul Gonzalez 10 JB Pennington 17:10.48 4
5 Skyler Mcleod 12 Pleasant Valley HS 17:14.69 5
6 Myles Cook 11 Bayside Academy 17:20.20 6
7 Davis Holdbrooks 12 Winfield Cit 17:27.39 7
8 Collin Mayfield 10 Geraldine HS 17:29.69
9 Rider Jernigan 12 TR Miller 17:30.43 8
10 Kyle VanKirk 10 WestminCA 17:34.37 9
11 Aaron Brown 12 Hanceville 17:39.22
12 Gunnar Smith 10 Houston Academy 17:44.10 10
13 Brandon Mendez 12 Brindlee Mountain 17:45.29 11
14 Xavier Works 10 Geraldine HS 17:46.42
15 Walker Reusser 10 Mobile Christian 17:46.98
16 Seth Peebles 9 WestminCA 17:47.44 12
17 Alexander Scully 11 Prattville C 17:50.76 13
18 Jacob Gladen 12 Pleasant Valley HS 17:52.00 14
19 Joseph Arriaga 10 St Bernard 17:52.71 15
20 Coleman Haynes 11 Pleasant Valley HS 17:54.41 16
21 Clay Suddarth 11 Providence C 17:55.63
22 Joey McCarthy 12 St Bernard 17:57.77 17
23 Christopher Drayton 11 Bayside Academy 18:06.41 18
24 Mario Pablo 12 JB Pennington 18:08.50 19
25 Micah Flores 12 TR Miller 18:10.79 20
26 John Porterfield 12 WestminOM 18:11.06 21
27 Garrett Ellison 12 Pisgah High School 18:12.45 22
28 Brayden Wright 11 Pleasant Valley HS 18:12.79 23
29 Dawson Klein 8 Winfield Cit 18:13.83 24
30 Spencer Gaberino 11 Bayside Academy 18:13.94 25
31 Christopher Tamburin 12 Houston Academy 18:15.75 26
32 Carson Daugherty 12 Houston Academy 18:16.66 27
33 Parker Sellers 10 Holly Pond 18:17.34 28
34 Jack Phelps 11 St. Michael 18:17.38 29
35 Tailand Mitchell 12 TR Miller 18:18.93 30
36 Sam Kelley 8 TR Miller 18:20.97 31
37 Kaige Roberts 11 Pleasant Valley HS 18:21.52 32
38 Tucker Reynolds 12 Straughn Hig 18:24.15
39 David De Jesus 10 St Bernard 18:26.94 33
40 Cayden Nelson 8 Pleasant Valley HS 18:31.48 34
41 Nick Berrios 11 St. Michael 18:41.87 35
42 Colby Corum 10 Lauderdale County 18:43.09
43 Christopher Sampson 12 Providence C 18:46.10
44 John Anthony Kritlow 12 Pleasant Valley HS 18:47.45 36
45 Arjun Varadhan 11 WestminOM 18:47.73 37
46 Zach Cornelison 10 Pisgah High School 18:48.24 38
47 John Richardson 11 WestminOM 18:48.25 39
48 Andrew Tamburin 12 Houston Academy 18:52.03 40
49 John Thomas Neill 8 Bayside Academy 18:54.66 41
50 John Farmer 11 WestminCA 18:55.06 42
51 Charles Glasgow 9 WestminCA 18:56.96 43
52 Caleb Anderson 9 WestminCA 18:57.06 44
53 JC Peacock 8 Houston Academy 19:04.32 45
54 Michael Garriz 11 St. Michael 19:04.71 46
55 Greyson Lifto 11 Providence C 19:05.45
56 Zackery Reynolds 11 Holly Pond 19:05.95 47
57 Ethan Ellerbusch 11 WestminOM 19:06.57 48
58 Caleb Hubbard 9 Houston Academy 19:11.39 49
59 Nikolas Borths 10 St Bernard 19:13.01 50
60 Tanner Baine 11 Pisgah High School 19:14.65 51
61 Jiovany Aguilar- Arriaga 8 St Bernard 19:15.34 52
62 Caleb Bice 10 Dadeville 19:16.38
63 David Haskins 9 WestminOM 19:19.76 53
64 Andrew Kenny 11 Pike Road School 19:20.43
65 Luscher Mayhall 9 St. Michael 19:22.04 54
66 Jordan Ford 9 Dadeville 19:22.92
67 Carlos Perez 9 JB Pennington 19:25.10 55
68 Christopher Putman 9 Holly Pond 19:26.15 56
69 Samuel Driver 12 Straughn Hig 19:26.57
70 Basil McHorne II 12 Saint James 19:27.24 57
71 Carson Roberson 8 Prattville C 19:28.52 58
72 Micah Adams 7 WestminOM 19:30.27 59
73 Hunter Stevens 10 St. Michael 19:32.92 60
74 Coston Korotky 7 WestminCA 19:33.23 61
75 Spencer Madore 10 Saint James 19:34.36 62
76 Ion Patrum 9 Hanceville 19:38.50
77 Anthony Lopez 10 Susan Moore 19:39.06
78 Ty Postle 8 Bayside Academy 19:39.24 63
79 Jun Choi 10 Saint James 19:39.96 64
80 Francisco Tona 10 St Bernard 19:42.40 65
81 Will Rhodes 10 Vinemont Hig 19:45.38
82 Dyson Crooker 10 St. Michael 19:46.53 66
83 Connery Lowery 11 East Lawrenc 19:50.00 67
84 Skyler Balta 9 Colbert Heights 19:50.30
85 Micah Roundtree 11 Saint James 19:50.75 68
86 Luke Richardson 9 WestminOM 19:51.97
87 Austin Sierco 8 Saint James 19:58.06 69
88 Dawson Dunn 8 Locust Fork 19:58.66
89 Tyler Weeks 10 Winfield Cit 19:59.23 70
90 Camden Renner 10 WestminCA 19:59.63 71
91 Jordan Delawerence 12 TR Miller 20:01.04 72
92 Dominic Murphy 10 St. Michael 20:01.38 73
93 Alexander Montgomery 7 WestminOM 20:01.80
94 David Lee 9 WestminCA 20:09.14
95 Mitchell Giedlin 9 St. Michael 20:11.20
96 Keith Wright 12 Randolph County 20:15.98
97 Nick Grant 12 Brindlee Mountain 20:16.60 74
98 Brody Harbison 11 Oakman High School 20:20.77
99 Jody Childers 8 JB Pennington 20:21.09 75
100 Trey Barrentine 11 Pisgah High School 20:21.62 76
101 Seth Kemble 9 Winfield Cit 20:22.04 77
102 Caleb Shaw 12 Pleasant Valley HS 20:22.16
103 Nolan Hadden 10 Prattville C 20:22.46 78
104 Mason Almaroad 8 Pleasant Valley HS 20:23.38
105 Edward Cowles 10 St. Michael 20:25.89
106 Nolan Turner 10 Prattville C 20:26.11 79
107 John Davis 10 St. Michael 20:27.65
108 Jacob Amberson 9 Pleasant Valley HS 20:29.70
109 Jahir Ortiz-Rodriguez 11 Saks 20:30.65
110 Seth Self 12 Holly Pond 20:34.55 80
111 Christopher Mackey 9 Pike Road School 20:35.85
112 Logan Bolton 10 Houston Academy 20:41.08 81
113 Dalton Wilson 12 Pisgah High School 20:41.58 82
114 Jose Serrano 9 JB Pennington 20:41.71 83
115 Daniel Bamberry 10 St Bernard 20:45.26
116 Elijah Thompson 10 WestminOM 20:47.02
117 David Costley 9 Brindlee Mountain 20:55.53 84
118 Brooks Feeley 8 TR Miller 20:58.80 85
119 Caleb Smith 8 East Lawrenc 20:59.42 86
120 Jayron Blackmon 12 TR Miller 20:59.92 87
121 Sam Britain 12 Bayside Academy 20:59.95 88
122 Maxwell Dunlap 7 Bayside Academy 21:06.63
123 Eli Peebles 7 WestminCA 21:07.31
124 James Tolbert 9 TR Miller 21:07.59
125 Benjamin Echols 11 Prattville C 21:17.19 89
126 Peyton Knop 8 East Lawrenc 21:18.83 90
127 Benjamin Allen 8 Prattville C 21:19.82 91
128 Francis Mami 10 St Bernard 21:27.23
129 Caleb Partain 11 Holly Pond 21:30.37 92
130 Jackson Graham 12 Prattville C 21:38.89 93
131 Austin Jeffery 9 Prattville C 21:39.55
132 Sam Middleton 10 Houston Academy 21:39.65
133 Ryan Kirk 11 Prattville C 21:42.00
134 Finn Smith 10 WestminCA 21:42.91
135 Jon-Michael Sampson 12 Saint James 21:44.00 94
136 Alex Nolin 10 Houston Academy 21:44.19
137 Andy Light 9 Holly Pond 21:45.55 95
138 Trey McKean 8 Bayside Academy 21:50.02
139 Will May 8 Winfield Cit 21:55.37 96
140 Colton Hall 7 Brindlee Mountain 22:03.61 97
141 Zach Randolph 11 East Lawrenc 22:04.54 98
142 Taylor Ward 11 Brindlee Mountain 22:06.59 99
143 Hunter Farr 9 Holly Pond 22:10.57 100
144 Bryant Overdear 9 Pisgah High School 22:12.06 101
145 David Izquierdo 8 East Lawrenc 22:14.57 102
146 Holden Goff 10 Pisgah High School 22:16.93 103
147 Austin Marsh 8 Holly Pond 22:23.99
148 Dawson Haney 12 Winfield Cit 22:29.09 104
149 Garret Mann 12 Clements 22:44.68
150 Preston Jones 12 JB Pennington 22:47.51 105
151 Ashton Rowland 8 Bayside Academy 22:56.11
152 Stephen Harrington 7 Saint James 22:57.08 106
153 Oakley Hurst 9 East Lawrenc 22:57.66 107
154 Colton Owen 10 Lauderdale County 22:58.07
155 Thomas Barron 10 Houston Academy 23:05.21
156 Jake Smith 8 Pisgah High School 23:10.87
157 Georg Bolstad 8 Saint James 23:11.17
158 Luke Hester 10 Winfield Cit 23:21.99 108
159 Mason Overdear 8 Pisgah High School 23:26.47
160 Connor Cook 10 Winfield Cit 23:37.28
161 Bill Lewis 8 Saint James 24:20.68
162 Jordan Hill 8 Brindlee Mountain 24:25.02 109
163 Jake Ballard 9 Winfield Cit 24:31.19
164 Simeon Ekwegbalu 7 JB Pennington 24:32.33 110
165 Alfredo Ruiz 7 Brindlee Mountain 25:19.11 111
166 Bailey Johnson 10 Pisgah High School 25:23.15
167 John Paul Taymon 7 Brindlee Mountain 25:45.98
168 Caleb Knedlik 10 Holly Pond 31:12.82
169 Angel Serrano 7 JB Pennington 39:17.42
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Pleasant Valley HS 90 5 14 16 23 32 34 36
Total Time: 1:29:35.41
Average: 17:55.09
2 Bayside Academy 93 3 6 18 25 41 63 88
Total Time: 1:29:39.76
Average: 17:55.96
3 St Bernard 117 2 15 17 33 50 52 65
Total Time: 1:30:33.98
Average: 18:06.80
4 Westminster School at Oak 146 1 21 37 39 48 53 59
Total Time: 1:31:42.90
Average: 18:20.58
5 Houston Academy 148 10 26 27 40 45 49 81
Total Time: 1:32:12.86
Average: 18:26.58
6 Westminster Christian Aca 150 9 12 42 43 44 61 71
Total Time: 1:32:10.89
Average: 18:26.18
7 TR Miller 161 8 20 30 31 72 85 87
Total Time: 1:32:22.16
Average: 18:28.44
8 St. Michael Catholic High 224 29 35 46 54 60 66 73
Total Time: 1:34:58.92
Average: 18:59.79
9 JB Pennington 236 4 19 55 75 83 105 110
Total Time: 1:35:46.88
Average: 19:09.38
10 Pisgah High School 269 22 38 51 76 82 101 103
Total Time: 1:37:18.54
Average: 19:27.71
11 Winfield City High School 274 7 24 70 77 96 104 108
Total Time: 1:37:57.86
Average: 19:35.58
12 Holly Pond 303 28 47 56 80 92 95 100
Total Time: 1:38:54.36
Average: 19:46.88
13 Prattville Christian Acad 317 13 58 78 79 89 91 93
Total Time: 1:39:25.04
Average: 19:53.01
14 Saint James 320 57 62 64 68 69 94 106
Total Time: 1:38:30.37
Average: 19:42.08
15 Brindlee Mountain 365 11 74 84 97 99 109 111
Total Time: 1:43:07.62
Average: 20:37.53
16 East Lawrence High School 443 67 86 90 98 102 107
Total Time: 1:46:27.36
Average: 21:17.48
Event 5 Girls 5k Run CC 3A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Presley Miles 10 Saint James 17:49.94 1
2 Hallie Porterfield 10 WestminOM 19:37.44 2
3 Hannah Adams 8 WestminOM 19:58.60 3
4 Lana Harwick 12 Saint James 20:03.49 4
5 Grace Crim 10 Providence C 20:05.94 5
6 Katie Wright 8 WestminOM 20:07.67 6
7 Kasey Ezekiel 11 Colbert Heights 20:20.77 7
8 Olivia Blackmon 10 TR Miller 20:23.12 8
9 Camilla Chambers 10 Holly Pond 20:45.85 9
10 Emma Powell 7 St Bernard 20:52.25 10
11 Arden McCullough 11 WestminOM 21:01.21 11
12 Valerie Grosso 11 Lexington 21:12.83
13 Alison Boyd 11 St. Michael 21:25.39 12
14 Eva Bryant 10 Pleasant Valley HS 21:28.06 13
15 McKenzie Fulton 9 WestminOM 21:36.02 14
16 Kendal Wright 8 Saint James 21:36.27 15
17 Christina Scruggs 10 WestminCA 21:37.44 16
18 Courtney Callahan 9 WestminOM 21:38.11 17
19 Breanna Tankersley 8 Holly Pond 21:39.86 18
20 Anna McBane 10 St. Michael 21:44.89 19
21 Katie Giles 8 Glencoe High School 21:47.15 20
22 Jordann Thompson 9 TR Miller 21:55.05 21
23 Kaylee Austin 8 Pleasant Valley HS 21:55.74 22
24 Juliana Ballew 12 Pleasant Valley HS 21:58.22 23
25 Marie Rasmussen 12 Providence C 22:06.92 24
26 Rebecca Ann Moore 9 TR Miller 22:08.29 25
27 Hastings Gray 11 WestminCA 22:12.76 26
28 Lauren West 11 Bayside Academy 22:15.32 27
29 Addison Embry 7 Lauderdale County 22:20.07
30 Abigail Kusz 9 Holly Pond 22:20.73 28
31 Chantzley Kirkland 9 Brindlee Mountain 22:24.36 29
32 Chloe Tombo 10 St Bernard 22:24.70 30
33 Sara Barck 10 St Bernard 22:26.98 31
34 Kylie Powell 8 Mobile Christian 22:27.26
35 Cheyanne Busby 10 Oakman High School 22:28.61
36 Emma Hood 11 Pleasant Valley HS 22:32.56 32
37 Abby Vice 11 Glencoe High School 22:33.35 33
38 Leah Jha 9 Bayside Academy 22:33.82 34
39 Betty Hemby 10 St. Michael 22:34.03 35
40 Samantha Morris 11 TR Miller 22:37.01 36
41 Elisabeth Coleman 9 TR Miller 22:37.70 37
42 Gracie Hood 9 Pleasant Valley HS 22:38.50 38
43 Cammi Griffith 9 WestminOM 22:39.28 39
44 Aubrey Wright 10 Saint James 22:39.36 40
45 Erika Maldonado 7 JB Pennington 22:40.21 41
46 Anna Beth Giles 11 Glencoe High School 22:40.38 42
47 Aria McMillan 11 St Bernard 22:43.37 43
48 Morgan Bienvenu 7 Providence C 22:43.54 44
49 Cameron Howes 7 Providence C 22:45.34 45
50 Claire Sanders 11 St Bernard 22:45.68 46
51 Hattie Parker 7 Providence C 22:48.52 47
52 Dominga Perez 12 JB Pennington 22:49.49 48
53 Anna Catherine Ferris 7 Providence C 22:53.71 49
54 Madelyn Patterson 7 Providence C 22:57.09 50
55 Abby Mooneyham 8 Brindlee Mountain 22:59.95 51
56 Savanna Avelar 11 Brindlee Mountain 23:01.46 52
57 Elizabeth Hall 9 Pleasant Valley HS 23:10.32 53
58 Izzy Giddens 11 WestminOM 23:16.58
59 Breanna Smith 12 JB Pennington 23:18.33 54
60 Cecilia Garner 12 Pisgah High School 23:19.27 55
61 Darby Moore 12 Clements 23:20.22
62 Ella Whitehead 9 Pleasant Valley HS 23:20.84 56
63 Kailyn Childress 9 Brindlee Mountain 23:23.66 57
64 Emily McDonald 12 St. Michael 23:24.10 58
65 Trinity Roberts 10 Pleasant Valley HS 23:24.16
66 Kendall Harbison 9 Vinemont Hig 23:24.45
67 Madison Frnka 9 Holly Pond 23:24.50 59
68 Trinity Jennings 7 Straughn Hig 23:24.95
69 Emily Love 8 Providence C 23:26.10
70 Lauren Peek 11 Pisgah High School 23:26.90 60
71 Victoria Woods 9 Lexington 23:31.62
72 Katie Foster 12 Colbert Heights 23:32.73 61
73 Jasmine Avelar 11 Brindlee Mountain 23:35.34 62
74 Kaitlyn Griffin 12 Holly Pond 23:36.20 63
75 Rhylee Bell 9 Pisgah High School 23:38.71 64
76 Elle Salter 8 Providence C 23:39.26
77 Maddie Jeffery 9 Prattville C 23:41.33
78 Esmerelda Vazquez 9 JB Pennington 23:46.99 65
79 Kathleen George 10 St Bernard 23:48.75 66
80 Kaylee Chism 11 Winfield Cit 23:51.32 67
81 Katelyn Bonner 9 JB Pennington 23:53.89 68
82 Kaylynn Morgan 10 Pisgah High School 23:54.43 69
83 Riley Grider 7 Pisgah High School 23:54.47 70
84 Sabrina Jones 11 JB Pennington 23:54.81 71
85 Kristen Shaw 7 Colbert Heights 23:59.35 72
86 Martha Grace Mixon 10 Bayside Academy 23:59.67 73
87 Christiana Hannam 10 Booker T Was 24:00.99
88 Kyleigh Darrow 8 Pike Road School 24:09.17
89 Briley Hembree 11 Pisgah High School 24:09.40 74
90 Memphis Natter 11 JB Pennington 24:09.45 75
91 Lilly Duffy 10 Bayside Academy 24:10.51 76
92 Emma Grace Daniel 11 Holly Pond 24:13.87 77
93 Naomi Valentine 8 Pike Road School 24:16.60
94 Maddi Taylor 10 WestminCA 24:22.04 78
95 Brittany Parker 8 Vinemont Hig 24:22.90
96 Jessica Grosso 9 Lexington 24:23.73
97 Briley Pitt 11 East Lawrenc 24:24.64
98 Ally Darwin 11 Pisgah High School 24:25.89 79
99 Emma Ellson 10 Pisgah High School 24:27.93
100 Abby Huddleston 12 Randolph County 24:28.48
101 Carrie Cooper 11 Brindlee Mountain 24:29.88 80
102 Dylan Barnowski 10 Brindlee Mountain 24:30.34 81
103 Grace Hollingsworth 12 Bayside Academy 24:30.65 82
104 Izabel Cabral 12 Saint James 24:33.26 83
105 Zoe Henson 9 Colbert Heights 24:37.60 84
106 Emma Morales 10 Houston Academy 24:38.08
107 Spirit Hall 10 Straughn Hig 24:39.30
108 Macey Roper 8 Pleasant Valley HS 24:40.64
109 Bekah Anderson 11 WestminOM 24:40.78
110 Grace Miller 11 WestminCA 24:43.68 85
111 Kaylee Jackson 11 Colbert Heights 24:45.34 86
112 Emma McBane 10 St. Michael 24:45.82 87
113 Josie Stough 10 Saint James 24:46.57 88
114 Katelin Dill 9 Saks 24:50.94
115 Lizbeth Medina 11 St Bernard 24:53.52 89
116 Hannah Rains 9 Saint James 24:55.25 90
117 Madison Phillips 10 Pisgah High School 24:56.99
118 Adrian Smith 12 St Bernard 24:57.13
119 Avery Dean 7 Providence C 24:58.24
120 Tiearra Daniels 11 Straughn Hig 24:58.74
121 Natalie Janney 11 Houston Academy 25:00.34
122 Maritza Ramon 12 Holly Pond 25:06.76 91
123 Abby Hubbert 8 Winfield Cit 25:08.95 92
124 Ella Tapscott 11 St. Michael 25:09.65 93
125 Abbie Junkin 10 Winfield Cit 25:10.24 94
126 Chloe Jepson 10 JB Pennington 25:14.92
127 Mackenzie Marion 8 Colbert Heights 25:16.14 95
128 Virginia Williams 12 Saint James 25:16.19
129 Katie Guffey 9 Pisgah High School 25:21.11
130 Robin Brantley 12 Winfield Cit 25:39.29 96
131 Makena Williams 8 TR Miller 25:53.19 97
132 Savanah Stewart 10 Winfield Cit 26:07.70 98
133 Sadie Riley 7 Glencoe High School 26:14.41 99
134 Kerry Silvers Hanceville 26:20.51
135 Sidnee Beavers 10 Saint James 26:28.78
136 Anna Posey 11 Winfield Cit 26:32.72 100
137 Rory Dembowski 12 St. Michael 26:33.73 101
138 Katie Shaneyfelt 7 Glencoe High School 26:50.06 102
139 Millison Mixon 8 Bayside Academy 26:54.45 103
140 Abbi Whitehead 9 Pleasant Valley HS 26:56.62
141 Lindsay Vankirk 8 WestminCA 27:02.74 104
142 Gia Vollmer 12 St. Michael 27:24.58
143 Cynthia Lara Hanceville 27:30.59
144 Trista Black 10 St. Michael 27:34.16
145 Maria Piceno 12 Susan Moore 28:03.45
146 RayAnna James 9 Colbert Heights 28:03.78 105
147 Hayle Roberts 11 Colbert Heights 28:03.86
148 Anna Grace Goodwin 11 Glencoe High School 28:15.53 106
149 Ella Cornutt 9 Glencoe High School 28:32.70 107
150 Lindsey Pate 7 Colbert Heights 28:40.14
151 Kierra Bruns Colbert Heights 28:40.31
152 Korey Butler 12 Holly Pond 28:51.86
153 Asia Dennis 11 Glencoe High School 29:01.98
154 Elly Casey 10 Bayside Academy 29:08.09 108
155 Abby Powell Glencoe High School 29:12.76
156 Mary Edmondson 7 Glencoe High School 29:55.92
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Westminster School at Oak 36 2 3 6 11 14 17 39
Total Time: 1:42:20.94
Average: 20:28.19
2 TR Miller 127 8 21 25 36 37 97
Total Time: 1:49:41.17
Average: 21:56.24
3 Pleasant Valley HS 128 13 22 23 32 38 53 56
Total Time: 1:50:33.08
Average: 22:06.62
4 Saint James 143 1 4 15 40 83 88 90
Total Time: 1:46:42.32
Average: 21:20.47
5 St Bernard 160 10 30 31 43 46 66 89
Total Time: 1:51:12.98
Average: 22:14.60
6 Providence Christian Scho 165 5 24 44 45 47 49 50
Total Time: 1:50:30.26
Average: 22:06.06
7 Holly Pond 177 9 18 28 59 63 77 91
Total Time: 1:51:47.14
Average: 22:21.43
8 St. Michael Catholic High 211 12 19 35 58 87 93 101
Total Time: 1:53:54.23
Average: 22:46.85
9 Brindlee Mountain 251 29 51 52 57 62 80 81
Total Time: 1:55:24.77
Average: 23:04.96
10 JB Pennington 276 41 48 54 65 68 71 75
Total Time: 1:56:28.91
Average: 23:17.79
11 Bayside Academy 292 27 34 73 76 82 103 108
Total Time: 1:57:29.97
Average: 23:30.00
12 Glencoe High School 296 20 33 42 99 102 106 107
Total Time: 2:00:05.35
Average: 24:01.07
13 Westminster Christian Aca 309 16 26 78 85 104
Total Time: 1:59:58.66
Average: 23:59.74
14 Colbert Heights 310 7 61 72 84 86 95 105
Total Time: 1:57:15.79
Average: 23:27.16
15 Pisgah High School 318 55 60 64 69 70 74 79
Total Time: 1:58:13.78
Average: 23:38.76
16 Winfield City High School 447 67 92 94 96 98 100
Total Time: 2:05:57.50
Average: 25:11.50
Event 4 Boys 5k Run CC 4A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Charlie Lott 12 Trinity Pres 16:21.71 1
2 Noah Flynn 12 Saint John P 16:29.90 2
3 Adler Brininger 11 Saint John P 16:33.92 3
4 Grant Walker 12 Catholic - M 16:34.48 4
5 Judson Hardin 11 Alabama Christian 16:36.29
6 Hollis Johnson 10 Catholic - M 16:37.01 5
7 Zachary Kroeger 12 Catholic - M 16:45.93 6
8 Brett Bonikowski 12 Lamp (Loveless) 16:54.36 7
9 James Hughes 12 Alabama Christian 16:59.49
10 Kyle Saylor 11 Dar 17:00.41 8
11 Brandon Cianfaglione 10 Saint John P 17:01.26 9
12 James Cain 12 Priceville 17:06.46 10
13 Quinn Butler 11 Saint John P 17:06.82 11
14 Sam Leslie 10 Catholic - M 17:10.43 12
15 Raleigh Stamps 11 Rogers 17:16.33 13
16 Jack Porter 11 Lamp (Loveless) 17:18.87 14
17 Seba Bakoyema 11 Lamp (Loveless) 17:19.19 15
18 Mat Mathison 11 Trinity Pres 17:19.91 16
19 Eric Mesina 11 Lamp (Loveless) 17:21.02 17
20 Manny Caceres 12 Catholic - M 17:25.92 18
21 Luke Larson 11 White Plains 17:30.34 19
22 Matthew Taylor 10 Ums-Wright 17:33.03 20
23 Chase Callahan 11 Sipsey Valle 17:33.50 21
24 Chris Valencia 11 Catholic - M 17:33.55 22
25 Cole Pierce 11 Catholic - M 17:34.46 23
26 Joseph Faust 9 Saint John P 17:36.38 24
27 Joseph Schmidt 10 Catholic - M 17:36.42
28 Tristan Smith 12 Alabama Christian 17:37.17
29 Christian Myles 9 Anniston 17:39.36
30 Kayd Hightower 10 White Plains 17:40.09 25
31 Jaylon Hudson 12 Lincoln 17:41.95 26
32 Timothy Hornsby 8 Trinity Pres 17:43.20 27
33 Benno Ehrhardt 12 Ums-Wright 17:46.46 28
34 Alex Varghese 12 Lamp (Loveless) 17:47.98 29
35 Gray Rutland 11 Trinity Pres 17:48.68 30
36 Austin Cleghorn 10 Catholic - M 17:49.98
37 Charlie Owens 10 West Morgan 17:51.92
38 Tristan Carter 12 Haleyville H 17:54.91 31
39 Lance Phung 11 Lamp (Loveless) 17:58.75 32
40 Landon Price 12 Sipsey Valle 17:58.90 33
41 Arnob Guha 12 Lamp (Loveless) 17:59.56 34
42 Adam Gautreaux 10 Saint John P 18:00.53 35
43 Justin An 10 Lamp (Loveless) 18:05.84
44 Peyton Bailey 10 Fairview 18:06.80 36
45 Wren Cole 11 Danville Hig 18:06.87
46 John Bridges 11 American Chr 18:08.86 37
47 Landon English 12 Wilson High School 18:10.63
48 Wyatt Knight 9 Ashville 18:11.31
49 Joseph Perry 9 Ums-Wright 18:11.68 38
50 Rey Gonzalez 8 Oneonta 18:12.51
51 Nicholas Schovel 9 Saint John P 18:12.58 39
52 Owen Martin 10 Ums-Wright 18:13.75 40
53 Dakota Putman 11 Rogers 18:14.07 41
54 Evan Garner 9 Jacksonville 18:15.07
55 Nick Gould 12 American Chr 18:16.71 42
56 James Middlebrooks 11 White Plains 18:23.99 43
57 A.B. Diaz 12 Fairview 18:24.44 44
58 Tre Mitchell 10 Ums-Wright 18:26.04 45
59 Carson Limbaugh 8 White Plains 18:28.11 46
60 Andrew Wrenn 10 Dar 18:30.31 47
61 Jackson Hicks 10 Anniston 18:33.27
62 Levi Jackson 11 West Limestone 18:33.36
63 Alan Satterlee 12 West Limestone 18:34.54
64 Jon Paul Tankersley 9 Trinity Pres 18:34.91 48
65 Lewis Barber 9 Haleyville H 18:34.96 49
66 Reece Baker 9 Elmore County 18:37.08
67 Zachary Tyler Foster 12 Dar 18:37.45 50
68 Cody Hill 10 Deshler High School 18:38.14 51
69 Gracen Smith 9 Haleyville H 18:38.91 52
70 Harrison Skala 10 Catholic - M 18:41.53
71 Sam Green 10 Hokes Bluff 18:44.58
72 Daniel Cook 11 Fairview 18:45.36 53
73 Tyler Malone 11 Rogers 18:45.75 54
74 Bradley Aultman 10 Dar 18:47.53 55
75 Seth Hood 11 Priceville 18:49.17 56
76 Cole Hilyer 12 Montgomery Academy 18:53.81
77 Mason Worrell 10 Northside 18:54.39 57
78 Brock Renicks 9 American Chr 18:54.53 58
79 J.R. Proctor 10 Lincoln 18:55.40 59
80 Bryce Hampton 11 Lamp (Loveless) 18:55.93
81 Josh Holston 8 Ums-Wright 18:58.52 60
82 Chris Pruitt 11 Saint John P 19:01.35
83 Brody Long 9 Priceville 19:01.78 61
84 Will Scott 11 Headland 19:02.81
85 Greyson Lee 10 American Chr 19:03.22 62
86 Dave Thomason 10 American Chr 19:03.48 63
87 Clark Thomason 12 American Chr 19:05.20 64
88 Keagan Hardin 10 Fairview 19:05.53 65
89 Harrison Hall 11 Lamp (Loveless) 19:06.10
90 David Bell 11 Ums-Wright 19:06.21 66
91 Kevin Padron 11 Deshler High School 19:07.83 67
92 Ethan Edgeworth 7 Good Hope 19:08.64
93 Garrett Flowers 12 Trinity Pres 19:08.77 68
94 Matthew Schultz 10 Ums-Wright 19:09.70
95 David Matthews 12 Madison Academy 19:09.89
96 Ethan Navas 10 West Limestone 19:14.55
97 Dawson Johnson 12 White Plains 19:15.24 69
98 Ethan Burrage White Plains 19:17.93 70
99 Tyler Brinyark 12 Northside 19:20.81 71
100 Koltyn Harbin 11 Dar 19:22.83 72
101 Drake Robertson 12 Haleyville H 19:24.81 73
102 Greyson Kirkley 10 Northside 19:25.85 74
103 Zane Springer 12 Trinity Pres 19:27.74 75
104 Caden Johnson 9 White Plains 19:29.94 76
105 Trey Weaver 10 Ums-Wright 19:30.43
106 Riley Rickard 9 Deshler High School 19:31.56 77
107 Clayton Brinyark 12 Northside 19:31.70 78
108 Colton Holman 9 Northside 19:32.94 79
109 Andrew Hill 10 White Plains 19:34.21
110 Ethan Underwood 11 Saint John P 19:37.68
111 Jacob Hankins 8 Fairview 19:39.16 80
112 Pickett Reese 12 Trinity Pres 19:39.79
113 Dean Herndon 12 Trinity Pres 19:41.13
114 Margarito Prado 11 Good Hope 19:42.01
115 Jonathan Biffle 10 Rogers 19:42.89 81
116 Joel Reach 12 West Blocton 19:43.07
117 Timothy Blackwell 9 Northside 19:44.15 82
118 Sy Stanfield 9 Dar 19:48.40 83
119 Kaleb Lyle 9 West Blocton 19:49.46
120 Dylan Miles 10 Lincoln 19:49.58 84
121 Zeke Shipman 9 Haleyville H 19:53.71 85
122 Josh Hixon 9 Trinity Pres 19:55.04
123 Jack McAnnally 11 Ums-Wright 20:00.22
124 Zavier Cagle 11 Priceville 20:01.85 86
125 Christian Weeks 8 Dar 20:03.56 87
126 Sawyer Tucker 12 Rogers 20:04.04 88
127 Jalan Sturkie 11 White Plains 20:04.80
128 Jacob Trull 12 Rogers 20:05.02 89
129 Luke Statom 10 Deshler High School 20:05.54 90
130 Sawyer Wright 11 Deshler High School 20:07.28 91
131 Austin Lowe 11 Fairview 20:07.96 92
132 Drew Aultman 11 Dar 20:08.36
133 Kelby Fowlkes 11 Rogers 20:08.99 93
134 Caleb Criswell 9 Sipsey Valle 20:14.11 94
135 Tyler Morgan 12 Deshler High School 20:18.50 95
136 Drayden Sullivan 10 Priceville 20:19.02 96
137 Ethan Nabors 10 Lincoln 20:20.17 97
138 Brandon Williams 11 Deshler High School 20:20.19 98
139 Luke Poole 9 Indian Springs 20:20.56
140 Ryan Buchanan 9 Dar 20:23.04
141 Jake Smith 10 Deshler High School 20:28.13
142 Josh Simms 11 Deshler High School 20:33.64
143 Tucker Moore 7 Rogers 20:34.32
144 Cole Senciboy White Plains 20:37.38
145 Trent Holmes 11 Priceville 20:38.34 99
146 Issac Warren 10 Sipsey Valle 20:40.78 100
147 Wesley Davis 8 Rogers 20:44.99
148 Will Butler 12 Fairview 20:47.46 101
149 Marion Mann 11 American Chr 20:52.80 102
150 Hunter Smith 8 Lincoln 21:01.63 103
151 Ashton Wheeler 10 Priceville 21:08.20 104
152 Trey Summers 11 Priceville 21:08.36
153 Nathan Deaton 10 Deshler High School 21:54.09
154 William Robins 7 Haleyville H 21:56.97 105
155 Bryant Stephens 8 Priceville 22:03.79
156 Hayden Armstrong 10 Haleyville H 22:16.41 106
157 Rj Myers 11 Dar 22:43.01
158 Andrew Hargrave 10 Northside 23:07.45 107
159 Joshua Gray 8 Lincoln 23:11.30 108
160 Jesse Fagerman 7 Priceville 23:12.91
161 Kawliga Miller 9 Lincoln 23:25.81 109
162 Hunter Liles 7 Rogers 23:46.09
163 Riley Miller 12 Haleyville H 23:47.22
164 Cole Walker 10 Sipsey Valle 23:58.78 110
165 Matt Harper 7 Fairview 24:13.69
166 Garrett Clark 10 Haleyville H 24:18.93
167 Ethan Greene 7 Lincoln 24:36.82
168 John Robert Ellis 12 Haleyville H 24:51.33
169 John Kelly 9 Lincoln 25:57.39
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Catholic - Montgomery 45 4 5 6 12 18 22 23
Total Time: 1:24:33.77
Average: 16:54.76
2 Saint John Paul II Cathol 49 2 3 9 11 24 35 39
Total Time: 1:24:48.28
Average: 16:57.66
3 Lamp (Loveless) 82 7 14 15 17 29 32 34
Total Time: 1:26:41.42
Average: 17:20.29
4 Trinity Presbyterian Scho 122 1 16 27 30 48 68 75
Total Time: 1:27:48.41
Average: 17:33.69
5 Ums-Wright 171 20 28 38 40 45 60 66
Total Time: 1:30:10.96
Average: 18:02.20
6 White Plains 202 19 25 43 46 69 70 76
Total Time: 1:31:17.77
Average: 18:15.56
7 Dar 232 8 47 50 55 72 83 87
Total Time: 1:32:18.53
Average: 18:27.71
8 American Christian Academ 262 37 42 58 62 63 64 102
Total Time: 1:33:26.80
Average: 18:41.36
9 Rogers 277 13 41 54 81 88 89 93
Total Time: 1:34:03.08
Average: 18:48.62
10 Fairview 278 36 44 53 65 80 92 101
Total Time: 1:34:01.29
Average: 18:48.26
11 Haleyville High School 290 31 49 52 73 85 105 106
Total Time: 1:34:27.30
Average: 18:53.46
12 Priceville 309 10 56 61 86 96 99 104
Total Time: 1:35:18.28
Average: 19:03.66
13 Sipsey Valley High School 358 21 33 94 100 110
Total Time: 1:40:26.07
Average: 20:05.22
14 Northside 359 57 71 74 78 79 82 107
Total Time: 1:36:45.69
Average: 19:21.14
15 Lincoln 369 26 59 84 97 103 108 109
Total Time: 1:37:48.73
Average: 19:33.75
16 Deshler High School 376 51 67 77 90 91 95 98
Total Time: 1:37:30.36
Average: 19:30.07
Event 1 Girls 5k Run CC 4A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Amaris Tyynismaa 12 Catholic - M 17:44.21 1
2 Lily Bachl 9 Catholic - M 19:04.41 2
3 Kathy Hammond 11 Lamp (Loveless) 19:36.33
4 Isabelle Cochran 12 Catholic - M 19:44.87 3
5 Jaycee Biffle 11 Rogers 19:51.68 4
6 Brenda Ellis 10 Ums-Wright 20:17.29 5
7 Dianna Boyer 12 Saint John P 20:18.08 6
8 Avery Keenon 9 West Limestone 20:21.13
9 Isabella Rowland 12 Montgomery Academy 20:25.19 7
10 Bijou Phillips 9 Good Hope 20:30.38 8
11 Katherine Warren 9 Trinity Pres 20:32.42 9
12 Elizabeth Slone Butler 10 Dar 20:32.80 10
13 Julianne Hill 12 Madison Academy 20:33.90
14 Katie Serrato 10 West Limestone 20:38.93
15 Yarahy Marcelino 10 West Morgan 20:45.34 11
16 Cassidy Winter 11 West Limestone 20:54.40
17 Jessica Cianfaglione 8 Saint John P 20:56.77 12
18 Haley Hughes 12 Dar 21:02.96 13
19 Colette Jones 12 Saint John P 21:02.98 14
20 Annie Jeffery 9 Ums-Wright 21:09.30 15
21 Kathleen McCarthy 9 Ashville 21:22.33 16
22 Mary Elizabeth Hill 10 Trinity Pres 21:24.73 17
23 Theresa Billman 11 American Chr 21:26.82 18
24 Grace Leslie 12 Catholic - M 21:27.16 19
25 Meghan McCarthy 10 Ashville 21:27.48 20
26 Audrey Groger 8 Saint John P 21:31.33 21
27 Mallory Cole 7 Brooks 21:39.80
28 Ann Cobb 7 Catholic - M 21:43.69 22
29 Caroline Sturgis 11 Saint John P 21:47.61 23
30 Camden Wilson 9 White Plains 22:04.96 24
31 Emily Francis Marshall 11 Lamp (Loveless) 22:06.67
32 Emma Richards 10 Deshler High School 22:13.70 25
33 Prather Anne Hargrove 10 Trinity Pres 22:19.48 26
34 Barclay McGinley 9 Ums-Wright 22:20.94 27
35 Taylor Knight 7 Ashville 22:22.70 28
36 Evelyn Detwiler 8 Saint John P 22:22.84 29
37 Savannah Griffin 9 White Plains 22:24.98 30
38 Mary Alice Murner 9 Deshler High School 22:26.03 31
39 Haidyn Foley 10 Lamp (Loveless) 22:29.25
40 Bridget Cianfaglione 11 Saint John P 22:30.43 32
41 Katie O'Malley 11 Rogers 22:31.60 33
42 Ann Presley Stewart 8 Trinity Pres 22:36.60 34
43 Isabella Lovvorn 12 American Chr 22:37.52 35
44 Savannah Yates 10 White Plains 22:38.82 36
45 Emily Douglas 12 Ums-Wright 22:40.82 37
46 Claudia Allen 11 Elkmont High School 22:42.59
47 Adriana Sotelo 9 White Plains 22:44.54 38
48 Anna Strickland 9 White Plains 22:44.87 39
49 Megan Taylor 10 Ums-Wright 22:45.85 40
50 Madison Isbell 12 American Chr 22:46.71 41
51 Ava Fielder 7 Rogers 22:48.01 42
52 Jasmine Garrison 12 Alabama Christian 22:49.96
53 Katie Galvin 12 Catholic - M 22:50.92 43
54 Kristin Hobson 10 American Chr 22:51.34 44
55 Carlen Cook 8 Ums-Wright 22:52.23 45
56 Virginia Anderson 10 Montgomery Academy 22:55.04 46
57 Olivia Hutchins 9 Saint John P 22:56.83
58 Kaytee Beth Boyles 9 Haleyville H 22:57.81 47
59 Hannah Hajek 10 American Chr 22:58.39 48
60 Jimena Espinoza 11 Oneonta 23:04.22
61 Angelina Rich 12 Rogers 23:05.69 49
62 McKenzie Parker 12 Trinity Pres 23:08.79 50
63 Kate Finch 7 Alabama Christian 23:12.66
64 Courtney Comans 9 West Morgan 23:12.90 51
65 Elizabeth Ray 8 Montgomery Academy 23:13.66 52
66 Anna Kate Blissett 8 Trinity Pres 23:14.05 53
67 Taylor Stroud 11 Northside 23:14.65
68 Baylie Webb White Plains 23:15.36 54
69 Aly Donaldson 12 Haleyville H 23:17.50 55
70 Anna Perry 10 Montgomery Academy 23:18.90 56
71 Mary Elizabeth Goebel 12 Saint John P 23:23.09
72 Mary Lee Kelso 9 Montgomery Academy 23:23.25 57
73 McKenzie Peden 7 Deshler High School 23:23.87 58
74 Carrington Chambers 8 Fairview 23:25.38 59
75 Audrey Sewell 12 Ums-Wright 23:27.52 60
76 Healey Mathison 10 Trinity Pres 23:29.20 61
77 Abby Wright 8 Deshler High School 23:34.27 62
78 Emily Hill 8 Deshler High School 23:36.65 63
79 Mae Boyles 11 Haleyville H 23:38.36 64
80 Angelica Antibero 8 Fairview 23:39.03 65
81 Alyssa Harper 11 Fairview 23:39.68 66
82 Anna Thrasher 10 Sipsey Valle 23:40.56
83 Megan McCoy 10 West Blocton 23:44.41 67
84 Ann Caden Oliver 11 Trinity Pres 23:48.77
85 Marguerite Dilion Dilion 9 Montgomery Academy 23:49.22 68
86 Hayley Cox 7 Montgomery Academy 23:49.25 69
87 Cheyenne Cochran 10 White Plains 23:50.47 70
88 Ella Hale 8 Trinity Pres 23:52.24
89 Kelsey Cox 12 Montgomery Academy 23:54.01
90 Chloe Smith 12 Catholic - M 23:54.52 71
91 Carlie Pendley 10 Haleyville H 23:55.01 72
92 Anna Aaron 11 Haleyville H 23:56.27 73
93 Kennedy Sparks 10 Jacksonville 23:59.80
94 Anna Riley Stimpson 10 Ums-Wright 24:04.47
95 Virginia Speirs 12 Catholic - M 24:07.65
96 Averiel Brininger 7 Saint John P 24:08.64
97 Emma Thompson 9 Ashville 24:13.55 74
98 Kaylee McElroy 9 White Plains 24:18.52
99 Chloe Bell 11 White Plains 24:22.13
100 Breneth Caccam 9 Dar 24:24.04 75
101 Lauren Bernard 7 Deshler High School 24:25.66 76
102 Rita Walker 8 Sipsey Valle 24:26.57
103 Brabee Pirnie 10 Montgomery Academy 24:28.12
104 Molly Northam 7 Ashville 24:37.73 77
105 Jillian Moore 10 Fairview 24:41.45 78
106 Maddie Holt 7 Jacksonville 24:41.83
107 Isabella Edgeworth 10 Good Hope 24:46.68 79
108 Kylee Bucy 8 Rogers 24:52.40 80
109 Zohie Ballenger 10 Fairview 24:56.65 81
110 America Diaz 11 Fairview 24:59.21 82
111 August Poytress White Plains 25:00.70
112 Rachel Lindsey 12 Holtville 25:03.71
113 Briseydi Dorsett 7 West Morgan 25:04.90 83
114 Addie Stripling 8 Good Hope 25:05.06 84
115 Mckenzee Reid 12 Haleyville H 25:08.13 85
116 Marina Hernandez 9 West Morgan 25:12.74 86
117 Abbigail Marazzi 11 Oneonta 25:25.05
118 Willa Murner 12 Deshler High School 25:32.99 87
119 Elizabeth Portis 12 Trinity Pres 25:36.03
120 Danielle Rollins 7 Lincoln 25:39.28
121 Deja Hines 7 American Chr 25:39.29 88
122 Aaliyah Smith 9 Good Hope 25:47.06 89
123 MacKensie Patterson 8 Good Hope 25:52.01 90
124 Alexis Miller 10 Lincoln 25:55.58
125 Summer Peden 10 Deshler High School 25:56.52
126 Dakoda Sellers 9 Deshler High School 26:10.30
127 Shanea Diaz West Morgan 26:12.82 91
128 Allison Bell 7 West Blocton 26:17.59 92
129 Kennedy Chambers 12 Fairview 26:19.01 93
130 Anna McAnnally 9 Ums-Wright 26:34.87
131 Coleman Spier 11 Montgomery Academy 26:39.15
132 Morgan Murphy 12 Deshler High School 26:45.03
133 Kathleen Essman 12 West Blocton 26:46.38 94
134 Hannah Nicholson 10 Childersburg 27:14.01
135 Alexandria Aultman 9 Dar 27:20.73 95
136 Aynelise Vickery 8 Haleyville H 27:23.08 96
137 Angela Meza 9 West Morgan 27:46.29 97
138 Grace Staples 10 Ashville 27:46.45 98
139 Samantha Day 9 Catholic - M 27:51.64
140 Kelly Hernandez West Morgan 27:54.19 99
141 Kadi brooke Perry 10 Northside 28:14.30
142 Kennedy Aultman 7 Dar 28:26.15 100
143 Hailey McIntyre 10 West Blocton 28:28.52 101
144 Emily Miller 10 Haleyville H 28:45.88
145 Ashley Pineda 9 Rogers 28:47.67 102
146 Mariana Juarez West Morgan 29:00.24
147 Monica Jimenez 9 West Morgan 29:06.92
148 Shelby Rainwater 9 Good Hope 29:35.37 103
149 Lily Blair 9 American Chr 29:44.46 104
150 Kathleen Madden 12 Catholic - M 29:52.17
151 Peyton Caudle 8 Good Hope 30:13.38 105
152 Alexus Buckelew 10 Good Hope 30:28.81
153 Raigan Easterwood 8 Good Hope 30:31.33
154 Abbie Crider 8 Good Hope 30:51.00
155 Ivy Sissons 11 Dar 31:18.09 106
156 Shelby Acre 12 West Blocton 32:10.01 107
157 Ruby Tielking 7 Dar 32:13.25 108
158 Erica Smitherman 7 West Blocton 32:25.64 109
159 Hannah Griffin 9 West Blocton 32:26.25 110
160 Holly Flippo 10 Haleyville H 33:14.36
161 Reagan Miller 12 Rogers 34:37.78 111
162 Leslie Reach 12 West Blocton 34:56.53
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Catholic - Montgomery 47 1 2 3 19 22 43 71
Total Time: 1:39:44.34
Average: 19:56.87
2 Saint John Paul II Cathol 76 6 12 14 21 23 29 32
Total Time: 1:45:36.77
Average: 21:07.36
3 Ums-Wright 124 5 15 27 37 40 45 60
Total Time: 1:49:14.20
Average: 21:50.84
4 Trinity Presbyterian Scho 136 9 17 26 34 50 53 61
Total Time: 1:50:02.02
Average: 22:00.41
5 White Plains 167 24 30 36 38 39 54 70
Total Time: 1:52:38.17
Average: 22:31.64
6 American Christian Academ 186 18 35 41 44 48 88 104
Total Time: 1:52:40.78
Average: 22:32.16
7 Rogers 208 4 33 42 49 80 102 111
Total Time: 1:53:09.38
Average: 22:37.88
8 Ashville 215 16 20 28 74 77 98
Total Time: 1:54:03.79
Average: 22:48.76
9 Montgomery Academy 218 7 46 52 56 57 68 69
Total Time: 1:53:16.04
Average: 22:39.21
10 Deshler High School 239 25 31 58 62 63 76 87
Total Time: 1:55:14.52
Average: 23:02.91
11 Dar 293 10 13 75 95 100 106 108
Total Time: 2:01:46.68
Average: 24:21.34
12 Haleyville High School 311 47 55 64 72 73 85 96
Total Time: 1:57:44.95
Average: 23:32.99
13 West Morgan 322 11 51 83 86 91 97 99
Total Time: 2:00:28.70
Average: 24:05.74
14 Fairview 349 59 65 66 78 81 82 93
Total Time: 2:00:22.19
Average: 24:04.44
15 Good Hope 350 8 79 84 89 90 103 105
Total Time: 2:02:01.19
Average: 24:24.24
16 West Blocton High School 461 67 92 94 101 107 109 110
Total Time: 2:17:26.91
Average: 27:29.39
Event 10 Boys 5k Run CC 5A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Trent Malloy 10 Briarwood Ch 15:52.35 1
2 Myles Stoots 12 Faith Academy 15:56.80 2
3 Cooper Atkins 10 Scottsboro HS 16:07.49 3
4 Hayden Judge 10 Scottsboro HS 16:12.16 4
5 Taylor Nails 12 Southside-Gadsden 16:13.77 5
6 Jonathan Jenkins 12 Beauregard H 16:15.74 6
7 Benson Atkins 10 Scottsboro HS 16:26.93 7
8 Blake Terry 12 Lawrence County HS 16:39.37 8
9 Ryan Maudsley 9 Southside-Gadsden 16:48.17 9
10 Jonathan Chestang 12 John Carroll 16:48.86 10
11 Connor Sims 12 Brewer 16:51.23
12 Rex Green 9 Scottsboro HS 16:52.02 11
13 Sam Moultrie 11 Guntersville 16:53.97
14 Patrick Pigg 12 Valley 16:56.93
15 Lee Thomas 11 Randolph School 17:04.60 12
16 Woodrow Dean 9 Tallassee HS 17:04.86 13
17 Will Coleman 12 Scottsboro HS 17:11.05 14
18 Luke Sanders 9 Arab 17:12.73 15
19 Ben Gossett 11 Scottsboro HS 17:16.65 16
20 Matthew Howard 12 Faith Academy 17:17.60 17
21 Eric Xing 9 Randolph School 17:19.17 18
22 Bobby Parsons 12 Scottsboro HS 17:23.03 19
23 Steele Joiner 9 Lawrence County HS 17:24.26 20
24 Connor Stoots 10 Faith Academy 17:26.47 21
25 Alex Leath 8 John Carroll 17:27.61 22
26 Hal Leighton 11 Scottsboro HS 17:30.28
27 Joseph Perrella 11 Beauregard H 17:31.06 23
28 Collin Golden 12 Arab 17:34.51 24
29 Zach Avenel 9 Scottsboro HS 17:35.31
30 Will Anglea 10 Southside-Gadsden 17:39.83 25
31 Mason Golden 12 Arab 17:40.23 26
32 Graham Bianchi 12 Springville HS 17:40.59 27
33 Ryan Mobley 12 Jasper High School 17:40.96 28
34 Jensen Hammons 11 Demopolis 17:46.25 29
35 Luis Rodriguez 12 Alexandria H 17:48.33
36 Josue Vela Castillo 10 Scottsboro HS 17:50.16
37 Zach Takacs 8 Randolph School 17:52.92 30
38 Jack Schamban 11 Randolph School 17:53.36 31
39 Caleb Kimmons 11 Springville HS 17:53.55 32
40 Ronald Piedra 10 Central - Cl 17:53.93
41 Peyton Young 11 Springville HS 17:55.27 33
42 Fisher Tims 11 Faith Academy 17:55.85 34
43 Guillermo Trevino 10 Boaz 17:56.26 35
44 Levi Gist 12 Russellville 17:58.11
45 Chris Smith 12 Springville HS 17:58.46 36
46 Hudson Kersh 11 Springville HS 18:00.85 37
47 Torrence Edwards 11 Demopolis 18:05.72 38
48 Jackson Howse 8 Randolph School 18:06.43 39
49 Dakota Sheppard 11 Brewer 18:08.86
50 Trent Mason 11 Guntersville 18:09.91
51 Patrick Hnizdil 8 Briarwood Ch 18:10.54 40
52 Dayton Talley 10 Jasper High School 18:10.82 41
53 Dylan Landreth 11 Valley 18:11.48
54 Thomas Duck 11 John Carroll 18:11.66 42
55 Sam Candler 12 Briarwood Ch 18:11.93 43
56 David Coomer 9 Randolph School 18:12.09 44
57 Luke Thompson 9 Briarwood Ch 18:12.71 45
58 Jaden Vance 12 Moody 18:13.36
59 Jay Greene 10 Briarwood Ch 18:14.20 46
60 Joseph Bell 10 Briarwood Ch 18:15.34 47
61 Mason Williamson 8 Southside-Gadsden 18:15.57 48
62 Carson Jones 11 Boaz 18:17.16 49
63 Hudson Freeman 11 Jasper High School 18:18.60 50
64 Bradley Parker 12 Arab 18:21.22 51
65 Grayson Russell 10 Southside-Gadsden 18:23.44 52
66 Owen Ford 10 John Carroll 18:25.03 53
67 Connor Holm 10 Satsuma 18:25.75 54
68 Alex Covert 10 Randolph School 18:37.55 55
69 Justin Seagroves 11 Lawrence County HS 18:38.55 56
70 Parker Cunningham 8 Southside-Gadsden 18:39.50 57
71 Sims Fann 12 Randolph School 18:39.94
72 Alex Lopez 10 Satsuma 18:45.36 58
73 James Davis 9 Demopolis 18:45.60 59
74 Tyler Sams 11 Demopolis 18:46.54 60
75 Dakota Frank 7 Munford 18:46.69
76 Jaylen Stephens 12 Center Point 18:48.61
77 Hayden Yerby 10 Jasper High School 18:52.65 61
78 Matthew Earnest 11 Briarwood Ch 18:52.88 62
79 Joseph Hopkins Briarwood Ch 18:54.21
80 Hayden Tucker 8 Southside-Gadsden 18:54.84 63
81 Tristen Thomas 10 Corner 18:58.40
82 Brian Davis 11 Springville HS 18:59.20 64
83 Mason Beck 11 Springville HS 18:59.72 65
84 Nathan Hernandez 11 John Carroll 19:01.13 66
85 Brady Cross 12 Lawrence County HS 19:01.59 67
86 Garrett McWhorter 10 Southside-Gadsden 19:04.28
87 Tyler Wittmann 10 John Carroll 19:05.28 68
88 Maxwell George 12 Demopolis 19:05.35 69
89 Matthew Pinkston 12 Southside-Gadsden 19:05.43
90 Caleb Mason 9 Tallassee HS 19:05.79 70
91 Carson Godwin 8 Lawrence County HS 19:07.81 71
92 Hunter Gronczniak 10 Arab 19:08.02 72
93 Jake Harned 10 Springville HS 19:09.84
94 Parker McCoy 12 Guntersville 19:12.28
95 Justin Pierce 10 Beauregard H 19:16.28 73
96 Wright McManus 7 Randolph School 19:17.07
97 Jacob Lovelace 12 Lawrence County HS 19:18.96 74
98 Joseph Muse 12 Lawrence County HS 19:24.18 75
99 Anthony Harb 11 John Carroll 19:26.07 76
100 Marcial Castro 11 Boaz 19:27.25 77
101 Brad Jennings 10 Southside-Gadsden 19:30.30
102 David Houston 9 Briarwood Ch 19:30.34
103 Justin Walker 9 Faith Academy 19:31.45 78
104 Dominic Gonzalez 7 Lawrence County HS 19:33.20
105 Ethan Morgan 9 Jasper High School 19:33.44 79
106 Brodie Pendley 9 Hamilton 19:37.87 80
107 Chris Anderson 10 Mortimer Jordan 19:40.99
108 C.J. Reeves 11 Mortimer Jordan 19:42.68
109 Eli Morgan 9 Jasper High School 19:44.45 81
110 Allen Turner 10 Faith Academy 19:45.14 82
111 Kailer Krause 11 Arab 19:45.16 83
112 Collin Walker 12 Hamilton 19:47.10 84
113 Wyatt Wilson 12 Corner 19:47.60
114 Benjamin Chapman 7 Springville HS 19:50.01
115 Ben Moore 10 Hamilton 19:50.34 85
116 Eli Miller 9 Satsuma 19:51.98 86
117 Michael Storie 11 Springville HS 19:59.26
118 Micah Trippe 7 Faith Academy 19:59.78 87
119 Dalton Sellers 11 Satsuma 20:00.93 88
120 Noah Lynch 12 Faith Academy 20:05.20
121 Jacob Talyor 12 John Carroll 20:06.82
122 William Kessler 12 Randolph School 20:06.95
123 Jaylen Reed 8 Demopolis 20:07.02 89
124 Carlos Perez 12 Boaz 20:07.60 90
125 Dorian Kirby 9 Lawrence County HS 20:08.78
126 Austin Smith 9 Arab 20:10.84 91
127 Kadrin Icenhower 11 Jasper High School 20:13.63 92
128 Trey Conerly 11 Jackson HS 20:18.95
129 Tyler Culpepper 12 Arab 20:20.08
130 Thomas Johnston 12 Jasper High School 20:20.52
131 Jackson Moore 10 Briarwood Ch 20:20.73
132 Clay Johnson 9 Tallassee HS 20:21.75 93
133 Hudson Holley 12 Demopolis 20:22.38 94
134 Ethan Brumley 12 Hamilton 20:22.63 95
135 Rodricus Brown 10 Center Point 20:25.65
136 Ryan Adams 9 Beauregard H 20:27.02 96
137 Sam Scalici 11 John Carroll 20:28.25
138 Noah Cancinos 9 Boaz 20:29.36 97
139 Dawson Boyd 10 Boaz 20:29.40 98
140 Logan Streit 10 Faith Academy 20:31.86
141 Caleb Vann 9 Demopolis 20:31.97
142 Jaden Brown 10 Faith Academy 20:36.98
143 Julio Lopez 11 Boaz 20:37.16 99
144 Andre Weaver 10 Citronelle HS 20:38.84
145 Jakob Harrell 9 Jackson HS 20:41.14
146 Brooks Burnett 11 Jackson HS 20:45.91
147 Brenner Woolfolk 8 Jackson HS 20:47.41
148 Baxlee Burton 9 Tallassee HS 20:48.34 100
149 Levi Cobb 11 Beauregard H 20:50.38 101
150 Ben Luker 12 Satsuma 20:51.12 102
151 Hunter Richie 12 Satsuma 21:04.86 103
152 Maddox Denham 7 Lawrence County HS 21:06.10
153 Braden Pitt 7 Arab 21:11.14
154 Ridge Stewart 8 Arab 21:11.48
155 Jose Martinez 9 Boaz 21:21.55
156 Eli Ford 9 Jasper High School 21:23.59
157 Tyler Pipkins Demopolis 22:14.71
158 J.C. Mcvay 12 Demopolis 22:25.86
159 Will Chadwick 7 Satsuma 22:33.07 104
160 JeMarcus Spencer 12 Vigor High School 22:36.62
161 Ben Davies 12 Hamilton 22:46.92 105
162 Carson Spiller 10 Hamilton 22:51.83 106
163 Kade Richie 12 Satsuma 22:56.37
164 Stewart Wiggins 8 Beauregard H 23:17.33 107
165 Brady Mason 7 Tallassee HS 23:25.17 108
166 Jacob Patterson 7 Tallassee HS 23:42.78 109
167 Wyatt Rigsby 9 Satsuma 23:56.13
168 Connor Worley 9 Tallassee HS 26:56.69 110
169 Matthew Denton 8 Satsuma 28:37.03
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Scottsboro HS 39 3 4 7 11 14 16 19
Total Time: 1:22:49.65
Average: 16:33.93
2 Randolph School 130 12 18 30 31 39 44 55
Total Time: 1:28:16.48
Average: 17:39.30
3 Southside-Gadsden 139 5 9 25 48 52 57 63
Total Time: 1:27:20.78
Average: 17:28.16
4 Faith Academy 152 2 17 21 34 78 82 87
Total Time: 1:28:08.17
Average: 17:37.64
5 Springville HS 165 27 32 33 36 37 64 65
Total Time: 1:29:28.72
Average: 17:53.75
6 Briarwood Christian Schoo 175 1 40 43 45 46 47 62
Total Time: 1:28:41.73
Average: 17:44.35
7 Arab 188 15 24 26 51 72 83 91
Total Time: 1:29:56.71
Average: 17:59.35
8 John Carroll Catholic Hig 193 10 22 42 53 66 68 76
Total Time: 1:29:54.29
Average: 17:58.86
9 Lawrence County HS 222 8 20 56 67 71 74 75
Total Time: 1:30:51.58
Average: 18:10.32
10 Demopolis 255 29 38 59 60 69 89 94
Total Time: 1:32:29.46
Average: 18:29.90
11 Jasper High School 259 28 41 50 61 79 81 92
Total Time: 1:32:36.47
Average: 18:31.30
12 Beauregard High School 299 6 23 73 96 101 107
Total Time: 1:34:20.48
Average: 18:52.10
13 Boaz 348 35 49 77 90 97 98 99
Total Time: 1:36:17.63
Average: 19:15.53
14 Tallassee HS 384 13 70 93 100 108 109 110
Total Time: 1:40:45.91
Average: 20:09.19
15 Satsuma 388 54 58 86 88 102 103 104
Total Time: 1:37:55.14
Average: 19:35.03
16 Hamilton 449 80 84 85 95 105 106
Total Time: 1:42:24.86
Average: 20:28.98
Event 7 Girls 5k Run CC 5A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Bailey Lansdown 10 Faith Academy 19:08.83 1
2 Cady McPhail 8 Briarwood Ch 19:29.22 2
3 Chloe Finocchiaro 8 Briarwood Ch 19:33.44 3
4 McCall Chandler 9 Scottsboro HS 19:49.56 4
5 Megan Schwarze 12 Arab 20:03.51 5
6 Emily Daniel 11 Lawrence County HS 20:08.38 6
7 Abby Nunnelly 12 Alexandria H 20:12.43 7
8 Molly Conway 7 Beauregard H 20:15.12 8
9 Emily Shumock 7 Faith Academy 20:17.47 9
10 Camryn Davis 9 Southside-Gadsden 20:19.32 10
11 Ally Campbell 7 Scottsboro HS 20:24.84 11
12 Adrienne Goolsby 10 Briarwood Ch 20:25.24 12
13 Emma Hudson 10 Randolph School 20:26.67 13
14 Emma Bradford 8 Scottsboro HS 20:28.89 14
15 Isabel Reaves 12 John Carroll 20:29.36 15
16 Lauren Musachia 12 Briarwood Ch 20:33.98 16
17 Jena Mosley 7 Lawrence County HS 20:34.11 17
18 Rachna Ghanta 7 Randolph School 20:45.72 18
19 Smith Bradford 7 Scottsboro HS 20:49.65 19
20 Rayvion Williams 11 Charles Henderson 20:51.16
21 Maddie Gossett 9 Scottsboro HS 20:51.90 20
22 Savannah Williams 8 Lawrence County HS 20:56.45 21
23 Taylor Williams 8 Lawrence County HS 21:00.57 22
24 Peyton White 9 John Carroll 21:01.41 23
25 Maggie Graham 12 Lawrence County HS 21:05.79 24
26 Claire Deaton 8 Randolph School 21:06.08 25
27 Kate Tully 11 Guntersville 21:12.34
28 Grace Gosline 8 Arab 21:12.41 26
29 Bella Doll 10 John Carroll 21:12.59 27
30 Sage Betts 11 Brewer 21:17.89
31 Grace Stucky 9 Randolph School 21:28.66 28
32 Mia Ledlow 7 Lawrence County HS 21:40.15 29
33 Emma Stewart 10 Arab 21:41.63 30
34 Maci Beaty 8 Jasper High School 21:44.71 31
35 Parmida Amiri 7 Randolph School 21:45.01 32
36 Delaney Maze 9 Arab 21:45.61 33
37 Sadie Latham 8 Scottsboro HS 21:46.44 34
38 Kenlie Nelson 9 John Carroll 21:51.59 35
39 isabelle mcdonald 8 Valley 21:51.98
40 Kylie Graham 7 Lawrence County HS 21:52.04 36
41 Amelia Johnston 10 Faith Academy 21:52.07 37
42 Lindsey Streit 8 Faith Academy 21:52.48 38
43 Alexis Valentine 9 Southside-Gadsden 21:54.97 39
44 Michaela Moore 8 Alexandria H 21:55.08 40
45 Kali Marsh 8 West Point H 21:56.40
46 Jillian Grisham 8 Arab 21:56.81 41
47 Bradley Herbert 11 Guntersville 21:58.48
48 Arubie Flatt 8 Arab 21:58.86 42
49 Alex Murray Arab 21:59.37 43
50 Lauren Judge 7 Scottsboro HS 22:02.87 44
51 Nisha Mailapur 12 Randolph School 22:03.04 45
52 Ragan Barnes 8 Arab 22:06.40
53 Lauren Isley 8 Springville HS 22:09.35 46
54 Sophia White 10 Madison County 22:10.28
55 Skylar Farr 10 Scottsboro HS 22:14.08
56 Amira Augustus 8 Southside-Gadsden 22:14.54 47
57 Sara Hutchens 12 Randolph School 22:14.86 48
58 Autumn Betts 7 Brewer 22:15.39
59 Barit Snead 7 Sardis 22:15.53
60 Sarah Burger 8 Sardis 22:16.87
61 Anna Mobley 10 Jasper High School 22:19.41 49
62 Sophia Peralo 11 John Carroll 22:21.07 50
63 Josie Wiggins 10 Beauregard H 22:22.31 51
64 Kayleigh King 9 Arab 22:23.05
65 Amindy Mullen 12 Demopolis 22:23.55 52
66 Olivia Marsh 8 Lawrence County HS 22:26.17
67 Sydney Clary 8 Randolph School 22:33.99
68 Beth Ann Tucker 10 Springville HS 22:34.68 53
69 Rebecca Van Wagnen 12 Lawrence County HS 22:36.97
70 Morgan Harris 11 Briarwood Ch 22:37.55 54
71 Avery Evans 12 Randolph School 22:38.56
72 Amber Littles 12 Scottsboro HS 22:43.84
73 Julia Scott 7 Arab 22:43.95
74 Hattie Hurst 7 Demopolis 22:46.03 55
75 Chloe Lovvorn 12 Briarwood Ch 22:46.82 56
76 Michaela Watts 9 Alexandria H 22:50.44 57
77 Katelyn Sohne 9 Satsuma 22:52.40 58
78 Whitleigh Bright 8 Valley 22:52.78
79 Enslee Clough 9 Southside-Gadsden 22:54.42 59
80 Madeline Simmerman 11 Briarwood Ch 22:57.25 60
81 Emilie Chapple 11 Shelby County 22:59.94
82 Faline Zhao 10 Randolph School 23:06.30
83 Kaitlyn Morris 12 Sardis 23:07.30
84 Timberly Tomlin 10 Central - Cl 23:09.39
85 MaKenna Lewis 10 Jasper High School 23:12.08 61
86 Emma Warren 12 Scottsboro HS 23:12.14
87 Sadie Deason 7 Springville HS 23:15.22 62
88 Kate Agena 12 John Carroll 23:17.51 63
89 Allie Bull 8 Jasper High School 23:17.75 64
90 Mia Hollingsworth 7 Hamilton 23:23.77 65
90 Lexi Turner 12 John Carroll 23:23.77 66
92 Ruby Thornton 9 John Carroll 23:30.03
93 Katherine Branson 7 Charles Henderson 23:30.57
94 Abby Russ 9 Faith Academy 23:31.45 67
95 Anna Ferguson 9 Briarwood Ch 23:33.81
96 Emily Scrunopoli 12 Beauregard H 23:34.91 68
97 Alexis Pearson 10 Satsuma 23:41.24 69
98 Grace Lovell 12 Briarwood Ch 23:45.31
99 Allie Martin 9 Lawrence County HS 23:48.43
100 Amie Lopez 8 Alexandria H 23:48.54 70
101 Deborah Griffin 12 Faith Academy 23:50.79 71
102 Sarah McGinnis 11 Springville HS 23:51.51 72
103 Shelby Sanford 12 Corner 23:58.64
104 Catherine Crawford 12 Tallassee HS 23:58.97
105 Karina Simmons 7 Southside-Gadsden 23:59.15 73
106 Taylor Hood 11 Southside-Gadsden 23:59.84 74
107 Catie Hulsey 11 Alexandria H 24:03.76 75
108 Ren Elder 8 John Carroll 24:04.31
109 Alaina McGinnis 8 Springville HS 24:13.06 76
110 Camilla Rouse 10 Corner 24:19.77
111 Lanora Hill 8 Southside-Gadsden 24:20.04 77
112 Kaylee Rich 11 Southside-Gadsden 24:23.31
113 Stella Bell 9 Briarwood Ch 24:24.49
114 Alexandria Buchanan 8 Alexandria H 24:26.98 78
115 Lauren Pendley 11 Hamilton 24:27.00 79
116 Aubrey Sorrells 7 Hamilton 24:29.00 80
117 Katie Snow 9 Alexandria H 24:41.25 81
118 Mallory Rich 9 Southside-Gadsden 24:46.08
119 Ryleigh Rawson 11 Satsuma 24:47.14 82
120 Cheyenne Dean 11 Beauregard H 24:49.11 83
121 Abigail Marshall 10 John Carroll 24:49.53
122 Amelia Hurst 9 Demopolis 24:53.10 84
123 Celeste Helfgott 9 Satsuma 24:53.36 85
124 Lacy Miller 7 Satsuma 25:09.56 86
125 Shonedra Richardson 8 Demopolis 25:09.62 87
126 Adreanna Leon 11 Mortimer Jordan 25:24.35
127 Meg Wigington 8 Hamilton 25:34.28 88
128 Anna Grace Lee 8 Jasper High School 25:43.42 89
129 Prayer Martin 9 Springville HS 25:50.06 90
130 Makera White 10 Vigor High School 26:06.95
131 Wessie Jacobs 10 Demopolis 26:09.45 91
132 Jorja Conerly 9 Jackson HS 26:11.22
133 Hartleigh Alford 7 Satsuma 26:23.72 92
134 Taylor Pipkins 9 Demopolis 26:24.89 93
135 Carlee Muncher 12 Jasper High School 26:31.89 94
136 Rachel Crask 11 Southside-Gadsden 26:39.60
137 Jasmine Bess 12 Beauregard H 26:43.99 95
138 Jiselle Woodson 12 Corner 27:29.20
139 Breanna Williams 9 Jasper High School 27:52.98 96
140 Dixie Taylor 9 Jackson HS 28:32.92
141 Madison Metcalf 8 Hamilton 29:40.08 97
142 Madison Myl 10 Mortimer Jordan 29:55.11
143 Mary Creigh Smith 9 Demopolis 30:59.54 98
144 Morgan Cooper 9 Hamilton 31:44.69 99
145 Jasmine Craft 11 Alexandria H 32:24.82
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Scottsboro HS 68 4 11 14 19 20 34 44
Total Time: 1:42:24.84
Average: 20:28.97
2 Briarwood Christian Schoo 87 2 3 12 16 54 56 60
Total Time: 1:42:39.43
Average: 20:31.89
3 Lawrence County HS 90 6 17 21 22 24 29 36
Total Time: 1:43:45.30
Average: 20:45.06
4 Randolph School 116 13 18 25 28 32 45 48
Total Time: 1:45:32.15
Average: 21:06.43
5 Arab 135 5 26 30 33 41 42 43
Total Time: 1:46:39.97
Average: 21:20.00
6 John Carroll Catholic Hig 150 15 23 27 35 50 63 66
Total Time: 1:46:56.02
Average: 21:23.21
7 Faith Academy 152 1 9 37 38 67 71
Total Time: 1:46:42.30
Average: 21:20.46
8 Southside-Gadsden 228 10 39 47 59 73 74 77
Total Time: 1:51:22.40
Average: 22:16.48
9 Alexandria High School 249 7 40 57 70 75 78 81
Total Time: 1:52:50.25
Average: 22:34.05
10 Jasper High School 294 31 49 61 64 89 94 96
Total Time: 1:56:17.37
Average: 23:15.48
11 Beauregard High School 305 8 51 68 83 95
Total Time: 1:57:45.44
Average: 23:33.09
12 Springville HS 309 46 53 62 72 76 90
Total Time: 1:56:03.82
Average: 23:12.77
13 Demopolis 369 52 55 84 87 91 93 98
Total Time: 2:01:21.75
Average: 24:16.35
14 Satsuma 380 58 69 82 85 86 92
Total Time: 2:01:23.70
Average: 24:16.74
15 Hamilton 409 65 79 80 88 97 99
Total Time: 2:07:34.13
Average: 25:30.83
Event 6 Boys 5k Run CC 6A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Will Stone 12 Homewood HS 15:26.58 1
2 Cory Anthony 12 Wetumpka 16:04.23 2
3 Carson Levario-Slaten 12 Hartselle 16:17.92 3
4 Brady Barton 10 Helena High School 16:21.62 4
5 Carson Bedics 11 Homewood HS 16:23.21 5
6 Lance Cunigan 12 Benjamin Russell 16:28.14
7 Adam Keller 12 Pelham 16:29.21 6
8 Caleb Dingbaum 12 Hartselle 16:39.80 7
9 Jackson Tucker 12 Cullman 16:40.33 8
10 Jon Fielding Stogner 10 Homewood HS 16:42.31 9
11 Ethan Rowe 11 Daphne 16:43.39 10
12 Logan Justice 12 Homewood HS 16:45.68 11
13 Jack Gray 12 Homewood HS 16:50.60 12
14 Will Thompson 11 Cullman 16:53.88 13
15 Brady Cassell 12 Homewood HS 16:54.69 14
16 Edgar Medina 12 Cullman 16:58.82 15
17 Ben Anderson 11 Fort Payne 17:03.18 16
18 Adam Mangum 9 Cullman 17:08.37 17
19 Jack Harchelroad 9 Homewood HS 17:09.84 18
20 Chance Cofield 12 Albertville 17:13.06 19
21 TJ Gennari 12 Pelham 17:13.11 20
22 Adam Bolton 12 Northridge H 17:14.08 21
23 Blake Childers 11 Helena High School 17:14.89 22
24 Connor Warren 12 Homewood HS 17:15.36
25 Guy Greenhaw 11 Athens High School 17:16.60 23
26 Elijah Frankel 11 Athens High School 17:16.77 24
27 John Michael Romanos 10 St. Paul's E 17:22.20 25
28 Seth Lord 11 Pinson Valle 17:22.26 26
29 Mac Conwell 8 St. Paul's E 17:24.16 27
30 William Jameson St. Paul's E 17:27.07 28
31 Chase Irland 12 Athens High School 17:32.38 29
32 Nathan Shemwell 12 Northridge H 17:32.75 30
33 Forrest York 10 Northridge H 17:32.83 31
34 Hawken Foote 11 Hartselle 17:33.31 32
35 Tyler McCormick 9 Decatur High School 17:33.74 33
36 Layton Bradford 11 Benjamin Russell 17:34.41
37 Cade Neuberger 12 Chelsea High School 17:34.50
38 Arturo Ramos 10 Albertville 17:35.62 34
39 Wilkes Howes 11 St. Paul's E 17:37.49 35
40 Ben Imperato 11 Gulf Shores HS 17:38.64 36
41 Dominic Fanella 11 Pelham 17:40.07 37
42 Doug Sabo 12 Spanish Fort 17:40.51 38
43 Ivan Pichardo-Njenja Homewood HS 17:41.28
44 Daniel Wilcox 11 Buckhorn 17:41.81 39
45 Talon Pritchard 11 Helena High School 17:42.09 40
46 Davontae Edwards 11 McAdory High School 17:42.37
47 Miles Brush 9 Chelsea High School 17:44.30
48 Grayton Murray Homewood HS 17:44.90
49 Walker Huddleston 10 Cullman 17:45.62 41
50 Brennan Worrell 11 Wetumpka 17:45.75 42
51 Joey Dykes 12 Saraland Hig 17:49.61
52 Matthew Waldron 11 Athens High School 17:50.86 43
53 Freddy Patton 12 Stanhope Elmore 17:51.33
54 Julio Cerda 10 Decatur High School 17:51.41 44
55 Reed Robinson 12 Oxford High 17:54.23
56 Lance Paquette 11 Daphne 17:54.83 45
57 Dylan Hulsey 12 Oxford High 17:55.15
58 Giles Roberts 11 Fort Payne 17:56.57 46
59 Peter Gonzalez 12 Decatur High School 17:58.82 47
60 Sam Ingraham 10 Gulf Shores HS 17:59.89 48
61 Arturo Rodriguez 10 Fort Payne 18:00.57 49
62 Landon Johnson 10 Saraland Hig 18:01.56
63 Nicholas Wood 9 Cullman 18:01.82 50
64 Henry McCormick 11 Decatur High School 18:02.06 51
65 Baron Gossman 12 Spanish Fort 18:04.00 52
66 Caleb Byers 11 Helena High School 18:04.83 53
67 Rodrigo Patino 10 Albertville 18:06.31 54
68 Sebastian Sanders 12 Shades Valle 18:07.77
69 Andy Canegitta Jr. 9 Daphne 18:10.21 55
70 Joshua Clough 9 Spanish Fort 18:12.79 56
71 Eric Rabadan 12 Hartselle 18:14.92 57
72 Stone Smith 8 St. Paul's E 18:15.00 58
73 Chas Brewer 8 Opelika High School 18:15.90 59
74 David Sanchez 10 Albertville 18:16.51 60
75 Aaron Martinez 8 Pinson Valle 18:19.40 61
76 Gage Pritchard 9 Helena High School 18:20.55 62
77 John Bownds 11 Decatur High School 18:22.30 63
78 Sellers Brown 8 Hartselle 18:22.78 64
79 Bennett Booth 10 Spanish Fort 18:23.38 65
80 Josh Arellano 12 Pell City Hi 18:25.05
81 Aaron Foster 12 Wetumpka 18:25.12 66
82 Jackson Walden 9 Wetumpka 18:26.73 67
83 Jack Lowe 9 Pell City Hi 18:30.51
84 Ethan Blanton 11 Daphne 18:32.43 68
85 Joshua Simmons 11 Athens High School 18:34.11 69
86 Ben Basta 10 Buckhorn 18:34.83 70
87 Edan Jamieson 10 Helena High School 18:34.84 71
88 Michell Koser 11 Daphne 18:38.46 72
89 Alberto Cordovo 11 Opelika High School 18:42.12 73
90 Dave Hubert 12 Albertville 18:42.49 74
91 Kevin Lopez 11 Albertville 18:43.37 75
92 Pablo Martin-Jimenez 11 Spanish Fort 18:43.54 76
93 Zach Granger 10 Muscle Shoals High 18:44.05
94 Xavien Harris 11 Pelham 18:45.20 77
95 Tony Papadelias 10 Gulf Shores HS 18:49.55 78
96 jonathan Sirois 12 Pelham 18:54.91 79
97 Micah Clotfelter 12 Muscle Shoals High 18:56.64
98 Isaac Stubbs 11 Wetumpka 18:57.41 80
99 Jordan Collum 11 Muscle Shoals High 18:57.71
100 Justin Wilson 12 Pell City Hi 18:58.05
101 Logan Caldwell 12 Fort Payne 18:59.20 81
102 Carlos Lopez 9 Albertville 19:00.09 82
103 Blake Knuckles 9 Wetumpka 19:00.23 83
104 Baylee Jost 9 Wetumpka 19:00.68 84
105 Carlos Del Toro Pinson Valle 19:01.95 85
106 Jamal Hall 12 Albertville 19:01.97
107 Josue Alvarez 8 Oxford High 19:04.55
108 Will Almon 12 Muscle Shoals High 19:04.58
109 Benjamin Estes 11 Opelika High School 19:05.42 86
110 Jake Bowman 12 Buckhorn 19:05.52 87
111 Troy Adkison 9 Cullman 19:07.11 88
112 Rollins McPherson 10 Spanish Fort 19:07.47 89
113 Brendan Kennedy 12 Daphne 19:07.59 90
114 Jackson Gaddy 10 Spanish Fort 19:08.20 91
115 Graham Harvey 10 Baldwin County 19:08.76
116 Ian Howell 10 Pelham 19:09.77 92
117 Rhein Packer 11 Gardendale 19:10.68 93
118 George Vazquez 12 Pinson Valle 19:11.57 94
119 Jonathan Ford 9 Helena High School 19:12.27 95
120 Pedro Paulino 8 Albertville 19:13.31
121 Gates Kaufman 11 St. Paul's E 19:15.41 96
122 Steven Ramom 12 Fort Payne 19:16.11 97
123 Luis Diaz 11 Athens High School 19:16.37 98
124 Ben White 11 Baldwin County 19:16.71
125 Matthew Webster 11 Hazel Green 19:16.90
126 Gaspar Jiminez 11 Fort Payne 19:17.44 99
127 Ashton Gilstrap 11 Fort Payne 19:17.65 100
128 Anothy Romero 11 Decatur High School 19:17.94 101
129 Winston Tufts 10 Opelika High School 19:18.80 102
130 Woody Anthony 10 McAdory High School 19:19.07
131 Hunter Pennington 11 Helena High School 19:21.88
132 Ethan Medendorp 7 Hartselle 19:22.53 103
133 Jose Paulino 11 Albertville 19:24.63
134 Jacob Glenn 10 Decatur High School 19:26.29 104
135 Joe Harrison 11 Buckhorn 19:27.67 105
136 Mason Brock 11 Baldwin County 19:28.42
137 Gavan Baxley 8 Wetumpka 19:31.54
138 Ethan Davis 12 Buckhorn 19:33.48 106
139 Jazton Burnett 12 Northview 19:33.85 107
140 Justin Davis 11 Paul W. Brya 19:34.58
141 Ben Blackwood 9 Buckhorn 19:36.89 108
142 Eren Kacar 9 Spanish Fort 19:37.40
143 Julian Martinez 12 Northview 19:37.45 109
144 Caleb Seaver 9 Buckhorn 19:38.35 110
145 Seth McGrew 9 Helena High School 19:39.05
146 Andrew Berry 7 Daphne 19:40.45 111
147 Jonathan Lattman 10 Wetumpka 19:43.08
148 Luis Sanchez 10 Pinson Valle 19:44.62 112
149 Zach Cochran 11 Muscle Shoals High 19:45.53
150 David Mejia 9 Fort Payne 19:45.82
151 Barrett Draiss 9 Helena High School 19:45.90
152 Evan Wrights 8 St. Paul's E 19:46.20 113
153 Nolan Pedota 9 Northridge H 19:47.40 114
154 Caden Ryan 11 Saraland Hig 19:48.04
155 Jonathan Garcia 10 Athens High School 19:49.33 115
156 John Michael Nipper St. Paul's E 19:49.34
157 Tykell Jones 11 Opelika High School 19:50.06 116
158 Ethan Reed 12 Pelham 19:52.41 117
159 Austin Mayfield 11 Buckhorn 19:53.54
160 Ben Kelly 9 Cullman 19:53.67
161 Jadon Li 9 Cullman 19:54.63
162 Trevor Shaw 11 Dothan High School 19:54.92 118
163 Drew Grose 10 Athens High School 19:55.82
164 Jacob Walker 12 Opelika High School 19:56.07 119
165 Devin Polk 9 Gulf Shores HS 19:57.34 120
166 Jason Blair 12 Athens High School 19:58.09
167 JP McCullough 8 Buckhorn 19:59.18
168 Daniel Benavides 11 Pelham 20:00.04
169 Harold Sheffield 8 Cullman 20:00.82
170 Garret Blaxton 9 Hartselle 20:02.59 121
171 Jackson Coffey 11 Decatur High School 20:02.98
172 Brody Worrell 7 Wetumpka 20:05.46
173 Hunter Siddle 9 Pinson Valle 20:07.53 122
174 Mitch McCullough 9 Opelika High School 20:09.07 123
175 Jonathan Medeiros 10 Northview 20:10.41 124
176 Kendarious Hawkins 11 Paul W. Brya 20:11.27
177 Jeffrey James 9 Gulf Shores HS 20:12.09 125
178 Tristin DeCroo 12 Dothan High School 20:12.11 126
179 Nicholas Traylor 10 Northridge H 20:13.23 127
180 Javier Medina Soto 9 Fort Payne 20:18.57
181 Mitch Pote 10 Spanish Fort 20:22.97
182 Will Stephens 8 Daphne 20:25.10
183 Gabe Brown 10 Decatur High School 20:26.27
184 Evan Goodman 9 Opelika High School 20:27.55
185 Cooper Nix 7 Daphne 20:27.59
186 Pedro Martin-Jimenez 9 Spanish Fort 20:33.55
187 Eric Grace 9 Opelika High School 20:33.99
188 Ryan Patillo 9 Gardendale 20:34.19 128
189 Tristian Abrams 12 Northridge H 20:36.57 129
190 Noah Epker 9 St. Paul's E 20:38.17
191 Hernan Cruz 11 Fort Payne 20:39.19
192 Dawson Freeland 11 Northview 20:40.49 130
193 Jonas Mcabee 9 Hartselle 20:43.40
194 Thomas Walding 8 Daphne 20:44.51
195 Andrew Valentine 10 Gardendale 20:47.83 131
196 Gabriel Simmons 10 Dothan High School 20:52.22 132
197 Matthew Roets 10 Buckhorn 20:53.84
198 James Mcdanal 8 Hillcrest HS 20:56.32 133
199 Jackson York 12 Northridge H 20:59.01 134
200 John Wesley Peters 9 Decatur High School 20:59.81
201 Garrett Murph 10 Athens High School 21:17.71
202 Baxley Blanton 7 St. Paul's E 21:21.98
203 Rich Morgan 11 Gardendale 21:22.38 135
204 Levi Thomas 10 Northview 21:23.93 136
205 Caleb Colvin 9 Gulf Shores HS 21:44.34 137
206 Kirk Gunter 10 Hartselle 21:51.77
207 Jake Gibbons 10 Gulf Shores HS 22:04.78 138
208 Robert Wynn 12 Northview 22:08.41 139
209 Jake Walters 9 Opelika High School 22:23.27
210 Ethan Johnston 8 Dothan High School 22:31.37 140
211 Darryl Shorts 9 Pinson Valle 22:45.02 141
212 Holden Snyder 11 Pinson Valle 22:54.46
213 Ameer Wilson 11 Northview 23:01.39 142
214 Bryan Whitehurst 12 Dothan High School 23:11.21 143
215 David Doyle 8 Hillcrest HS 23:14.21 144
216 Owen Armstrong 9 Dothan High School 23:22.92 145
217 Kyle Medendorp 11 Hartselle 23:43.53
218 Curtis Watson 12 G. W. Carver 23:53.91
219 Colton Dyken 10 Gulf Shores HS 23:55.52
220 Grayson Ash 8 Hillcrest HS 23:57.03 146
221 Jack Coskrey 8 Dothan High School 24:00.32 147
222 Sam Greer 10 Gardendale 24:28.50 148
223 Nolan Bone 8 Dothan High School 24:44.46
224 Alex Schaefer 12 Dothan High School 24:51.96
225 Emmanuel Lodree 12 Hillcrest HS 25:31.81 149
226 Johnny Jin 10 Northview 26:12.96
227 Jacob Rogero 8 Dothan High School 26:24.15
228 Jacob Wright 8 Hillcrest HS 26:57.92 150
229 Jerrick Thai 9 Northview 28:04.67
230 Chrystian Brinkley 11 Northview 28:11.07
-- Colin Murphy 10 Northridge H DQ Wrong Chip
-- John Niiler 12 Northridge H DQ Wrong Chip
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Homewood HS 38 1 5 9 11 12 14 18
Total Time: 1:22:08.38
Average: 16:25.68
2 Cullman 94 8 13 15 17 41 50 88
Total Time: 1:25:27.02
Average: 17:05.41
3 Hartselle 163 3 7 32 57 64 103 121
Total Time: 1:27:08.73
Average: 17:25.75
4 St. Paul's Episcopal 173 25 27 28 35 58 96 113
Total Time: 1:28:05.92
Average: 17:37.19
5 Helena High School 181 4 22 40 53 62 71 95
Total Time: 1:27:43.98
Average: 17:32.80
6 Athens High School 188 23 24 29 43 69 98 115
Total Time: 1:28:30.72
Average: 17:42.15
7 Pelham 219 6 20 37 77 79 92 117
Total Time: 1:29:02.50
Average: 17:48.50
8 Decatur High School 238 33 44 47 51 63 101 104
Total Time: 1:29:48.33
Average: 17:57.67
9 Albertville 241 19 34 54 60 74 75 82
Total Time: 1:29:53.99
Average: 17:58.80
10 Daphne 250 10 45 55 68 72 90 111
Total Time: 1:29:59.32
Average: 17:59.87
11 Wetumpka 257 2 42 66 67 80 83 84
Total Time: 1:29:39.24
Average: 17:55.85
12 Spanish Fort 287 38 52 56 65 76 89 91
Total Time: 1:31:04.22
Average: 18:12.85
13 Fort Payne 289 16 46 49 81 97 99 100
Total Time: 1:31:15.63
Average: 18:15.13
14 Northridge High School 323 21 30 31 114 127 129 134
Total Time: 1:32:20.29
Average: 18:28.06
15 Pinson Valley High School 378 26 61 85 94 112 122 141
Total Time: 1:33:39.80
Average: 18:43.96
16 Buckhorn 407 39 70 87 105 106 108 110
Total Time: 1:34:23.31
Average: 18:52.67
17 Gulf Shores HS 407 36 48 78 120 125 137 138
Total Time: 1:34:37.51
Average: 18:55.51
18 Opelika High School 436 59 73 86 102 116 119 123
Total Time: 1:35:12.30
Average: 19:02.46
19 Northview 606 107 109 124 130 136 139 142
Total Time: 1:41:26.13
Average: 20:17.23
20 Gardendale 635 93 128 131 135 148
Total Time: 1:46:23.58
Average: 21:16.72
21 Dothan High School 659 118 126 132 140 143 145 147
Total Time: 1:46:41.83
Average: 21:20.37
22 Hillcrest Hs-Tuscaloosa 722 133 144 146 149 150
Total Time: 2:00:37.29
Average: 24:07.46
Event 3 Girls 5k Run CC 6A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Lainey Phelps 11 Homewood HS 18:22.51 1
2 Isabel Valenzuela 11 St. Paul's E 19:11.37 2
3 Edie Smith 11 Homewood HS 19:23.43 3
4 Victoria Thompson 10 Homewood HS 19:29.16 4
5 Katie Strozier 12 Pelham 19:32.94 5
6 Mandaline Thomas 12 Daphne 19:37.43 6
7 Nicole Luther 12 Daphne 19:46.58 7
8 Teanna Cason 11 Chelsea High School 20:02.00 8
9 Emily Miles 7 St. Paul's E 20:09.21 9
10 Lily Blish 9 Homewood HS 20:11.44 10
11 Gracie Groat 12 Fort Payne 20:12.94 11
12 Della Kelly 11 Cullman 20:15.98 12
13 Maddie Jackson 9 Fort Payne 20:16.13 13
14 Anahi Barboza 8 Fort Payne 20:17.44 14
15 Maggie Crow 11 Fort Payne 20:18.92 15
16 Audrey Nabors 12 Homewood HS 20:21.96 16
17 Katherine Rush 11 St. Paul's E 20:24.70 17
18 Mary Mac Collins 8 Northridge H 20:25.57 18
19 Mollie Sanderson 9 Fort Payne 20:31.66 19
20 Zoe Nichols 11 Homewood HS 20:33.85 20
21 Ana Watters 11 Helena High School 20:39.53 21
22 Adah Allen 11 Homewood HS 20:43.85 22
23 Alex Wilkins 12 Pelham 20:44.49 23
24 Breckin Gould 9 Opelika High School 20:47.16
25 Alondra Rangel 11 Baldwin County 20:48.74 24
26 Sarah Derriso Homewood HS 20:49.64
27 Jennifer Aviles 11 Cullman 20:49.66 25
28 Aylin Vega 10 Fort Payne 20:55.41 26
29 Ryley Grantham 11 Spanish Fort 20:56.19 27
30 Maris Owen Homewood HS 21:01.94
31 Angelica Robles 9 Fort Payne 21:01.96 28
32 Emmie Smith 12 Daphne 21:02.72 29
33 Haley Agee 11 Hillcrest HS 21:03.32 30
34 Bernarda Tizapa 10 Cullman 21:07.85 31
35 Allyson Kicklighter 12 Buckhorn 21:11.13 32
36 Jaya Coats 7 Columbia 21:17.91
37 Sydney Stephenson 9 Pelham 21:19.14 33
38 Madilyn Dubose 12 Pelham 21:20.65 34
39 Olivia Wilder 10 Spanish Fort 21:24.96 35
40 Abigail Vega 8 Fort Payne 21:28.54
41 Eden Salyers 11 Hazel Green 21:29.20
42 Alex Steltenpohl 10 Homewood HS 21:31.17
43 Brooke Monti 10 Pelham 21:31.94 36
44 Mary Howard Singleton 11 St. Paul's E 21:32.95 37
45 Belinda Franco 8 Albertville 21:36.55 38
46 Ivy Edge 12 Cullman 21:39.07 39
47 Macy Browning 8 St. Paul's E 21:40.09 40
48 Silvia Vizcarra 8 Decatur High School 21:41.42 41
49 Meredith Bass 12 Pelham 21:41.88 42
50 Jaycee Dill 12 Gardendale 21:51.44 43
51 Nakia Coleman 12 Chelsea High School 21:53.14 44
52 Ella Romine 10 Athens High School 21:53.26 45
53 Madison Meadows 7 Fort Payne 21:55.27
54 Gracie Wysong 10 Daphne 21:55.57 46
55 Emily Kimbrell 11 Buckhorn 21:56.39 47
56 Mia Munoz 8 Oxford Girls 21:58.41
57 Esther Rabenau 9 Chelsea High School 21:59.54 48
58 Carley Perkins 8 St. Paul's E 21:59.66 49
59 Shelby McCollum 8 Daphne 22:00.19 50
60 Ella Marlowe 7 Athens High School 22:04.30 51
61 Cece Carl 10 Spanish Fort 22:05.84 52
62 Lindsey May 9 Helena High School 22:08.80 53
63 Holly Blackwood 11 Buckhorn 22:11.80 54
64 Elizabeth Vise 10 Northridge H 22:16.32 55
65 Caroline Pinson 7 Pell City Hi 22:20.32 56
66 Jorryn Barnette 8 Cullman 22:21.52 57
67 Sarah Strickland 10 St. Paul's E 22:21.83 58
68 Allison Tanner 11 Helena High School 22:22.31 59
69 Anna Grace McKinnis 9 Baldwin County 22:23.80 60
70 Hanna Bunn-Munck 10 Wetumpka Girls 22:24.58
71 Maggie Smith 11 Hartselle 22:24.66 61
72 Nora Heeney 10 Buckhorn 22:25.32 62
73 Ashlynn Beery 7 Helena High School 22:25.78 63
74 Cassidy Conway 10 Buckhorn 22:25.90 64
75 Alana Hattenstein 10 Spanish Fort 22:25.93 65
76 Asia Pleasants 11 Paul W. Brya 22:27.62
77 Ana Mendoza 8 Albertville 22:29.72 66
78 Ashlee Keur 8 Oxford Girls 22:30.11
79 Caitlyn Busbin 11 Spanish Fort 22:30.27 67
80 Tess Heaton 9 Cullman 22:30.29 68
81 Neely Kate Benton 7 St. Paul's E 22:34.37
82 Kaily Werthem 12 Gulf Shores HS 22:35.42
83 Libby McCracken 10 Spanish Fort 22:36.57 69
84 Kayley Key 10 Wetumpka Girls 22:37.94
85 Scarlett Scott 8 St. Paul's E 22:39.18
86 Holland Foote 7 Hartselle 22:42.83 70
87 Sierra Berry 12 Hazel Green 22:43.23
88 Elisabet Luna 11 Albertville 22:43.93 71
89 Kaysen Bibb 10 Pell City Hi 22:44.71 72
90 Emma Grace Lang 12 Hartselle 22:52.15 73
91 Amelia Dute 10 Baldwin County 22:58.25 74
92 Chloe Brown 11 Pell City Hi 23:01.99 75
93 Kayla Johnston 11 Spanish Fort 23:03.44 76
94 Bailey Wick 12 Gardendale 23:07.24 77
95 Mallory Barton 8 Helena High School 23:07.65 78
96 Ashley Walker 12 Benjamin Russell 23:11.73
97 Maddie Beaver 9 Baldwin County 23:12.71 79
98 Katherine Purdum 7 St. Paul's E 23:13.96
99 Sydney Worsham 7 Pell City Hi 23:14.43 80
100 Ericka Walter 8 Decatur High School 23:14.99 81
101 Sophia Rawls 7 Wetumpka Girls 23:15.25
102 Zitaly Pacheco 10 Pelham 23:16.21 82
103 Avery Thompson 10 Chelsea High School 23:17.99 83
104 Clara Gage 9 Northridge H 23:23.32 84
105 Leah Dendy 9 Northridge H 23:23.43 85
106 Madison Tsimpides 9 Helena High School 23:25.85 86
107 Kate Smith 10 Dothan High School 23:29.17 87
108 Ella Watson 7 Wetumpka Girls 23:31.73
109 Gracie Carlile 8 Buckhorn 23:32.16 88
110 Jennifer Tomas 10 Albertville 23:32.59 89
111 Brooklyn Barksdale 8 Fort Payne 23:33.21
112 Joi Malone 11 Gardendale 23:34.72 90
113 Olivia Smith 8 Cullman 23:35.47 91
114 Jackelin Ruiz 10 Pelham 23:35.86
115 Anna Grace Smith 10 Northridge H 23:36.15 92
116 Tori Williams 9 Oxford Girls 23:36.28
117 Reagan Oliver 10 Northridge H 23:37.03 93
118 Kristen Pittner 7 Buckhorn 23:38.64 94
119 Colette Whitney 10 Cullman 23:38.98
120 Ragan Grantham 11 Spanish Fort 23:40.50
121 Sophie West 7 Daphne 23:43.68 95
122 Lauren Thompson 10 Chelsea High School 23:44.44 96
123 Joshlyn Hudson 10 Cullman 23:45.01
124 Ansley Jordan 9 Decatur High School 23:46.91 97
125 Kylee Wood 9 Baldwin County 23:47.23 98
126 Josie McDonald 7 Saraland Hig 23:48.64
127 Marlie Fuller 8 Wetumpka Girls 23:51.26
128 Anna Falcon 10 Buckhorn 23:51.55
129 Dani Costa 9 Spanish Fort 23:51.56
130 Hayley Thompson 11 Daphne 23:52.88 99
131 Angelica Santiago 10 Albertville 23:54.13 100
132 Kate James 7 Athens High School 23:56.03 101
133 Jadalie Medeiros 10 Northview 23:58.66
134 Kara Black 10 Buckhorn 23:59.42
135 Camryn Coffey 8 Decatur High School 24:01.98 102
136 Naomi Mendoza 7 Albertville 24:02.84 103
137 Lylee Isbell 7 Pell City Hi 24:04.26 104
138 Abbie Ogles 7 Athens High School 24:05.36 105
139 Victoria Whisenant 10 Helena High School 24:06.80 106
140 Olivia Ramirez 12 Paul W. Brya 24:10.28
141 Ally Lavies 9 Gardendale 24:12.14 107
142 Abigail Ford 11 Helena High School 24:14.18
143 Aamyia Lewis 10 Helena High School 24:14.61
144 AnnaLisa Lindsay 8 Athens High School 24:15.37 108
145 Katie Westfall 12 Daphne 24:16.55
146 Annalee Parks 7 Saraland Hig 24:20.21
147 Ella McCleary 8 Hazel Green 24:21.79
148 Samantha Borglum 11 Hartselle 24:23.80 109
149 Abigail Noon 10 Opelika High School 24:27.76
150 Maddie Tibbetts 11 Athens High School 24:28.67 110
151 Aliana Lopez 9 Athens High School 24:30.62 111
152 Mackenna Walker 12 Muscle Shoals High 24:33.10
153 Morgan Williamson 12 Chelsea High School 24:36.31 112
154 Jackie Borjas 11 Albertville 24:42.42 113
155 Avanelle Elmore 12 Decatur High School 24:43.58 114
156 Courtney Lewis 12 Baldwin County 24:47.49 115
157 Kaelyn Albright 11 Oxford Girls 24:48.87
158 Cydney Barbee 10 Decatur High School 24:48.93 116
159 Diana Garcia 11 Cullman 24:49.71
160 Samantha Kennedy 9 Chelsea High School 24:54.99 117
161 Macy Benton 11 Dothan High School 24:56.68 118
162 Jamie Diaz 11 Northview 24:56.79
163 McKenzie Herbig Gulf Shores HS 24:59.55
164 Cierra Eisenhardt 12 Athens High School 25:00.34
165 Joie Stevens 9 Pell City Hi 25:01.40 119
166 Kate Preston 11 Athens High School 25:02.58
167 Peyton Franklin 10 Baldwin County 25:05.88 120
168 Catherine Pinson 9 Pell City Hi 25:08.56 121
169 McKenzie Gunn 9 Chelsea High School 25:10.84
170 Emma Anderson 9 Chelsea High School 25:12.18
171 Jordan Jernigan 11 Saraland Hig 25:13.48
172 Cara Salmon 9 Daphne 25:19.88
173 Stella Haase 11 Muscle Shoals High 25:23.37
174 Jhenny Hoover 11 Opelika High School 25:30.31
175 Liset Sebastian 10 Albertville 25:33.44
176 Chelsea Haynes 12 Oxford Girls 25:33.99
177 Mckenna Souder 12 Saraland Hig 25:36.30
178 Annika Galloway 10 Pelham 25:41.18
179 Isabella Henderson 11 Albertville 25:44.42
180 Callie Blocker 10 Hillcrest HS 25:45.01 122
181 Maggie Masters 9 Chelsea High School 25:48.71
182 Anna Jenkins 10 Athens High School 25:55.36
183 Yadira Jiminez 11 Albertville 26:06.42
184 Ashley Jimenez 8 Decatur High School 26:09.90 123
185 Lucy Carl 10 Spanish Fort 26:11.26
186 Haylee Bailey 9 Pell City Hi 26:14.08
187 Bella Kennedy 9 Northridge H 26:15.84 124
188 Mallory Hamilton 9 Helena High School 26:16.49
189 Kaitlynn Aikin 9 Daphne 26:31.26
190 Anna Pilkingon 7 Hartselle 26:34.78 125
191 Kennedy Cataline 7 Hartselle 26:35.24 126
192 Taryn Cameron 12 Russell County 26:39.05
193 Grace Breuers 12 Decatur High School 26:51.56
194 maya Foster 11 Gardendale 26:57.45 127
195 Laura Halverson 7 Hartselle 27:26.17 128
196 Cricket Powell 11 Hartselle 27:32.06
197 Sarah Houston 11 Dothan High School 27:35.89 129
198 Kameron Stone 11 Hillcrest HS 28:01.73 130
199 Chenoa Keenum 11 Decatur High School 28:14.48
200 Morgan Baker 10 Baldwin County 28:20.01
201 Emma Curther-Smith 12 Northridge H 28:20.48
202 Destiny Stokes 11 Hartselle 28:36.74
203 Raeleigh McClain 9 Russell County 28:43.30
204 Elaina Fife 8 Hillcrest HS 28:44.72 131
205 Diana Plascencia 12 Baldwin County 29:38.08
206 Caden Jordan 12 Decatur High School 30:04.27
207 Riley Benton 9 Dothan High School 30:22.74 132
208 Karli Young 11 Brookwood 33:13.88
209 Ja'Brill Mckinney 10 Dothan High School 37:17.70 133
210 Amber Holcomb 11 Hillcrest HS 38:08.02 134
211 Danyele McClain 7 Russell County 40:19.59
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Homewood HS 34 1 3 4 10 16 20 22
Total Time: 1:37:48.50
Average: 19:33.70
2 Fort Payne 72 11 13 14 15 19 26 28
Total Time: 1:41:37.09
Average: 20:19.42
3 St. Paul's Episcopal 105 2 9 17 37 40 49 58
Total Time: 1:42:58.32
Average: 20:35.67
4 Pelham 131 5 23 33 34 36 42 82
Total Time: 1:44:29.16
Average: 20:53.84
5 Daphne 138 6 7 29 46 50 95 99
Total Time: 1:44:22.49
Average: 20:52.50
6 Cullman 164 12 25 31 39 57 68 91
Total Time: 1:46:14.08
Average: 21:14.82
7 Spanish Fort 246 27 35 52 65 67 69 76
Total Time: 1:49:23.19
Average: 21:52.64
8 Buckhorn 259 32 47 54 62 64 88 94
Total Time: 1:50:10.54
Average: 22:02.11
9 Helena High School 274 21 53 59 63 78 86 106
Total Time: 1:50:44.07
Average: 22:08.82
10 Chelsea High School 279 8 44 48 83 96 112 117
Total Time: 1:50:57.11
Average: 22:11.43
11 Northridge High School 334 18 55 84 85 92 93 124
Total Time: 1:53:04.79
Average: 22:36.96
12 Baldwin County 335 24 60 74 79 98 115 120
Total Time: 1:53:10.73
Average: 22:38.15
13 Albertville 364 38 66 71 89 100 103 113
Total Time: 1:54:16.92
Average: 22:51.39
14 Pell City High School 387 56 72 75 80 104 119 121
Total Time: 1:55:25.71
Average: 23:05.15
15 Athens High School 410 45 51 101 105 108 110 111
Total Time: 1:56:14.32
Average: 23:14.87
16 Decatur High School 435 41 81 97 102 114 116 123
Total Time: 1:57:28.88
Average: 23:29.78
17 Hartselle 438 61 70 73 109 125 126 128
Total Time: 1:58:58.23
Average: 23:47.65
18 Gardendale 444 43 77 90 107 127
Total Time: 1:59:42.99
Average: 23:56.60
19 Hillcrest Hs-Tuscaloosa 547 30 122 130 131 134
Total Time: 2:21:42.81
Average: 28:20.56
20 Dothan High School 599 87 118 129 132 133
Total Time: 2:23:42.19
Average: 28:44.44
Event 12 Boys 5k Run CC 7A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Ethan Strand 10 Vestavia Hills HS 15:24.29 1
2 Hunter Harwell 12 Mountain Brook HS 15:25.27 2
3 Silas Franklin 12 Smiths Station 15:35.60 3
4 Nick Ceci 12 Huntsville HS 15:43.53 4
5 Dustyn Lewis 11 Grissom HS 15:45.83 5
6 Allan Anderson 12 Grissom HS 15:53.42 6
7 Bryce Hutchinson 12 Vestavia Hills HS 15:54.84 7
8 Bennett Brake 12 Florence Hig 15:55.12 8
9 Joseph Pitard 12 Mountain Brook HS 15:57.91 9
10 Keaton Watts 11 Huntsville HS 15:58.32 10
11 Jackson Danner 10 Huntsville HS 16:04.71 11
12 Louis Levesque 12 Grissom HS 16:09.76 12
13 Will Pinson 9 Huntsville HS 16:13.65 13
14 Jacob Cobb 11 Huntsville HS 16:14.85 14
15 John Ingram 11 Vestavia Hills HS 16:15.62 15
16 Savian Taylor 11 Smiths Station 16:17.37 16
17 Benjamin Steber 11 Huntsville HS 16:18.63 17
18 Connor Brown 9 Auburn 16:20.65 18
19 Parker Balzli 10 Mountain Brook HS 16:21.23 19
20 Evan Rogers Auburn 16:22.14 20
21 Walker Cole 10 Oak Mountain HS 16:23.24 21
22 Chandler Moulton 12 Smiths Station 16:24.00 22
23 Jacob Warner 12 Spain Park 16:24.63
24 Drew Kilgore 12 Hoover 16:25.10 23
25 Aaron Himes 10 Hewitt-Truss 16:26.77
26 Will Couch 12 Hoover 16:27.41 24
27 Andrew Precise 11 Vestavia Hills HS 16:27.41 25
28 Lane Tincher 12 Hoover 16:28.25 26
29 Evan Crawford 12 Enterprise High 16:28.97 27
30 Stewart Brown 10 Auburn 16:29.50 28
31 Owen Marquardt 10 Hoover 16:30.57 29
32 Gabe Scales 10 Huntsville HS 16:31.52 30
33 Gram Denning 12 Mountain Brook HS 16:32.06 31
34 Trey Hurt 9 Florence Hig 16:32.84 32
35 Bryce Keefover 12 Oak Mountain HS 16:34.85 33
36 Nathan Knox 10 Hewitt-Truss 16:34.91
37 Jonah Barrett 12 Oak Mountain HS 16:36.54 34
38 Hansen McCown 12 Oak Mountain HS 16:38.64 35
39 Caleb Troy Smith 12 Mary G Montgomery 16:40.33 36
40 Brandon DeMarcus Lee 12 Thompson 16:42.01
41 Tristan Morris 12 Huntsville HS 16:46.64
42 Drew Roberts 11 McGill-Toole 16:49.23 37
43 Tate Ogburn 12 Auburn 16:50.33 38
44 Jean Pierre LeRoux 11 Bob Jones 16:50.35
45 Josh Crawford 12 Enterprise High 16:52.96 39
46 Ryan McConnell 9 Vestavia Hills HS 16:54.79 40
47 John Michael Williamson 11 Hoover 16:56.07 41
48 Jacob Kachadorian 11 Huntsville HS 16:56.27
49 Mark Foster 10 Auburn 16:57.74 42
50 Henry Hartley 12 Mountain Brook HS 16:58.31 43
51 Carson Barlow 11 Baker 16:58.66 44
52 John Pyle 12 Fairhope 16:59.58 45
53 Tyler Rathburn 11 Enterprise High 17:00.23 46
54 Cole Arrington 11 Auburn 17:01.17 47
55 Grant Kaiser 10 Vestavia Hills HS 17:05.01 48
56 Tristan Breen 12 Smiths Station 17:05.31 49
57 Ryan Holtzscher 12 Prattville H 17:07.87 50
58 Heath Varmette 11 Grissom HS 17:08.04 51
59 Tallon Hairston 12 Smiths Station 17:12.00 52
60 Aaron Dykes 12 Hewitt-Truss 17:12.57
61 Josh vonEschenbach 12 Enterprise High 17:14.18 53
62 Jackson Campbell 11 Vestavia Hills HS 17:15.81 54
63 Alex Shah 12 James Clemens 17:16.37 55
64 Brody Church 9 Hoover 17:17.24 56
65 Jeffrey Blair 10 Auburn 17:17.61 57
66 Matt Watson 12 Enterprise High 17:17.84 58
67 Benjamin Knighten 11 Vestavia Hills HS 17:18.69
68 Christian Pegouske 12 Hoover 17:18.80 59
69 Reed Trapp 9 Florence Hig 17:19.05 60
70 Parker Draughon 10 Auburn 17:19.82
71 William Morris 11 Vestavia Hills HS 17:21.10
72 Jack Bell 11 Mountain Brook HS 17:21.65 61
73 Grant McQueen 11 Baker 17:22.83 62
74 Tyler Moore 11 Huntsville HS 17:24.33
75 Henry Templin 11 Enterprise High 17:24.46 63
76 Tesfaye Habtemariah 11 Auburn 17:24.90
77 Myles Murphy 9 McGill-Toole 17:25.42 64
78 Jace Jones 11 Thompson 17:26.29
79 Kenny Chavez 10 Oak Mountain HS 17:26.84 65
80 Reese Bell 9 Oak Mountain HS 17:26.98 66
81 Alan Colunga 12 Grissom HS 17:27.34 67
82 Alex Baker 12 Vestavia Hills HS 17:29.01
83 David Rubolin 10 Florence Hig 17:29.26 68
84 Tate Record Mountain Brook HS 17:31.14 69
85 Kaleb Nelson 12 Baker 17:35.52 70
86 Lawton Miller 11 Mountain Brook HS 17:36.39
87 Brendan Davis 11 Theodore 17:38.07
88 Caleb Horton 11 Baker 17:38.29 71
89 Garrett Brooks 12 McGill-Toole 17:38.99 72
90 Aubrey Lake 10 Auburn 17:39.62
91 Cody Mooney 12 Fairhope 17:40.48 73
92 Tyler Gohlich 9 James Clemens 17:40.70 74
93 Bradly Spindle 11 Bob Jones 17:41.96
94 Josh Clark 12 Grissom HS 17:41.99 75
95 Gage Dubberly 11 Smiths Station 17:44.43 76
96 Jacob Villani 9 Hoover 17:46.91
97 Fletcher Curtis 12 Enterprise High 17:49.80 77
98 John Brake 10 Florence Hig 17:49.81 78
99 Patrick Neely 12 James Clemens 17:51.39 79
100 Brandon McKee 9 McGill-Toole 17:51.65 80
101 John David Ray 12 Sparkman Hig 17:51.90
102 Cristian Caban-Woodham 12 Enterprise High 17:53.48
103 Isaul Rubio Montano 9 James Clemens 17:53.87 81
104 Lucas Baggott 11 Baker 17:54.31 82
105 Brendan Dye 12 Baker 17:54.53 83
106 Aidan Brinkley 9 James Clemens 17:55.98 84
107 Trent Rader 12 Baker 17:56.16 85
108 Aj Sheldrick 12 James Clemens 17:56.90 86
109 Dawson Koehler 11 Fairhope 17:56.90 87
110 Michael Marvin 10 Oak Mountain HS 17:57.98 88
111 Kyle Epperson 10 Hoover 17:59.42
112 Joshua Fields 12 Florence Hig 17:59.64 89
113 Kaiden Baxley 10 Smiths Station 18:00.08 90
114 Eric Alexander 11 Mountain Brook HS 18:00.32
115 Sean Blackmon 11 Alma Bryant 18:00.37
116 Shafi Muhammad 12 Bob Jones 18:01.85
117 Jacob Brooks 12 McGill-Toole 18:02.13 91
118 Nicholas Gelineau 10 McGill-Toole 18:06.49 92
119 Beck Corley 12 Mountain Brook HS 18:08.34
120 Skylar Johnston 12 Oak Mountain HS 18:10.57
121 Elliott Kliesner 11 James Clemens 18:13.49 93
122 Evan Miller 11 Baker 18:15.99
123 Sam Rigsby 12 Hoover 18:17.90
124 Grant Cox 10 Alma Bryant 18:21.38
125 John Fluder 11 James Clemens 18:26.28
126 Luke Holden 11 Grissom HS 18:27.14 94
127 Jereme Evans 11 Theodore 18:28.76
128 Patrick Moody 9 Sparkman Hig 18:29.05
129 Tyler Cox 11 Smiths Station 18:29.52
130 Brett Tessa Enterprise High 18:29.70
131 Laith Qushair 12 James Clemens 18:32.52
132 John Koehler 10 Baker 18:35.46
133 Keegan Verble 9 Grissom HS 18:38.50
134 Tyler Dillon 12 Prattville H 18:39.76 95
135 Connor Moore Oak Mountain HS 18:42.82
136 Matthew Hill 10 James Clemens 18:43.31
137 Cameron Crews 11 Grissom HS 18:43.73
138 Taiyo Hino 10 Florence Hig 18:44.97 96
139 Wendell Cheney 12 Robert E. Lee HS 18:45.04
140 Jacob Randall 12 Florence Hig 18:45.18
141 Tyler Cox 12 Prattville H 18:48.41 97
142 James Garrison 9 Bob Jones 18:49.79
143 Devin Gregory 10 Florence Hig 18:50.45
144 Joshua Sproul 12 Enterprise High 18:52.48
145 Jaxon Prins 10 Smiths Station 18:53.43
146 Michael Patrick Barbour 10 McGill-Toole 18:53.49 98
147 Nickolus Thornhill 10 Prattville H 18:57.81 99
148 Justin Blake Smith 11 Mary G Montgomery 18:59.51 100
149 Saxon Kilpatrick 12 Fairhope 19:00.01 101
150 Logan Shirah 11 McGill-Toole 19:02.34
151 Sean Dorrill 9 Central-Phenix Boys 19:04.49
152 Walker McRee 9 Baker 19:10.95
153 Ian Infanger 10 Florence Hig 19:11.02
154 Hunter Tillman 12 Theodore 19:12.63
155 Josh Stidfole 9 Oak Mountain HS 19:15.42
156 Nick Dudle 7 Prattville H 19:28.96 102
157 Tristan Anderson 11 Fairhope 19:30.66 103
158 Elijah Franklin 10 Smiths Station 19:32.33
159 Zachary Neely 9 Grissom HS 19:36.12
160 Tyler Molen 10 Prattville H 19:42.41 104
161 Aaron Thornburg 9 Mary G Montgomery 19:45.05 105
162 Keller Bishop 9 McGill-Toole 19:49.11
163 Matthew Middleton 10 Mary G Montgomery 19:50.16 106
164 Luke Kroll 7 Mary G Montgomery 19:52.43 107
165 Alex McKenna 8 Mary G Montgomery 20:04.74 108
166 Alex Sandavol 8 Mary G Montgomery 20:08.04 109
167 Brodie Norred 7 Central-Phenix Boys 20:09.34
168 Shawn Alexander 11 Mary G Montgomery 20:22.09
169 Ryan Smith 9 Central-Phenix Boys 20:31.10
170 Isaac Sherman 12 Prattville H 20:40.67 110
171 Alex Bibb 8 Prattville H 20:45.92
172 Gaven Colopy 9 Central-Phenix Boys 20:58.01
173 Dalton Atchison 11 Prattville H 20:58.80
174 David Lees 11 Prattville H 20:59.99
175 Elijah Persons 8 Mary G Montgomery 24:06.25
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Huntsville HS 52 4 10 11 13 14 17 30
Total Time: 1:20:15.06
Average: 16:03.02
2 Vestavia Hills HS 88 1 7 15 25 40 48 54
Total Time: 1:20:56.95
Average: 16:11.39
3 Mountain Brook HS 104 2 9 19 31 43 61 69
Total Time: 1:21:14.78
Average: 16:14.96
4 Grissom HS 141 5 6 12 51 67 75 94
Total Time: 1:22:24.39
Average: 16:28.88
5 Smiths Station 142 3 16 22 49 52 76 90
Total Time: 1:22:34.28
Average: 16:30.86
6 Hoover 143 23 24 26 29 41 56 59
Total Time: 1:22:47.40
Average: 16:33.48
7 Auburn 146 18 20 28 38 42 47 57
Total Time: 1:23:00.36
Average: 16:36.08
8 Oak Mountain HS 188 21 33 34 35 65 66 88
Total Time: 1:23:40.11
Average: 16:44.03
9 Enterprise High 223 27 39 46 53 58 63 77
Total Time: 1:24:54.18
Average: 16:58.84
10 Florence High School 246 8 32 60 68 78 89 96
Total Time: 1:25:06.08
Average: 17:01.22
11 Baker 329 44 62 70 71 82 83 85
Total Time: 1:27:29.61
Average: 17:29.93
12 McGill-Toolen Catholic 344 37 64 72 80 91 92 98
Total Time: 1:27:47.42
Average: 17:33.49
13 James Clemens 373 55 74 79 81 84 86 93
Total Time: 1:28:38.31
Average: 17:43.67
14 Fairhope 409 45 73 87 101 103
Total Time: 1:31:07.63
Average: 18:13.53
15 Prattville High School 443 50 95 97 99 102 104 110
Total Time: 1:33:02.81
Average: 18:36.57
16 Mary G Montgomery 454 36 100 105 106 107 108 109
Total Time: 1:35:07.48
Average: 19:01.50
Event 9 Girls 5k Run CC 7A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Hannah Dyal 12 Auburn 18:16.30 1
2 Reagan Riley 8 Mountain Brook HS 18:16.88 2
3 Sarah Parnell 11 Auburn 18:38.97 3
4 Harper McGowan 11 Auburn 18:42.70 4
5 Samantha Rogers 11 Auburn 18:46.34 5
6 Anna Balzli 12 Mountain Brook HS 18:56.97 6
7 Hannah Bloom 12 Huntsville HS 19:04.15 7
8 Claire Frazier Bolton 11 McGill-Toole 19:04.71 8
9 Leslie Baxter 11 Baker 19:07.21 9
10 Abbey Weitenbeck 12 Huntsville HS 19:10.38 10
11 Mary Claire Ridgeway 10 Florence Hig 19:11.10 11
12 Hallie Stewart 11 Auburn 19:16.19 12
13 Frieda Kickliter 12 McGill-Toole 19:16.59 13
14 Mackenzie Culpepper 9 Spain Park 19:16.69
15 Sabina Ortiz 11 Mountain Brook HS 19:18.22 14
16 Adley Burkes 8 Central - Ph 19:23.47 15
17 Alex Pitts 11 Mountain Brook HS 19:23.81 16
18 Emma Langley 12 Hoover 19:24.65 17
19 Sara Pacer 12 Auburn 19:33.13 18
20 Elizabeth Holcomb 12 James Clemens 19:34.79 19
21 Evie Bell 11 Oak Mountain HS 19:35.33
22 Elizabeth Robertson 10 Mountain Brook HS 19:37.14 20
23 Maci Mills 9 Hewitt-Truss 19:38.21 21
24 Mia Cane 8 Hewitt-Truss 19:42.84 22
25 Emma Sibley 9 Baker 19:43.94 23
26 Sangie Lincoln-Velez 9 Auburn 19:46.78 24
27 Amelia Brady 10 Hewitt-Truss 19:51.91 25
28 Lindsey Baxter 7 Baker 19:52.88 26
29 Tessa Allen 11 Mountain Brook HS 19:55.06 27
30 Crawford West 9 Vestavia Hills HS 19:55.68 28
31 Elizabeth Nist 10 Auburn 19:58.09
32 Emily Allen 10 Thompson 20:06.47
33 Zoe Falkenberg 11 Huntsville HS 20:09.29 29
34 Jill Fassl 12 Enterprise High 20:11.39 30
35 Erin Cannon 12 Hoover 20:13.98 31
36 Sophia Knox 8 Hewitt-Truss 20:14.05 32
37 Anna Caroline Knight 10 Hoover 20:14.34 33
38 Katy Lambert 9 Vestavia Hills HS 20:14.69 34
39 Haley Wilson 7 Central - Ph 20:20.55 35
40 Emma Grace Phillips 10 Oak Mountain HS 20:21.42
41 Kiley Murphy 8 Central - Ph 20:23.58 36
42 Haley Stallworth 12 Hoover 20:24.82 37
43 Reagan Hendricks 10 Hoover 20:25.78 38
44 Cate Jones 11 Mountain Brook HS 20:26.70 39
45 Holland Lidikay 11 Spain Park 20:27.07
46 Alyssa Halcomb 10 Hoover 20:29.15 40
47 Baileigh Davis 10 Baker 20:29.35 41
48 Catherine Sims Mountain Brook HS 20:29.80
49 Brooke DuPlantier 11 Fairhope 20:31.53 42
50 Natalie Warner 10 Enterprise High 20:31.94 43
51 Ava McIntosh 8 Huntsville HS 20:32.13 44
52 Kaitlyn Johnson 11 Huntsville HS 20:32.33 45
53 Cameron Hudson 11 Mountain Brook HS 20:33.80
54 Ellie VonHerrmann 7 Florence Hig 20:34.39 46
55 Savanna Fuchsberger 12 Huntsville HS 20:42.27 47
56 Sarah Lewis 11 Grissom HS 20:43.45 48
57 Abbi Pearman 12 Hoover 20:48.58 49
58 Christina Sorochinsky 9 Vestavia Hills HS 20:48.96 50
59 Olivia Browning 8 Hewitt-Truss 20:52.74 51
60 Catherine Clements 11 Gadsden City 20:54.48
61 Genevieve Schaefer 11 Huntsville HS 20:54.66 52
62 Lydia Benitez 12 Auburn 20:56.50
63 Mary Elizabeth Hadley 9 Auburn 20:57.68
64 Nicole Davis 10 Baker 21:00.44 53
65 Elizabeth Porr 8 McGill-Toole 21:02.30 54
66 Grayson Savage 10 Grissom HS 21:03.65 55
67 Abigail Garner 8 Central - Ph 21:06.63 56
68 Lyric Bryant 9 Spain Park 21:07.56
69 Laura Patterson 12 Enterprise High 21:09.25 57
70 Mary Frances Mattingly 9 McGill-Toole 21:10.01 58
71 Sydney Freeman 9 James Clemens 21:12.69 59
72 Anna Kay Clark 11 Hoover 21:14.03
73 Sydney Byrd 12 Florence Hig 21:14.55 60
74 Sydney Callahan 10 Florence Hig 21:14.64 61
75 Natalie Law 9 Vestavia Hills HS 21:16.74 62
76 Sydney Coussons 9 Florence Hig 21:18.36 63
77 Nora Redding 8 Florence Hig 21:20.16 64
78 Kristin Day 11 James Clemens 21:21.82 65
79 Alexis Crisp 11 Baker 21:24.35 66
80 Sarah Comer 10 Vestavia Hills HS 21:24.73 67
81 Kaley Grace Howard 11 Hewitt-Truss 21:25.56 68
82 Margaret Patton 9 Vestavia Hills HS 21:26.07 69
83 Sophie Bryant 8 Hewitt-Truss 21:28.26 70
84 Ellie Brown 11 Fairhope 21:29.07 71
85 Kyla Sisulak 7 Huntsville HS 21:29.71
86 Abigail Baggott 9 Baker 21:34.87 72
87 Anna Bulman 12 McGill-Toole 21:36.33 73
88 Sarah Shirley 10 James Clemens 21:38.82 74
89 MaryGriffith Lytle 12 Vestavia Hills HS 21:41.74 75
90 Lauren Wallace 10 Hoover 21:50.35
91 Kynsie Lawson 9 McGill-Toole 21:52.56 76
92 Grace Sears 11 Hoover 21:52.83
93 Kyndall Crosslin 12 Florence Hig 21:56.01 77
94 Addy McArthur 9 Huntsville HS 21:56.65
95 Olivia Freeman 12 Baker 21:56.97
96 Hannah Thuss 10 Bob Jones 21:57.33
97 Samantha Menikheim 7 Sparkman Hig 21:58.74
98 Caroline Leeling 11 Huntsville HS 22:01.42
99 Kailey Brougham 7 Central - Ph 22:05.13 78
100 Brianna Lawley 11 Theodore 22:06.88
101 Kayleigh Riordan 10 Enterprise High 22:10.96 79
102 Nikki Mata 12 Grissom HS 22:12.54 80
103 Bre Vigor 11 Mary G Montgomery 22:13.73 81
104 Mirna Thompson 10 Enterprise High 22:14.25 82
105 Raily Prins 7 Smiths Station 22:17.26 83
106 Mary Claire Boughner 10 Vestavia Hills HS 22:17.58
107 Sarah Winekoff 10 Enterprise High 22:17.68 84
108 Lauren White 11 Sparkman Hig 22:19.81
109 Kylie Moczynski 11 Enterprise High 22:21.30 85
110 Nikki Lipski 9 James Clemens 22:27.85 86
111 Ellie Kate Jones 11 Hewitt-Truss 22:29.59
112 Emmy Mattingly 10 James Clemens 22:29.93 87
113 Julianne Berte 11 Davidson 22:32.52
114 Alaura de Hoyos 10 Enterprise High 22:34.37
115 Sarah Cannon 11 Hewitt-Truss 22:36.02
116 Alexus Harvitt 10 Mary G Montgomery 22:37.45 88
117 Eden Roberson 12 Vestavia Hills HS 22:37.56
118 Trish Tranle 9 Baker 22:38.50
119 Abby Dickerson 10 Florence Hig 22:39.89
120 Jordan Colacicco 12 Enterprise High 22:40.30
121 Mia Bell 7 Central - Ph 22:40.76 89
122 Jennifer Vaden 10 Florence Hig 22:41.42
123 Brittain Mattingly 7 James Clemens 22:41.83 90
124 Esther Stokes 8 Sparkman Hig 22:42.06
125 Anna Wentworth 11 McGill-Toole 22:44.01 91
126 Catherine Ragsdale 8 Prattville Girls 22:47.03
127 Heather Smith 10 Mary G Montgomery 22:47.40 92
128 Kaija Sorensen 9 James Clemens 22:47.98
129 Erin Casolaro 12 Fairhope 22:49.84 93
130 Angelica Hart 12 Grissom HS 22:50.25 94
131 Anna Smith 12 Baker 22:51.11
132 Caroline Moody 12 Sparkman Hig 22:55.42
133 Sophia Velezis 11 Vestavia Hills HS 22:57.40
134 Aly Mayhall 8 Mary G Montgomery 23:00.51 95
135 Annie Strasavich 10 McGill-Toole 23:05.72
136 A'Ngel Calderon-Wyant 10 Fairhope 23:06.68 96
137 Emma Smith 10 Mary G Montgomery 23:07.12 97
138 Abigail Ray 9 Smiths Station 23:08.06 98
139 Waverly Peters 9 Smiths Station 23:10.38 99
140 Hannah Einhorn 12 James Clemens 23:16.19
141 Frances Mostellar McGill-Toole 23:24.19
142 Avery Coleman 10 Smiths Station 23:31.09 100
143 Tamia Kidd McGill-Toole 23:35.00
144 Hartley Thornburg 7 Mary G Montgomery 23:37.75 101
145 Aubrey Hallam 8 Smiths Station 23:42.77 102
146 Kylee Glenn 12 Hewitt-Truss 23:48.76
147 Elizabeth Infanger 12 Florence Hig 23:52.05
148 Jasmine Garcia 8 Smiths Station 23:53.05 103
149 Jessica Steele 8 Grissom HS 23:55.68 104
150 Britney Pacheco 10 Enterprise High 24:05.19
151 Allissa Perry 10 Mary G Montgomery 24:05.89 105
152 Makayla Rempel 10 Smiths Station 24:06.77 106
153 Martha Hurt 7 Central - Ph 24:16.33 107
154 Makayla Wilkinson 12 Theodore 24:20.21
155 Ashley Bartlett 11 Mary G Montgomery 24:23.08
156 Rhiannon Sevier 10 Smiths Station 24:26.66
157 Sophia Loy 12 Prattville Girls 24:28.47
158 Macee Morin 9 Foley 24:28.81
159 Harper Harwell 11 Fairhope 24:31.22 108
160 Olivia Holdsworth 11 Grissom HS 24:33.53 109
161 Kelly Kirkwood 10 Mary G Montgomery 24:35.07
162 Rebecca Schannep 10 Prattville Girls 24:39.20
163 Olivia Duncan 9 Foley 24:42.76
164 Jaelee Zeh 9 Smiths Station 24:44.84
165 Ariel Shaw 10 Mary G Montgomery 24:46.14
166 Molly Dillon 10 Foley 24:48.29
167 Kailey Mooney 10 Fairhope 24:53.82 110
168 Madeline Drain-Dorsey 10 Fairhope 25:03.75 111
169 Makayla Howard 7 Smiths Station 25:04.12
170 Shelby Noble 12 Fairhope 25:06.24
171 Reagan Sykes 11 Grissom HS 25:12.81 112
172 Devin Lowell 11 Fairhope 25:24.79
173 Lindsay Gappa 12 Prattville Girls 25:31.12
174 Allison DeHaye 9 Grissom HS 26:09.33
175 Sarah Wilson 7 Central - Ph 26:34.69
176 Harlan Clark 9 Central - Ph 26:36.63
177 MaryGrace Earhart 9 Grissom HS 28:40.88
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Auburn 25 1 3 4 5 12 18 24
Total Time: 1:33:40.50
Average: 18:44.10
2 Mountain Brook HS 58 2 6 14 16 20 27 39
Total Time: 1:35:33.02
Average: 19:06.61
3 Huntsville HS 135 7 10 29 44 45 47 52
Total Time: 1:39:28.28
Average: 19:53.66
4 Hewitt-Trussville HS 151 21 22 25 32 51 68 70
Total Time: 1:40:19.75
Average: 20:03.95
5 Baker 152 9 23 26 41 53 66 72
Total Time: 1:40:13.82
Average: 20:02.77
6 Hoover 156 17 31 33 37 38 40 49
Total Time: 1:40:43.57
Average: 20:08.72
7 McGill-Toolen Catholic 206 8 13 54 58 73 76 91
Total Time: 1:42:09.94
Average: 20:25.99
8 Central - Phenix City 220 15 35 36 56 78 89 107
Total Time: 1:43:19.36
Average: 20:39.88
9 Florence High School 241 11 46 60 61 63 64 77
Total Time: 1:43:33.04
Average: 20:42.61
10 Vestavia Hills HS 241 28 34 50 62 67 69 75
Total Time: 1:43:40.80
Average: 20:44.16
11 Enterprise High 291 30 43 57 79 82 84 85
Total Time: 1:46:17.79
Average: 21:15.56
12 James Clemens 303 19 59 65 74 86 87 90
Total Time: 1:46:15.97
Average: 21:15.20
13 Grissom HS 381 48 55 80 94 104 109 112
Total Time: 1:50:45.57
Average: 22:09.12
14 Fairhope 410 42 71 93 96 108 110 111
Total Time: 1:52:28.34
Average: 22:29.67
15 Mary G Montgomery 453 81 88 92 95 97 101 105
Total Time: 1:53:46.21
Average: 22:45.25
16 Smiths Station 482 83 98 99 100 102 103 106
Total Time: 1:55:49.56
Average: 23:09.92
Like·Comment·Share·E-mail·39350 views
History for Alabama AHSAA Cross Country State Championships
Show 14 more
Hashtags#alabama #ahsaa #state-championships #state-meet
|