Folders |
2019 Results - Alabama AHSAA Cross Country State ChampionshipsPublished by
Results: Xpress Timing Xpress Timing - Contractor License 11/9/2019 - 9:20 AM
AHSAA State XC Championships 2019
Oakville Indian Mounds XC Course - 11/9/2019
Event 1 Girls 5k Run CC 1-2A
=======================================================================
Comp# Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 #1395 Jayda Fair 12 Ohatchee Hig 20:01.56 1
2 #414 Reagan Parris 8 Cold Springs 20:29.52 2
3 #974 Anaelyse Perez-Ruiz 12 Holy Spirit 21:02.68 3
4 #46 Margarette Berdy 7 Altamont 21:04.50 4
5 #1840 Rowan Yeager 7 St. Luke's E 21:16.01 5
6 #2062 Emily Driskill 8 Whitesburg C 21:32.33 6
7 #871 Ally Amerson 12 Hatton 21:37.04 7
8 #592 Taylor Simmons 11 Donoho 21:40.16
9 #872 Alondra Aranda 12 Hatton 21:45.09 8
10 #2060 Haynes Amos 8 Whitesburg C 21:52.36 9
11 #1225 Sydney Perkins 8 Lindsay Lane 21:54.16 10
12 #1839 Abigail Sadler 9 St. Luke's E 21:54.66 11
13 #1672 Maggie Hester 11 Sand Rock 21:55.26 12
14 #410 Brooke Crider 11 Cold Springs 21:58.07 13
15 #49 Merritt Edwards 11 Altamont 22:00.47 14
16 #452 Breia Smith 10 Cornerstone 22:01.96
17 #47 Arden Campbell 9 Altamont 22:03.16 15
18 #2059 Morgan Alley 10 Whitesburg C 22:04.22 16
19 #1021 Ritah Magera 9 Horseshoe Be 22:05.77 17
20 #48 Ariel Dean 9 Altamont 22:08.14 18
21 #416 Hayla Watson 7 Cold Springs 22:09.09 19
22 #877 Mattie Graves 8 Hatton 22:09.87 20
23 #451 Abigail Rotich 9 Cornerstone 22:13.94
24 #408 Ava Akridge 10 Cold Springs 22:14.70 21
25 #756 LeNaya Essex 9 Francis Marion 22:15.43
26 #1398 Clara Ryan 10 Ohatchee Hig 22:19.16 22
27 #2063 Michaela Houser 10 Whitesburg C 22:22.37 23
28 #878 Neidyn Lopez 10 Hatton 22:25.85 24
29 #417 Allison White 8 Cold Springs 22:32.28 25
30 #2067 Mattie Weeks 10 Whitesburg C 22:37.92 26
31 #2066 Lucy McGee 7 Whitesburg C 22:41.68 27
32 #1715 Jennifer Vega 11 Section High School 22:43.48
33 #411 Emma Hancock 8 Cold Springs 22:43.61 28
34 #51 Caroline Lee 12 Altamont 22:44.36 29
35 #455 Isabel Oldshue 7 Cottage Hill 22:44.73 30
36 #591 Hannah Salame 12 Donoho 22:48.17
37 #2112 Brea Bryan 10 Falkville 22:49.98 31
38 #1723 Maggie Owens 8 Shoals Christian 22:50.16
39 #1169 Claire McReynolds 9 Kinston High School 23:00.21
40 #2096 Chasty Garrison 7 Winston Coun 23:03.02
41 #757 Kristalyn Steadman 10 Francis Marion 23:03.64
42 #45 Adele Benson 10 Altamont 23:06.28 32
43 #1242 Sydney McKinnon 10 Mars Hill Bible 23:07.28
44 #334 Emma Bishop 11 Cedar Bluff 23:09.46 33
45 #713 Hailey Wilson 12 Falkville 23:14.15 34
46 #704 Elizabeth Bedford 12 Faith Christian 23:15.58
47 #706 Evie Garrett 8 Faith Christian 23:20.05
48 #705 Chloe Belcher 9 Faith Christian 23:21.44
49 #1893 Yami Mendoza 10 Tanner 23:28.81
50 #415 Aletheia Sanders 10 Cold Springs 23:28.87 35
51 #230 Kimberly Luna 11 Belgreen 23:29.25
52 #409 Ciara Calvert 8 Cold Springs 23:35.28
53 #1396 Lauryn Galloway 8 Ohatchee Hig 23:37.76 36
54 #1838 Keller Matheny 11 St. Luke's E 23:38.71 37
55 #2065 Olivia Martin 10 Whitesburg C 23:39.06 38
56 #50 Sofia Gaitan-Wolfe 12 Altamont 23:42.40 39
57 #973 Bailey McLaurine 7 Holy Spirit 23:53.74 40
58 #1059 Alexis Brewer 9 Ider High School 23:54.13 41
59 #1394 Coalie Easterwood 9 Ohatchee Hig 23:54.32 42
60 #1393 Ashlie Easterwood 7 Ohatchee Hig 23:55.40 43
61 #1066 Maleah Smith 7 Ider High School 23:55.53 44
62 #1222 Natalie Furlong 11 Lindsay Lane 23:56.00 45
63 #873 Brenda Aranda 9 Hatton 23:56.53 46
64 #117 Jessie Green 11 Athens Bible School 24:00.96 47
65 #413 Abby Livingston 8 Cold Springs 24:02.20
66 #970 Hannah Kinney 9 Holy Spirit 24:07.74 48
67 #53 Camille Oliver 12 Altamont 24:14.92
68 #395 Elin Svensson 11 Cleveland Hi 24:19.93
69 #714 Ameillya Wimbs 8 Falkville 24:20.11 49
70 #709 Audrey Easter 10 Falkville 24:20.94 50
71 #530 Juliana Hudry 11 Decatur Heri 24:22.05
72 #1391 Brittany Caywood 10 Ohatchee Hig 24:22.33 51
73 #2098 Ashleigh Adkison 7 Zion Chapel 24:25.09
74 #876 Jillian Fretwell 10 Hatton 24:25.91 52
75 #1226 Sophia Thackston 12 Lindsay Lane 24:28.76 53
76 #122 Claire Sandlin 11 Athens Bible School 24:31.91 54
77 #118 Jolie Green 11 Athens Bible School 24:32.95 55
78 #339 Julianne Wilson 12 Cedar Bluff 24:33.51 56
79 #394 Tori Lind 8 Cleveland Hi 24:41.01
80 #412 Alyssa Jackson 12 Cold Springs 24:41.38
81 #113 Hannah Britnell 9 Athens Bible School 24:41.57 57
82 #875 Kaysie Dellaporta 10 Hatton 24:47.32 58
83 #1904 Madison Vandiver 10 Tharptown 24:47.61
84 #969 Bethany Fording 9 Holy Spirit 24:48.76 59
85 #1024 Rebecca Rasbury 8 Horseshoe Be 24:50.85 60
86 #54 Bay Stackpole 11 Altamont 24:52.58
87 #1060 Aubree Chapman 8 Ider High School 24:54.26 61
88 #971 Mia Liaudais 8 Holy Spirit 24:56.72 62
89 #879 Lauren Parker 9 Hatton 24:59.87
90 #1023 Katie Rasbury 8 Horseshoe Be 25:02.05 63
91 #1063 Emily Flynn 12 Ider High School 25:07.08 64
92 #1243 Emma Reaves 11 Mars Hill Bible 25:09.26
93 #1390 Magen Brown 7 Ohatchee Hig 25:14.80 65
94 #120 Tanner Ledbetter 11 Athens Bible School 25:16.75 66
95 #336 Hayden Cannon 8 Cedar Bluff 25:18.21 67
96 #335 Raven Cail 10 Cedar Bluff 25:27.59 68
97 #119 Mallory Hall 10 Athens Bible School 25:33.52 69
98 #874 Kaylee Bush 9 Hatton 25:33.79
99 #1668 Christy Alred 8 Sand Rock 25:40.77 70
100 #458 Emily Thullesen 11 Cottage Hill 25:42.03 71
101 #880 Chloe Welborn 8 Hatton 25:45.31
102 #454 Addison Jones 8 Cottage Hill 25:46.58 72
103 #1223 Marissa Lopez 12 Lindsay Lane 25:46.59 73
104 #2064 Stella King 8 Whitesburg C 25:50.48
105 #116 Kaylee Carter 7 Athens Bible School 25:52.41 74
106 #708 Halie Carroll 12 Falkville 25:53.72 75
107 #1020 Brianna Griffith 11 Horseshoe Be 26:03.13 76
108 #2061 Lauren Dahlman 7 Whitesburg C 26:07.82
109 #972 Sadie McClendon 7 Holy Spirit 26:13.07 77
110 #2120 Caroline Dooling Whitesburg C 26:26.46
111 #456 Anna Olsen 10 Cottage Hill 26:30.88 78
112 #1674 Harlie Williams 10 Sand Rock 26:44.86 79
113 #1836 Anna Marie Bentley 10 St. Luke's E 26:46.53 80
114 #1508 Sadie Devlin 8 Pleasant Home 26:53.56
115 #2102 Janna Miles 12 Zion Chapel 26:56.35
116 #710 Galia Feliciano-Jim 7 Falkville 26:58.87 81
117 #975 Allison Williams 10 Holy Spirit 27:04.55 82
118 #1224 Arin LouAllen 9 Lindsay Lane 27:11.46 83
119 #114 Anna Beth Burns 7 Athens Bible School 27:15.06
120 #52 Emily Muller 12 Altamont 27:17.22
121 #1397 Kyleigh Moore 10 Ohatchee Hig 27:22.51
122 #1065 Carley Schlageter 9 Ider High School 27:29.99 84
123 #1022 Stacy Peters 10 Horseshoe Be 27:34.61 85
124 #115 Kaleigh Butler 9 Athens Bible School 27:38.83
125 #1671 Kiara Graham 9 Sand Rock 27:55.16 86
126 #711 Maria Kujath 7 Falkville 28:34.62 87
127 #1392 Taylor Dover 9 Ohatchee Hig 28:40.10
128 #1064 Sophia Murphey 8 Ider High School 28:47.71 88
129 #338 Maria Tibbitts 10 Cedar Bluff 28:55.97 89
130 #337 Reece Patterson 9 Cedar Bluff 28:57.01 90
131 #1061 Paisley Chapman 8 Ider High School 29:16.07 91
132 #2101 Kate Lucero 7 Zion Chapel 29:27.00
133 #121 Lillian Moss 7 Athens Bible School 29:36.24
134 #2099 Victoria Flowers 12 Zion Chapel 29:39.67
135 #457 Mallory Sweatt 8 Cottage Hill 30:06.56 92
136 #1837 Natalie Constanza 11 St. Luke's E 30:07.30 93
137 #1670 Kylie Childers 10 Sand Rock 30:33.30 94
138 #1018 Cloey Berry 9 Horseshoe Be 31:31.81 95
139 #1019 Erica Bryan 12 Horseshoe Be 31:32.16 96
140 #1062 Taylor Davis 12 Ider High School 34:43.60
141 #1058 Jessica Blancett 9 Ider High School 34:54.97
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Whitesburg Christian Acad 80 6 9 16 23 26 27 38
Total Time: 1:50:29.20
Average: 22:05.84
2 Cold Springs 80 2 13 19 21 25 28 35
Total Time: 1:49:23.66
Average: 21:52.74
3 Altamont 80 4 14 15 18 29 32 39
Total Time: 1:50:00.63
Average: 22:00.13
4 Hatton 105 7 8 20 24 46 52 58
Total Time: 1:51:54.38
Average: 22:22.88
5 Ohatchee High School 144 1 22 36 42 43 51 65
Total Time: 1:53:48.20
Average: 22:45.64
6 Holy Spirit Catholic High 212 3 40 48 59 62 77 82
Total Time: 1:58:49.64
Average: 23:45.93
7 St. Luke's Episcopal Scho 226 5 11 37 80 93
Total Time: 2:03:43.21
Average: 24:44.65
8 Falkville 239 31 34 49 50 75 81 87
Total Time: 2:00:38.90
Average: 24:07.78
9 Lindsay Lane Christian Ac 264 10 45 53 73 83
Total Time: 2:03:16.97
Average: 24:39.40
10 Athens Bible School 279 47 54 55 57 66 69 74
Total Time: 2:03:04.14
Average: 24:36.83
11 Ider High School 294 41 44 61 64 84 88 91
Total Time: 2:05:20.99
Average: 25:04.20
12 Horseshoe Bend High Schoo 301 17 60 63 76 85 95 96
Total Time: 2:05:36.41
Average: 25:07.29
13 Cedar Bluff 313 33 56 67 68 89 90
Total Time: 2:07:24.74
Average: 25:28.95
14 Sand Rock 341 12 70 79 86 94
Total Time: 2:12:49.36
Average: 26:33.87
15 Cottage Hill Christian Ac 343 30 71 72 78 92
Total Time: 2:10:50.78
Average: 26:10.16
Event 2 Boys 5k Run CC 7A
=======================================================================
Comp# Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 #1966 Ethan Strand 11 Vestavia Hills HS 15:18.58 1
2 #1388 Walker Cole 11 Oak Mountain HS 15:24.35
3 #1051 Jackson Danner 11 Huntsville HS 15:31.37 2
4 #800 Dustyn Lewis 12 Grissom HS 15:36.89 3
5 #1909 Jace Jones 12 Thompson 15:36.94
6 #1054 Will Pinson 10 Huntsville HS 15:38.86 4
7 #1057 Keaton Watts 12 Huntsville HS 15:42.81 5
8 #1055 Gabe Scales 11 Huntsville HS 15:49.07 6
9 #1958 John Ingram 12 Vestavia Hills HS 15:50.99 7
10 #1965 Andrew Precise 12 Vestavia Hills HS 16:00.28 8
11 #1056 Benjamin Steber 12 Huntsville HS 16:01.88 9
12 #157 Stewart Brown 11 Auburn 16:02.36 10
13 #1963 Alex Leath 9 Vestavia Hills HS 16:03.37 11
14 #1013 Owen Marquardt 11 Hoover 16:04.22 12
15 #354 Sean Dorrill 10 Central - Phen 16:04.48 13
16 #1749 Savian Taylor 12 Smiths Station 16:07.14 14
17 #1323 Parker Balzli 11 Mountain Brook HS 16:10.13 15
18 #176 Carson Barlow 12 Baker 16:10.72 16
19 #1050 Matthew Cobb 10 Huntsville HS 16:11.06 17
20 #158 Mark Foster 11 Auburn 16:18.07 18
21 #1052 Jacob Kachadorian 12 Huntsville HS 16:18.48 19
22 #1049 Jacob Cobb 12 Huntsville HS 16:23.30
23 #1962 Mitchell Knighten 10 Vestavia Hills HS 16:24.36 20
24 #160 Aubrey Lake 11 Auburn 16:29.40 21
25 #930 Nathan Knox 11 Hewitt-Truss 16:30.19 22
26 #159 Maxwell Hardin 9 Auburn 16:30.98 23
27 #1326 Ben Hill 11 Mountain Brook HS 16:32.73 24
28 #1959 Will Jordan 9 Vestavia Hills HS 16:34.74 25
29 #1325 Jones Dyleski 12 Mountain Brook HS 16:35.10 26
30 #1280 Drew Roberts 12 McGill-Toole 16:36.40 27
31 #156 Jeffrey Blair 11 Auburn 16:36.70 28
32 #928 Aaron Himes 11 Hewitt-Truss 16:36.89 29
33 #1961 Benjamin Knighten 12 Vestavia Hills HS 16:38.32 30
34 #932 Mitchell Phillips 10 Hewitt-Truss 16:40.37 31
35 #1322 Eric Alexander 12 Mountain Brook HS 16:43.26 32
36 #1327 Duncan Hulsey 10 Mountain Brook HS 16:43.31 33
37 #155 Cole Arrington 12 Auburn 16:43.60 34
38 #1964 Ryan McConnell 10 Vestavia Hills HS 16:43.79
39 #1014 Charles Morris 10 Hoover 16:44.32 35
40 #1776 Keith Warner 9 Spain Park 16:44.63
41 #1801 Omar Myers 12 Sparkman Hig 16:45.27
42 #1550 Taylor Gibson 12 Prattville H 16:45.69
43 #1330 Austen Webb 10 Mountain Brook HS 16:45.83 36
44 #1119 Matthew Hill 11 James Clemens 16:46.14 37
45 #1053 Jackson Nguyen 11 Huntsville HS 16:47.14
46 #1016 Jacob Villani 10 Hoover 16:47.63 38
47 #929 Alex Jones 11 Hewitt-Truss 16:49.33 39
48 #248 James Garrison 10 Bob Jones 16:49.88 40
49 #1011 Elijah Joseph 9 Hoover 16:50.49 41
50 #1775 Max Smith 12 Spain Park 16:50.75
51 #1387 Reese Bell 10 Oak Mountain HS 16:51.21
52 #1048 Thomas Aldag 11 Huntsville HS 16:51.64
53 #1957 Jackson Campbell 12 Vestavia Hills HS 16:52.53
54 #1017 John Michael Willi 12 Hoover 16:54.12 42
55 #162 Thomas Parnell 9 Auburn 16:54.72 43
56 #728 Trey Hurt 10 Florence Hig 16:56.84
57 #804 Heath Varmette 12 Grissom HS 17:01.22 44
58 #931 Sam Lovin 11 Hewitt-Truss 17:01.83 45
59 #163 Nathan Stewart 11 Auburn 17:03.23
60 #250 Jean Pierre LeRoux 12 Bob Jones 17:04.72 46
61 #730 David Rubolin 11 Florence Hig 17:04.87
62 #1276 Brandon McKee 10 McGill-Toole 17:04.99 47
63 #805 Keegan Verble 10 Grissom HS 17:08.77 48
64 #1116 Dylan Dryer 8 James Clemens 17:08.99 49
65 #925 Mac Brooks 12 Hewitt-Truss 17:10.79 50
66 #662 Tyler Rathburn 12 Enterprise High 17:10.97 51
67 #664 Brett Tessay 10 Enterprise High 17:11.04 52
68 #1746 Gage Dubberly 12 Smiths Station 17:12.38 53
69 #180 Jameson Hollis 12 Baker 17:12.72 54
70 #924 Chase Armstrong 10 Hewitt-Truss 17:13.83 55
71 #1324 Jack Bell 12 Mountain Brook HS 17:15.80 56
72 #1015 Braxton Sims 12 Hoover 17:16.33 57
73 #1328 Henry Phillips 11 Mountain Brook HS 17:19.52
74 #663 Henry Templin 12 Enterprise High 17:20.52 58
75 #1008 Brody Church 10 Hoover 17:23.59 59
76 #1118 Tyler Gohlich 10 James Clemens 17:23.91 60
77 #245 Ryan Bender 10 Bob Jones 17:28.23 61
78 #926 Wil Edwards 10 Hewitt-Truss 17:28.26
79 #1774 Kenneth Bishop 9 Spain Park 17:29.14
80 #1277 Myles Murphy 10 McGill-Toole 17:29.62 62
81 #249 Harrison Jackson 12 Bob Jones 17:30.64 63
82 #36 Sean Blackmon 12 Alma Bryant 17:35.90 64
83 #181 Caleb Horton 12 Baker 17:36.66 65
84 #161 Cody Nichols 12 Auburn 17:37.68
85 #1279 William Porr 7 McGill-Toole 17:37.87 66
86 #1010 Sean Huffman 12 Hoover 17:38.75
87 #175 Lucas Baggott 12 Baker 17:38.76 67
88 #729 Kalen Robinson 11 Florence Hig 17:39.54
89 #251 Mateo Santiago 10 Bob Jones 17:43.27 68
90 #1742 Kaiden Baxley 11 Smiths Station 17:44.46 69
91 #1273 Nicholas Gelineau 11 McGill-Toole 17:44.68 70
92 #1012 Sam Kilgore 9 Hoover 17:45.44
93 #735 Nick Hamby 9 Foley 17:47.24
94 #1321 Bibb Albright 10 Mountain Brook HS 17:47.92
95 #252 Bradly Spindle 12 Bob Jones 17:48.71 71
96 #668 Baxter Friedman 10 Fairhope 17:48.83
97 #1117 Jack Fluder 11 James Clemens 17:49.19 72
98 #1747 Jaxon Prins 11 Smiths Station 17:50.00 73
99 #1743 Blake Brukhardt 10 Smiths Station 17:50.30 74
100 #244 Isaac Allen 9 Bob Jones 17:50.53 75
101 #38 Grant Cox 11 Alma Bryant 17:50.87 76
102 #927 Kent Glover 12 Hewitt-Truss 17:51.43
103 #657 Rajon Dahale 7 Enterprise High 17:52.76 77
104 #1124 John Luke Stovall 8 James Clemens 17:52.95 78
105 #803 Matt Snodgrass 9 Grissom HS 17:54.76 79
106 #183 Evan Miller 12 Baker 17:55.47 80
107 #1800 Jarrett Hinote 11 Sparkman Hig 17:55.86
108 #933 Sam Ronsisvalle 11 Hewitt-Truss 17:56.46
109 #1605 wendal cheney 10 Robert E. Lee HS 17:56.59
110 #1254 William Ruppe 12 Mary G Montgomery 17:56.89
111 #801 Ravi Locker 9 Grissom HS 17:58.06 81
112 #41 Reginald Peyton 11 Alma Bryant 17:58.78 82
113 #40 Joseph Jones 10 Alma Bryant 17:59.84 83
114 #1907 Brendan Davis 12 Theodore 18:03.53
115 #1329 Tate Record 12 Mountain Brook HS 18:06.68
116 #1122 Isaul Rubio Montan 10 James Clemens 18:09.39 84
117 #665 Jacob Tillery 9 Enterprise High 18:10.72 85
118 #527 Jeffrey Sanchez-Riv 11 Davidson 18:10.98 86
119 #1120 Elliott Kliesner 12 James Clemens 18:12.13 87
120 #669 Dawson Koehler 12 Fairhope 18:12.37
121 #1123 Max Shah 10 James Clemens 18:12.71
122 #528 Hoang Truong 12 Davidson 18:13.25 88
123 #799 Luke Holdren 12 Grissom HS 18:13.78 89
124 #1549 Nick Dudle 8 Prattville H 18:18.04
125 #1960 Grant Kaiser 11 Vestavia Hills HS 18:19.47
126 #1274 Bennett Katz 10 McGill-Toole 18:20.13 90
127 #1553 Nickolas Thornhill 11 Prattville H 18:20.77
128 #731 Reed Trapp 10 Florence Hig 18:22.56
129 #1744 Gaven Colopy 10 Smiths Station 18:23.27 91
130 #1741 Regan Bailey 8 Smiths Station 18:24.50 92
131 #359 Andrew Scarborough 9 Central - Phen 18:24.63 93
132 #529 Ian Westerfield 10 Davidson 18:26.17 94
133 #353 Antonio Crisco 11 Central - Phen 18:34.41 95
134 #802 Kaden McCreery 11 Grissom HS 18:34.78 96
135 #182 Lawson James 10 Baker 18:35.37 97
136 #253 Colin Spindle 10 Bob Jones 18:36.60
137 #1745 Tyler Cox 12 Smiths Station 18:37.16
138 #734 Ever Diaz 10 Foley 18:37.58
139 #1281 Logan Shirah 12 McGill-Toole 18:38.71 98
140 #179 Aidan Gerber 10 Baker 18:41.02 99
141 #798 CJ Chua 11 Grissom HS 18:42.02
142 #1115 Aidan Brinkley 10 James Clemens 18:45.73
143 #247 Wade Bucy 9 Bob Jones 18:46.23
144 #1750 Jaydon Threatt 9 Smiths Station 18:48.43
145 #1748 Tj Sanders 11 Smiths Station 18:49.00
146 #184 Grantham Morgan 7 Baker 18:49.79
147 #1009 Matthew Harden 9 Hoover 18:50.50
148 #246 Nate Bryan 9 Bob Jones 18:52.53
149 #357 Connor Ramones 9 Central - Phen 18:53.26 100
150 #356 Brodie Norred 8 Central - Phen 18:55.24 101
151 #658 Ben de Hoyos 12 Enterprise High 18:55.69 102
152 #1278 Luke Picicci 11 McGill-Toole 18:59.30
153 #1552 Tyler Molen 11 Prattville H 18:59.51
154 #1551 David Lees 11 Prattville H 19:02.40
155 #177 Cade Casarez 9 Baker 19:03.39
156 #1272 Keller Bishop 10 McGill-Toole 19:06.41
157 #525 William McGill 11 Davidson 19:07.11 103
158 #522 Jacob DeLange 12 Davidson 19:08.39 104
159 #520 Dagmawi Assafa 11 Davidson 19:08.74 105
160 #361 Ryan Smith 10 Central - Phen 19:09.57 106
161 #1121 Anthony Kosinski 10 James Clemens 19:12.09
162 #35 Jacob Auld 9 Alma Bryant 19:12.83 107
163 #1275 Branson McCafferty 10 McGill-Toole 19:18.76
164 #44 Trey Zirlott 10 Alma Bryant 19:20.18 108
165 #661 Bowden Michael 8 Enterprise High 19:21.02 109
166 #797 Noah Amesbury 9 Grissom HS 19:24.51
167 #355 Clayton Harlow 10 Central - Phen 19:27.18 110
168 #358 Jackson Ramones 7 Central - Phen 19:36.42
169 #360 Terry Scott 12 Central - Phen 19:38.35
170 #659 Kristyan deJesus 8 Enterprise High 19:43.56
171 #806 Zach Yeager 12 Grissom HS 20:00.01
172 #178 Ashton Gordan Baker 20:06.31
173 #656 Cadis Ammons 11 Enterprise High 20:18.28
174 #43 Chase Wilcox 9 Alma Bryant 20:22.05 111
175 #524 Drizzt Htoon 11 Davidson 20:22.22 112
176 #521 Juan Carcamo Dal Zo 10 Davidson 20:47.19
177 #2125 Jabez Rivers Central - Phen 21:23.79
178 #523 Jonah DeLange 9 Davidson 21:24.87
179 #526 Robert Porter 11 Davidson 21:39.67
180 #42 Kale Sullenberger 10 Alma Bryant 21:49.19
181 #37 Carson Collier 10 Alma Bryant 22:16.67
182 #39 Elijah George 7 Alma Bryant 22:16.71
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Huntsville HS 26 2 4 5 6 9 17 19
Total Time: 1:18:43.99
Average: 15:44.80
2 Vestavia Hills HS 47 1 7 8 11 20 25 30
Total Time: 1:19:37.58
Average: 15:55.52
3 Auburn 100 10 18 21 23 28 34 43
Total Time: 1:21:57.51
Average: 16:23.51
4 Mountain Brook HS 130 15 24 26 32 33 36 56
Total Time: 1:22:44.53
Average: 16:32.91
5 Hewitt-Trussville HS 166 22 29 31 39 45 50 55
Total Time: 1:23:38.61
Average: 16:43.73
6 Hoover 168 12 35 38 41 42 57 59
Total Time: 1:23:20.78
Average: 16:40.16
7 Grissom HS 255 3 44 48 79 81 89 96
Total Time: 1:25:39.70
Average: 17:07.94
8 McGill-Toolen Catholic 272 27 47 62 66 70 90 98
Total Time: 1:26:33.56
Average: 17:18.72
9 Bob Jones 278 40 46 61 63 68 71 75
Total Time: 1:26:36.74
Average: 17:19.35
10 Baker 282 16 54 65 67 80 97 99
Total Time: 1:26:34.33
Average: 17:18.87
11 Smiths Station 283 14 53 69 73 74 91 92
Total Time: 1:26:44.28
Average: 17:20.86
12 James Clemens 296 37 49 60 72 78 84 87
Total Time: 1:27:01.18
Average: 17:24.24
13 Enterprise High 323 51 52 58 77 85 102 109
Total Time: 1:27:46.01
Average: 17:33.21
14 Central - Phenix City 402 13 93 95 100 101 106 110
Total Time: 1:30:52.03
Average: 18:10.41
15 Alma Bryant 412 64 76 82 83 107 108 111
Total Time: 1:30:38.22
Average: 18:07.65
16 Davidson 475 86 88 94 103 104 105 112
Total Time: 1:33:05.90
Average: 18:37.18
Event 3 Girls 5k Run CC 4A
=======================================================================
Comp# Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 #1174 Kathy Hammond 12 Lamp (Loveless) 19:20.89 1
2 #1983 Yarahy Marcelino 11 West Morgan 19:36.40
3 #1091 Olivia King 10 Jacksonville 19:58.71 2
4 #1927 Brenda Ellis 11 Ums-Wright 20:04.63 3
5 #71 Karis Kelley 8 American Chr 20:04.65 4
6 #1980 Katie Serrato 11 West Limestone 20:17.95 5
7 #1921 Mary Elizabeth Hil 11 Trinity Pres 20:28.08
8 #67 Lucy Guthrie 7 American Chr 20:30.92 6
9 #2 Kyndall Foley 12 Alabama Christian 20:35.73
10 #1650 Jessica Cianfaglio 9 Saint John P 20:36.72 7
11 #100 Meghan McCarthy 11 Ashville 20:43.24 8
12 #1609 Jaycee Biffle 12 Rogers 20:43.43 9
13 #98 Taylor Knight 8 Ashville 20:46.54 10
14 #289 Mallory Cole 8 Brooks 20:51.19
15 #70 Kristin Hobson 11 American Chr 20:55.70 11
16 #69 Deja Hines 8 American Chr 21:00.09 12
17 #1653 Emily Hodgson 12 Saint John P 21:07.60 13
18 #1092 Sarah Sloughfy 7 Jacksonville 21:09.47 14
19 #1932 Barclay McGinley 10 Ums-Wright 21:13.04 15
20 #1656 Caroline Sturgis 12 Saint John P 21:18.67 16
21 #65 Theresa Billman 12 American Chr 21:18.74 17
22 #1655 Ellie Jenkins 12 Saint John P 21:23.72 18
23 #2048 Savannah Yates 11 White Plains 21:24.24 19
24 #2047 Camden Wilson 10 White Plains 21:27.45 20
25 #99 Kathleen McCarthy 10 Ashville 21:27.81 21
26 #2045 Anna Strickland 10 White Plains 21:33.93 22
27 #1179 Emily Francis Mars 12 Lamp (Loveless) 21:40.05 23
28 #1926 Carlen Cook 8 Ums-Wright 21:40.52 24
29 #1652 Jane Detwiler 7 Saint John P 21:42.29 25
30 #2044 Adriana Sotelo 10 White Plains 21:45.79 26
31 #1647 Alyna Brininger 11 Saint John P 21:46.91 27
32 #577 Mary Alice Murner 10 Deshler High School 21:53.18 28
33 #1654 Olivia Hutchins 10 Saint John P 21:57.89 29
34 #1649 Quinn Cauthen Saint John P 22:00.41
35 #1929 Annie Jeffery 10 Ums-Wright 22:01.72 30
36 #1982 Cassidy Winter 12 West Limestone 22:03.61 31
37 #1728 Annel Uruchurtu 9 Sipsey Valle 22:06.94 32
38 #322 Catherine Aaron 10 Catholic - M 22:07.51
39 #1069 Elise Picard 9 Indian Springs 22:12.88
40 #323 Ann Cobb 8 Catholic - M 22:14.82
41 #642 Claudia Allen 12 Elkmont High School 22:15.58
42 #578 Emma Richards 11 Deshler High School 22:15.86 33
43 #1409 Gabby Piceno 9 Oneonta 22:21.21
44 #508 Elizabeth Slone But 11 Dar 22:21.51
45 #576 Sarah Hill-Hart 7 Deshler High School 22:22.67 34
46 #1293 Anna Perry 11 Montgomery Academy 22:23.65 35
47 #103 Callie Stewart 11 Ashville 22:25.97 36
48 #68 Hannah Hajek 11 American Chr 22:27.47 37
49 #97 Emma Drinkard 9 Ashville 22:34.19 38
50 #1173 Haidyn Foley 11 Lamp (Loveless) 22:36.50 39
51 #1651 Evelyn Detwiler 9 Saint John P 22:39.94
52 #1614 Katie O'Malley 12 Rogers 22:43.16 40
53 #786 Bijour Phillips 9 Good Hope 22:48.80
54 #101 Molly Northam 8 Ashville 22:51.44 41
55 #1295 Elizabeth Ray 9 Montgomery Academy 22:51.85 42
56 #1611 Ava Fielder 8 Rogers 22:52.02 43
57 #1289 Hayley Cox 8 Montgomery Academy 22:54.58 44
58 #2040 Laralee Church 7 White Plains 22:55.74 45
59 #670 Angelica Antibero 9 Fairview 22:56.06 46
60 #644 Guadalupe Salgado 12 Elkmont High School 22:57.99
61 #73 Savannah Townsend 9 American Chr 22:58.16 47
62 #643 Ziri Burnman Voss 12 Elkmont High School 22:58.21
63 #965 Bella Rhodes 10 Holtville 23:00.24 48
64 #1093 Kennedy Sparks 11 Jacksonville 23:00.86 49
65 #1288 Virginia Anderson 11 Montgomery Academy 23:01.37 50
66 #1615 Celee Beth Powers 12 Rogers 23:06.67 51
67 #1935 Megan Taylor 11 Ums-Wright 23:07.99 52
68 #434 Virginia Posey 11 Cordova 23:09.08 53
69 #1933 Anna Riley Stimpso 11 Ums-Wright 23:11.63 54
70 #573 Macon Bates 11 Deshler High School 23:14.98 55
71 #1367 Taylor Stroud 12 Northside 23:16.84
72 #1928 Lydia Fowler 10 Ums-Wright 23:17.12 56
73 #1366 Kennae Hales 9 Northside 23:17.84
74 #676 Jillian Moore 11 Fairview 23:18.29 57
75 #344 Caroline Lambert 8 Central - Florence 23:19.05
76 #1726 Anna Thrasher 11 Sipsey Valle 23:23.11 58
77 #2128 Maddie Holt Jacksonville 23:23.72 59
78 #1 Marlo Duggan 12 Alabama Christian 23:24.41
79 #2043 Evelyn Rosas 8 White Plains 23:27.07 60
80 #834 Katie Beth Boyles 10 Haleyville H 23:34.18 61
81 #1648 Averiel Brininger 8 Saint John P 23:35.70
82 #675 Alyssa Harper 12 Fairview 23:38.98 62
83 #1729 Rita Walker 9 Sipsey Valle 23:44.26 63
84 #1981 Vanessa Vargas Nav 7 West Limestone 23:45.05 64
85 #2042 Kaylee McElroy 10 White Plains 23:47.39 65
86 #832 Anna Aaron 12 Haleyville H 23:48.10 66
87 #673 America Diaz 12 Fairview 23:49.87 67
88 #2041 Savannah Griffin 10 White Plains 23:50.53
89 #104 Emma Thompson 10 Ashville 23:51.59 68
90 #672 Carrington Chambers 9 Fairview 23:58.45 69
91 #1180 Anna Renner 12 Lamp (Loveless) 23:59.80 70
92 #579 Dakoda Sellers 10 Deshler High School 24:05.35 71
93 #1171 Marion Brown 12 Lamp (Loveless) 24:09.42 72
94 #671 Zohie Ballenger 11 Fairview 24:10.74 73
95 #855 Chadie Farr 10 Handley 24:17.04
96 #945 Kiera Johnson 10 Hokes Bluff 24:17.44
97 #575 Emily Hill 9 Deshler High School 24:21.57 74
98 #1934 Sofia Swann 10 Ums-Wright 24:22.02
99 #1087 Trifas Andree 8 Jacksonville 24:22.60 75
100 #1976 Megan McCoy 11 West Blocton 24:22.85
101 #1290 Marguerite Dilion 10 Montgomery Academy 24:24.39 76
102 #1178 Grace Lim 10 Lamp (Loveless) 24:26.07 77
103 #1297 Coleman Spier 12 Montgomery Academy 24:34.54 78
104 #1175 Clara Kim 10 Lamp (Loveless) 24:37.83 79
105 #839 Carlie Pendley 11 Haleyville H 24:39.76 80
106 #967 Hope Staton 10 Holtville 24:39.98 81
107 #835 Mae Boyles 12 Haleyville H 24:42.43 82
108 #1610 Kylee Bucy 9 Rogers 24:48.51 83
109 #574 Lauren Bernard 8 Deshler High School 24:52.51 84
110 #1177 Teri Kim 12 Lamp (Loveless) 24:54.08
111 #1296 Kareena Singh 9 Montgomery Academy 24:58.29 85
112 #429 Kelseigh Benefield 7 Cordova 25:00.93 86
113 #963 Summer Hutcheson 8 Holtville 25:01.25 87
114 #1291 Mary Lee Kelso 10 Montgomery Academy 25:11.57
115 #1176 Grace Kim 12 Lamp (Loveless) 25:11.64
116 #1294 Brabee Pirnie 11 Montgomery Academy 25:15.06
117 #433 Grace'n Kilpatrick 10 Cordova 25:21.00 88
118 #838 Emma Nethery 10 Haleyville H 25:22.28 89
119 #1410 Rebekah Sosebee 11 Oneonta 25:25.61
120 #580 Abby Wright 9 Deshler High School 25:36.81
121 #1931 Anna McAnnally 10 Ums-Wright 25:40.21
122 #1978 Seianna Marbut 7 West Limestone 25:41.72 90
123 #968 Caroline Williamson 12 Holtville 25:42.48 91
124 #2039 Chloe Bell 12 White Plains 25:44.89
125 #435 Chelsea Smith 12 Cordova 25:46.18 92
126 #1090 Ashley Grant 7 Jacksonville 25:47.45 93
127 #1979 Ashly Romero 7 West Limestone 25:50.84 94
128 #1292 Susannah Miller 8 Montgomery Academy 25:58.10
129 #840 Michaela Ramos 10 Haleyville H 26:04.50 95
130 #2046 Alivia Ward 10 White Plains 26:14.35
131 #102 Grace Staples 11 Ashville 26:15.17
132 #431 Kylie Howell 7 Cordova 26:16.34 96
133 #964 Ellie Nixon 8 Holtville 26:19.58 97
134 #1219 Danielle Rollins 8 Lincoln 26:26.08
135 #1089 Emma Cockrell 11 Jacksonville 26:29.05 98
136 #1086 Isa Alvidrez 7 Jacksonville 26:34.98
137 #966 Ana Segarra 10 Holtville 26:37.94 99
138 #436 Harley Stephenson 10 Cordova 26:37.98 100
139 #1613 Blakely McGee 7 Rogers 26:53.51 101
140 #833 Madison Baker 11 Haleyville H 27:47.78 102
141 #1088 Shelby Ausborn 12 Jacksonville 27:51.89
142 #72 Sarah Nell Naramore 9 American Chr 27:53.56
143 #1977 Chailey Adams 11 West Limestone 28:20.65 103
144 #674 Rose Fish 10 Fairview 28:32.96 104
145 #841 Aynelise Vickery 9 Haleyville H 28:42.51
146 #1930 Virginia Ladd 9 Ums-Wright 28:48.31
147 #66 Lily Blair 10 American Chr 28:56.71
148 #837 Emily Miller 11 Haleyville H 29:18.70
149 #1612 Lydia Jaynes 7 Rogers 29:31.02 105
150 #432 Dakota Kennedy 10 Cordova 30:02.63 106
151 #430 Julia Glaser 9 Cordova 31:00.12
152 #2122 Maddie Williams 8 Cordova 31:20.68
153 #1725 Brianna Stines 8 Sipsey Valle 31:21.39 107
154 #1724 Dakota Franks 8 Sipsey Valle 35:51.57 108
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 American Christian Academ 50 4 6 11 12 17 37 47
Total Time: 1:43:50.10
Average: 20:46.02
2 Saint John Paul II Cathol 79 7 13 16 18 25 27 29
Total Time: 1:46:09.00
Average: 21:13.80
3 Ashville 113 8 10 21 36 38 41 68
Total Time: 1:47:57.75
Average: 21:35.55
4 Ums-Wright 124 3 15 24 30 52 54 56
Total Time: 1:48:07.90
Average: 21:37.58
5 White Plains 132 19 20 22 26 45 60 65
Total Time: 1:49:07.15
Average: 21:49.43
6 Jacksonville 199 2 14 49 59 75 93 98
Total Time: 1:51:55.36
Average: 22:23.08
7 Lamp (Loveless) 205 1 23 39 70 72 77 79
Total Time: 1:51:46.66
Average: 22:21.34
8 Deshler High School 221 28 33 34 55 71 74 84
Total Time: 1:53:52.04
Average: 22:46.41
9 Rogers 226 9 40 43 51 83 101 105
Total Time: 1:54:13.79
Average: 22:50.76
10 Montgomery Academy 247 35 42 44 50 76 78 85
Total Time: 1:55:35.84
Average: 23:07.17
11 West Limestone 284 5 31 64 90 94 103
Total Time: 1:57:39.17
Average: 23:31.84
12 Fairview 301 46 57 62 67 69 73 104
Total Time: 1:57:41.65
Average: 23:32.33
13 Sipsey Valley High School 368 32 58 63 107 108
Total Time: 2:16:27.27
Average: 27:17.46
14 Haleyville High School 378 61 66 80 82 89 95 102
Total Time: 2:02:06.75
Average: 24:25.35
15 Holtville 404 48 81 87 91 97 99
Total Time: 2:04:43.53
Average: 24:56.71
16 Cordova 415 53 86 88 92 96 100 106
Total Time: 2:05:33.53
Average: 25:06.71
Event 4 Boys 5k Run CC 1-2A
=======================================================================
Comp# Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 #123 Nicolas Ulrich 12 Athens Bible School 16:43.18
2 #2070 Gabe Ferrel 11 Whitesburg C 17:08.52 1
3 #423 Ethan Edgeworth 8 Cold Springs 17:14.31 2
4 #422 Jonathan Collett 12 Cold Springs 17:17.84 3
5 #1401 Luke Fair 11 Ohatchee Hig 17:24.30 4
6 #1988 Asher Curp 9 Westbrook Ch 17:25.02 5
7 #418 Cole Akridge 12 Cold Springs 17:31.02 6
8 #1227 Brady Anderson 12 Lindsay Lane 17:38.46 7
9 #424 Will Grimmett 12 Cold Springs 17:42.28 8
10 #340 Camron McDaniel 12 Cedar Bluff 17:44.02
11 #882 Carson Graves 10 Hatton 17:44.28 9
12 #426 Aaron Spurger 12 Cold Springs 17:47.00 10
13 #639 Isaiah Nicely 11 Elberta High School 17:47.96 11
14 #1843 Zachary Haataja 11 St. Luke's E 17:48.50 12
15 #885 Jairo Lopez 11 Hatton 17:53.94 13
16 #1842 Garrett Dolbear 8 St. Luke's E 17:54.04 14
17 #1345 Jayden Culpepper 12 North Sand M 17:57.20 15
18 #2071 Eli Franklin 11 Whitesburg C 18:01.30 16
19 #231 Canaan Stough 10 Belgreen 18:06.05
20 #1987 Jordan Cowart 12 Westbrook Ch 18:06.38 17
21 #2108 Justin Porterfield 12 Zion Chapel 18:11.27 18
22 #60 Jesse Hungerpiller 11 Altamont 18:11.38 19
23 #1244 Brock Windham 9 Mars Hill Bible 18:11.40
24 #1905 Winston Nolen 11 Tharptown 18:18.40
25 #466 John Glover 10 Covenant Christian 18:20.16
26 #983 Jentzen Moore 11 Holy Spirit 18:23.41 20
27 #1402 Dalton Fitch 12 Ohatchee Hig 18:24.07 21
28 #1992 Ethan Pratt 9 Westbrook Ch 18:26.52 22
29 #1898 Richard Rosas 11 Tanner 18:27.08 23
30 #1990 Jackson Martin 10 Westbrook Ch 18:27.19 24
31 #1235 Henry Woodall 10 Lindsay Lane 18:27.53 25
32 #61 Jack Nichols 10 Altamont 18:28.36 26
33 #2068 Eli Bishop 12 Whitesburg C 18:31.22 27
34 #427 Seth Walker 12 Cold Springs 18:34.56 28
35 #976 Brendan Fuller 12 Holy Spirit 18:40.20 29
36 #421 Hunter Calvert 10 Cold Springs 18:40.38 30
37 #55 Gage Bell 11 Altamont 18:43.06 31
38 #420 Jayden Allred 8 Cold Springs 18:44.36
39 #58 Shawn Goyal 12 Altamont 18:49.93 32
40 #2073 Simon Jaeger 11 Whitesburg C 18:51.16 33
41 #453 Steve Kamau 11 Cornerstone 18:51.88
42 #985 Jonas Senkbeil 8 Holy Spirit 18:59.44 34
43 #2077 Kaleb Robinson 7 Whitesburg C 19:01.35 35
44 #1897 Leonardo Rosas 7 Tanner 19:04.61 36
45 #462 Nathan Broome 8 Cottage Hill 19:06.36 37
46 #1342 Alex Garrison 10 New Brockton 19:07.21
47 #1899 Gonzalo Rubio 12 Tanner 19:08.20 38
48 #1230 Jason Lopez 11 Lindsay Lane 19:08.97 39
49 #57 Francisco Carnaggio 12 Altamont 19:09.71 40
50 #1346 Lane Gamble 10 North Sand M 19:10.75 41
51 #716 Christopher Sanchez 12 Falkville 19:11.37
52 #534 Thomas Ross 10 Decatur Heri 19:14.49 42
53 #1347 Josue Luna 9 North Sand M 19:19.08 43
54 #1104 Brady Shaddix 12 J C A 19:20.88 44
55 #419 Austin Alexander 10 Cold Springs 19:28.84
56 #465 Konnor Thurman 11 Cottage Hill 19:29.75 45
57 #341 Austin Richardson 9 Cedar Bluff 19:30.16
58 #632 Henry Arthur 11 Elberta High School 19:31.18 46
59 #1404 Joseph Kelley 9 Ohatchee Hig 19:31.60 47
60 #978 David Holman 10 Holy Spirit 19:31.80 48
61 #124 Christopher Waddell 12 Athens Bible School 19:32.23
62 #883 Hunter Harville 11 Hatton 19:32.88 49
63 #707 Levi Garrett 10 Faith Christian 19:33.90
64 #2072 Joey Houser 12 Whitesburg C 19:35.48 50
65 #758 Quinton Morris 10 Francis Marion 19:35.75
66 #1675 Ben Bruce 8 Sand Rock 19:39.25
67 #62 Harris Strang 7 Altamont 19:40.77 51
68 #593 Kam Thomas 12 Donoho 19:44.94
69 #1099 Tyler Doggrell 9 J C A 19:45.02 52
70 #886 Rhett Louallen 7 Hatton 19:46.66 53
71 #1067 Everrett King 10 Ider High School 19:47.23
72 #1509 Matthew O'Rourke 12 Pleasant Home 19:48.01
73 #887 Carson Masterson 8 Hatton 19:49.74 54
74 #425 Slade Johnson 11 Cold Springs 19:50.64
75 #1100 Eli Fair 12 J C A 19:59.73 55
76 #1170 Colby Tew 7 Kinston High School 20:00.29
77 #1895 Luis Garcia 12 Tanner 20:00.79 56
78 #64 Wint Yerby 12 Altamont 20:06.30 57
79 #884 Dakota Kidd 8 Hatton 20:07.73 58
80 #396 Micah Olberding 10 Cleveland Hi 20:08.36
81 #641 Mason Wright 9 Elberta High School 20:09.19 59
82 #1399 Christopher Cash 12 Ohatchee Hig 20:11.53 60
83 #1229 Michael Kitchen 10 Lindsay Lane 20:11.99 61
84 #638 Christopher Medolla 7 Elberta High School 20:18.55 62
85 #1896 Rodrigo Lagunas 11 Tanner 20:26.39 63
86 #881 Ian Crosslin 7 Hatton 20:27.79 64
87 #1233 Griffin Turner 11 Lindsay Lane 20:28.70 65
88 #715 Landin Diveley 9 Falkville 20:30.68
89 #2097 Dawton Shook 9 Winston Coun 20:31.98
90 #63 Tyler Walley 11 Altamont 20:35.57
91 #981 Aaron Lodree 11 Holy Spirit 20:36.15 66
92 #1844 John Wesley Holt 11 St. Luke's E 20:37.35 67
93 #1096 Braxton Brown 9 J C A 20:38.34 68
94 #464 Cole Jones 11 Cottage Hill 20:44.97 69
95 #2076 Jason Ray 11 Whitesburg C 20:48.80 70
96 #1405 Dalton Maye 10 Ohatchee Hig 20:48.90 71
97 #1232 Adam Rich 9 Lindsay Lane 20:51.03 72
98 #1989 Gavin Lamberty 9 Westbrook Ch 20:51.44 73
99 #1510 Peyton Woodyard 11 Pleasant Home 20:58.54
100 #1403 Aaron Hicks 12 Ohatchee Hig 20:59.08 74
101 #890 Kyle Summers 7 Hatton 20:59.57
102 #1986 Clay Bishop 10 Westbrook Ch 21:01.02 75
103 #2075 Brennan Paulus 11 Whitesburg C 21:03.21
104 #1845 Andrew Le 10 St. Luke's E 21:03.57 76
105 #1157 Cayden Bishop 10 Jefferson Ch 21:03.58
106 #56 Simms Berdy 11 Altamont 21:09.68
107 #1101 Mason Johnson 11 J C A 21:11.97 77
108 #637 Logan McKenna 11 Elberta High School 21:12.57 78
109 #2109 Landon Sawyer 8 Zion Chapel 21:13.91 79
110 #633 Dalton Day 10 Elberta High School 21:17.10 80
111 #1991 Brody Ostendorf 9 Westbrook Ch 21:20.22 81
112 #636 Joe Maya 7 Elberta High School 21:22.30 82
113 #1406 Tyler Mullinax 10 Ohatchee Hig 21:26.87 83
114 #1400 Colten Dover 11 Ohatchee Hig 21:27.42
115 #1901 Frankie Vicente 11 Tanner 21:28.03 84
116 #459 Aaron Archie 10 Cottage Hill 21:28.98 85
117 #2074 Tobin Jaeger 7 Whitesburg C 21:29.46
118 #1841 Brooks Cumpton 9 St. Luke's E 21:31.32 86
119 #1228 Lucas Burt 7 Lindsay Lane 21:31.43 87
120 #2106 Eric Dennis 10 Zion Chapel 21:31.77 88
121 #1234 Riley Ward 10 Lindsay Lane 21:31.96
122 #2103 Stetson Adcock 11 Zion Chapel 21:33.82 89
123 #982 Drew Lopacki 9 Holy Spirit 21:34.40 90
124 #2107 Korin Jacobs 12 Zion Chapel 21:36.69 91
125 #1408 Cole Schmidt 8 Ohatchee Hig 21:39.79
126 #1407 James Nichols 9 Ohatchee Hig 21:41.07
127 #634 Peter Gauntt 10 Elberta High School 21:45.40
128 #888 Ty Nix 8 Hatton 21:45.77
129 #1903 Nehemias Vicente 11 Tanner 21:52.20 92
130 #1231 Xander Morrow 8 Lindsay Lane 21:53.40
131 #460 Nathaniel Bell 8 Cottage Hill 21:53.75 93
132 #1902 Franklin Vicente 9 Tanner 22:00.18
133 #1097 Hunter Brown 7 J C A 22:08.11 94
134 #2115 Jorge Luna 10 North Sand M 22:08.12 95
135 #635 Calvin Lundy 10 Elberta High School 22:08.89
136 #531 Ezra Burney 7 Decatur Heri 22:15.41 96
137 #640 Zach Paul 11 Elberta High School 22:24.60
138 #461 John Broders 7 Cottage Hill 22:25.72 97
139 #1105 Drake Shew 11 J C A 22:30.64 98
140 #1348 Jonah Slay 10 North Sand M 22:39.43 99
141 #1894 Dylan East 10 Tanner 22:45.67
142 #1344 Jack Case 10 North Sand M 22:50.05 100
143 #977 Carson Gibbs 11 Holy Spirit 22:51.46 101
144 #889 Chase Rose 10 Hatton 22:53.91
145 #533 David Hudry 7 Decatur Heri 22:57.26 102
146 #1102 Noah Lee 7 J C A 23:04.65
147 #2114 Fernando Luna 11 North Sand M 23:10.42 103
148 #1900 Josue Rubio 8 Tanner 23:20.58
149 #1098 Jonathan Carter 12 J C A 23:36.74
150 #59 Kyle Hsu 12 Altamont 23:40.63
151 #2104 Elijah Barker 8 Zion Chapel 23:44.71 104
152 #536 Wim Vandiver 12 Decatur Heri 23:54.90 105
153 #535 Michael Vandiver 8 Decatur Heri 23:56.74 106
154 #1103 Nash Messer 12 J C A 24:12.19
155 #980 Wesley Killen 8 Holy Spirit 24:18.29
156 #984 Alejandro Perez-Rui 12 Holy Spirit 24:36.18
157 #979 Mateo Innis-Kopelso 7 Holy Spirit 24:49.78
158 #2069 Drew Dickey 8 Whitesburg C 24:59.76
159 #2105 David Bonacci 10 Zion Chapel 26:47.93 107
160 #463 Riley Chason 7 Cottage Hill 28:17.08 108
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Cold Springs 29 2 3 6 8 10 28 30
Total Time: 1:27:32.45
Average: 17:30.49
2 Whitesburg Christian Acad 112 1 16 27 33 35 50 70
Total Time: 1:31:33.55
Average: 18:18.71
3 Westbrook Christian Schoo 141 5 17 22 24 73 75 81
Total Time: 1:33:16.55
Average: 18:39.31
4 Altamont 148 19 26 31 32 40 51 57
Total Time: 1:33:22.44
Average: 18:40.49
5 Hatton 178 9 13 49 53 54 58 64
Total Time: 1:34:47.50
Average: 18:57.50
6 Lindsay Lane Christian Ac 197 7 25 39 61 65 72 87
Total Time: 1:35:55.65
Average: 19:11.13
7 Holy Spirit Catholic High 197 20 29 34 48 66 90 101
Total Time: 1:36:11.00
Average: 19:14.20
8 Ohatchee High School 203 4 21 47 60 71 74 83
Total Time: 1:36:20.40
Average: 19:16.08
9 Tanner 216 23 36 38 56 63 84 92
Total Time: 1:37:07.07
Average: 19:25.42
10 St. Luke's Episcopal Scho 255 12 14 67 76 86
Total Time: 1:38:54.78
Average: 19:46.96
11 Elberta High School 256 11 46 59 62 78 80 82
Total Time: 1:38:59.45
Average: 19:47.89
12 North Sand Mountain High 293 15 41 43 95 99 100 103
Total Time: 1:41:14.58
Average: 20:14.92
13 Jacksonville Christian Ac 296 44 52 55 68 77 94 98
Total Time: 1:40:55.94
Average: 20:11.19
14 Cottage Hill Christian Ac 329 37 45 69 85 93 97 108
Total Time: 1:42:43.81
Average: 20:32.77
15 Zion Chapel High School 365 18 79 88 89 91 104 107
Total Time: 1:44:07.46
Average: 20:49.50
16 Decatur Heritage Christia 451 42 96 102 105 106
Total Time: 1:52:18.80
Average: 22:27.76
Event 5 Girls 5k Run CC 7A
=======================================================================
Comp# Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 #1956 Crawford West 10 Vestavia Hills HS 18:07.92 1
2 #152 Samantha Rogers 12 Auburn 18:11.31 2
3 #1318 Reagan Riley 9 Mountain Brook HS 18:22.09 3
4 #149 Harper McGowan 12 Auburn 18:27.97 4
5 #1314 Lily Hulsey 12 Mountain Brook HS 18:30.40 5
6 #167 Lindsey Baxter 8 Baker 18:33.92 6
7 #148 Sangie Lincoln-Vele 10 Auburn 18:47.85 7
8 #1264 Claire Frazier Bol 12 McGill-Toole 18:50.27 8
9 #1319 Elizabeth Robertso 11 Mountain Brook HS 18:53.70 9
10 #1315 Mary Katherine Mal 8 Mountain Brook HS 18:55.29 10
11 #347 Adley Burkes 9 Central - Phen 18:55.82 11
12 #153 Hallie Stewart 12 Auburn 19:00.31 12
13 #1377 Evie Bell 12 Oak Mountain HS 19:03.21 13
14 #1316 Sabina Ortiz 12 Mountain Brook HS 19:03.43 14
15 #726 Mary Claire Ridgewa 11 Florence Hig 19:08.05 15
16 #151 Sarah Parnell 12 Auburn 19:16.12 16
17 #150 Elizabeth Nist 11 Auburn 19:19.22 17
18 #922 Maci Mills 10 Hewitt-Truss 19:23.39 18
19 #1951 Katy Lambert 10 Vestavia Hills HS 19:25.81 19
20 #1317 Alex Pitts 12 Mountain Brook HS 19:34.04 20
21 #1773 Holland Lidikay 12 Spain Park 19:35.05
22 #1313 Greer Davis 9 Mountain Brook HS 19:36.81 21
23 #1908 Emily Allen 11 Thompson 19:37.81
24 #1771 Mackenzie Culpeppe 10 Spain Park 19:38.87
25 #1320 Clark Stewart 9 Mountain Brook HS 19:40.45
26 #1312 Lucy Benton 8 Mountain Brook HS 19:42.91
27 #1006 Alyssa Halcomb 11 Hoover 19:45.61
28 #166 Leslie Baxter 12 Baker 19:51.83 22
29 #145 Gracie Booher 12 Auburn 19:53.94 23
30 #1311 Tessa Allen 12 Mountain Brook HS 19:59.49
31 #1262 Anna Adams 9 McGill-Toole 20:01.83 24
32 #921 Sophia Knox 9 Hewitt-Truss 20:01.95 25
33 #919 Kinley Harris 8 Hewitt-Truss 20:04.30 26
34 #1379 Adrienne Cooley 12 Oak Mountain HS 20:05.63 27
35 #352 Haley Wilson 8 Central - Phen 20:10.00 28
36 #1043 Kaitlyn Johnson 12 Huntsville HS 20:10.35 29
37 #154 Olivia Tole 9 Auburn 20:11.95
38 #1378 Lauren Cole 8 Oak Mountain HS 20:12.65 30
39 #171 Claire Morgan 12 Baker 20:16.85 31
40 #173 Emma Sibley 10 Baker 20:17.52 32
41 #169 Baileigh Davis 11 Baker 20:18.03 33
42 #1040 Sarah Cobb 8 Huntsville HS 20:18.75 34
43 #1107 Kristin Day 12 James Clemens 20:21.49 35
44 #348 Abigail Garner 9 Central - Phen 20:22.43 36
45 #654 Natalie Warner 11 Enterprise High 20:22.63 37
46 #923 Kylee Sisk 8 Hewitt-Truss 20:23.45 38
47 #666 Brooke DuPlantier 12 Fairhope 20:23.94
48 #1736 Railey Prins 8 Smiths Station 20:24.66 39
49 #165 Abigail Baggott 10 Baker 20:26.34 40
50 #918 Mia Cane 9 Hewitt-Truss 20:29.83 41
51 #1949 Mary Claire Boughn 11 Vestavia Hills HS 20:32.54 42
52 #1045 Ava McIntosh 9 Huntsville HS 20:32.68 43
53 #794 Grayson Savage 11 Grissom HS 20:36.02 44
54 #1799 Lauren White 12 Sparkman Hig 20:37.04
55 #1954 Margaret Patton 10 Vestavia Hills HS 20:44.28 45
56 #1039 Xixi Blauwkamp 9 Huntsville HS 20:45.36 46
57 #649 Stella Retherford 7 Enterprise High 20:45.63 47
58 #1384 Emma Grace Phillip 11 Oak Mountain HS 20:46.67 48
59 #914 Amelia Brady 11 Hewitt-Truss 20:46.90 49
60 #1950 Sarah Comer 11 Vestavia Hills HS 20:47.50 50
61 #725 Isabella Rhodes 8 Florence Hig 20:48.76 51
62 #1038 Rachel Barnhill 12 Huntsville HS 20:52.45 52
63 #146 Lessye Gray 10 Auburn 20:56.59
64 #1110 Sydney Freeman 10 James Clemens 20:57.71 53
65 #1047 Caroline Summers 10 Huntsville HS 20:58.76 54
66 #915 Olivia Browning 9 Hewitt-Truss 20:59.20 55
67 #727 Ellie VonHerrmann 8 Florence Hig 21:03.64 56
68 #1952 Natalie Law 9 Vestavia Hills HS 21:04.08 57
69 #1041 Tori Dixon 9 Huntsville HS 21:04.59 58
70 #1383 Savannah Michael 11 Oak Mountain HS 21:04.95 59
71 #1112 Emmy Mattingly 11 James Clemens 21:05.76 60
72 #759 Catherine Clements 12 Gadsden City 21:06.08
73 #1114 Sarah Shirley 11 James Clemens 21:10.93 61
74 #1007 Lauren Wallace 11 Hoover 21:13.23
75 #1265 Claire Elebash 8 McGill-Toole 21:16.00 62
76 #791 Sydney Kalange 9 Grissom HS 21:16.11 63
77 #1044 Caroline Leeling 12 Huntsville HS 21:17.33
78 #917 Avery Cahoon 8 Hewitt-Truss 21:18.59
79 #243 Hannah Thuss 11 Bob Jones 21:18.72
80 #1772 Anna Lidikay 9 Spain Park 21:19.78
81 #1269 Elizabeth Porr 9 McGill-Toole 21:21.66 64
82 #1046 Kyla Sisulak 8 Huntsville HS 21:23.54
83 #2113 Claire Deaton 9 James Clemens 21:25.16 65
84 #1953 Claire Morris 9 Vestavia Hills HS 21:26.08 66
85 #916 Sophie Bryant 9 Hewitt-Truss 21:32.74
86 #1734 Aubrey Hallam 9 Smiths Station 21:34.06 67
87 #733 Belle Rea 12 Foley 21:35.57
88 #1108 Ashlyn Diehl 8 James Clemens 21:38.23 68
89 #1739 Emmarie Zeh 8 Smiths Station 21:38.52 69
90 #1042 Evey Hensley 11 Huntsville HS 21:43.77
91 #1266 Abby Ferlise 9 McGill-Toole 21:47.09 70
92 #346 Kailey Brougham 8 Central - Phen 21:47.38 71
93 #512 Julianne Berte 12 Davidson 21:49.41 72
94 #174 Darilyn Wilcox 11 Baker 21:49.61 73
95 #1385 Lexi Ray 10 Oak Mountain HS 21:49.92 74
96 #1798 Samantha Menikheim 8 Sparkman Hig 21:50.55
97 #1263 Ashley Beatty 7 McGill-Toole 21:50.59 75
98 #1267 Mary Frances Matti 10 McGill-Toole 21:52.25 76
99 #170 Mirella Mitchell 9 Baker 21:53.01
100 #147 Mary Elizabeth Hadl 10 Auburn 21:54.18
101 #1111 Nikki Lipski 10 James Clemens 21:54.61 77
102 #1948 Anna Kate Boles 11 Vestavia Hills HS 21:55.94
103 #1106 Caila Batchelor 10 James Clemens 21:58.57
104 #1947 Mallory Barry 12 Vestavia Hills HS 21:59.90
105 #790 Alyssa Jorda 12 Grissom HS 22:02.59 78
106 #651 Lauren Rodgers 10 Enterprise High 22:06.24 79
107 #648 Emma McCrea 7 Enterprise High 22:07.17 80
108 #1732 Amaya De La Cruz 12 Smiths Station 22:07.29 81
109 #1113 Ria Sethi 10 James Clemens 22:09.32
110 #168 Alexis Crisp 12 Baker 22:09.58
111 #653 Mirna Thompson 11 Enterprise High 22:10.08 82
112 #1252 Hartley Thornburg 8 Mary G Montgomery 22:12.97 83
113 #1906 Brianna Lawley 12 Theodore 22:15.04
114 #1544 Riley Gagne 10 Prattville H 22:16.83
115 #1109 Sophia Fox 12 James Clemens 22:18.17
116 #796 Jessica Steele 9 Grissom HS 22:19.07 84
117 #650 Kayleigh Riordan 11 Enterprise High 22:19.69 85
118 #732 Olivia Duncan 10 Foley 22:20.51
119 #1333 Fae Fox 11 Murphy HS 22:21.16
120 #920 Ellie Kate Jones 12 Hewitt-Truss 22:23.85
121 #647 Evelyn Holmes-Smith 7 Enterprise High 22:23.93 86
122 #788 MaryGrace Earhart 10 Grissom HS 22:24.81 87
123 #1547 Catherine Ragsdale 9 Prattville H 22:26.55
124 #787 Catherine Chua 9 Grissom HS 22:28.61 88
125 #1245 Alexus Harvitt 11 Mary G Montgomery 22:30.08 89
126 #1955 Sarah Beth Stair 12 Vestavia Hills HS 22:30.52
127 #164 Sierra Welch 11 Austin 22:31.61
128 #172 Trish Tranle Baker 22:34.11
129 #517 Evelyn Hawkins 9 Davidson 22:35.55 90
130 #1251 Emma Smith 11 Mary G Montgomery 22:36.19 91
131 #1247 Aly Mayhall 9 Mary G Montgomery 22:41.80 92
132 #1545 Arion Hutchinson 11 Prattville H 22:42.58
133 #655 Sarah Winekoff 11 Enterprise High 22:44.04
134 #1737 Abigail Ray 10 Smiths Station 22:47.70 93
135 #1735 Makayla Howard 8 Smiths Station 22:50.20 94
136 #1738 Rhiannon Sevier 11 Smiths Station 22:51.00 95
137 #1270 Annie Strasavich 11 McGill-Toole 22:52.44
138 #1382 Madeline Hubbert 11 Oak Mountain HS 22:53.40 96
139 #720 Claire Dawson 7 Florence Hig 22:55.54 97
140 #1268 Maggie Picicci McGill-Toole 22:59.13
141 #1253 Bre Vigor 12 Mary G Montgomery 22:59.76 98
142 #722 Abigail Dickson 7 Florence Hig 23:06.53 99
143 #652 Amadeua Thompson 11 Enterprise High 23:08.43
144 #646 Alaura de Hoyos 11 Enterprise High 23:10.22
145 #1271 Anna Wentworth McGill-Toole 23:11.58
146 #792 Sarah Lewis 12 Grissom HS 23:15.08 100
147 #789 Olivia Holdsworth 12 Grissom HS 23:15.42
148 #1797 Elisha Jones 12 Sparkman Hig 23:18.59
149 #795 Emily Shattuck 9 Grissom HS 23:21.44
150 #1381 Sydney Heidrich 11 Oak Mountain HS 23:23.38
151 #1248 Emily Morton 9 Mary G Montgomery 23:23.63 101
152 #1249 Allissa Perry 11 Mary G Montgomery 23:24.06 102
153 #1380 Emily Faircloth 11 Oak Mountain HS 23:24.19
154 #1548 Ellie Rapson 9 Prattville H 23:24.82
155 #1740 Jaelee Zeh 10 Smiths Station 23:30.32
156 #723 Lydia Galloway 9 Florence Hig 23:31.79 103
157 #721 Taylor Dickerscheid 8 Florence Hig 23:33.19 104
158 #510 Abigail Amick 9 Davidson 23:35.47 105
159 #724 Anne Harris Poss 7 Florence Hig 23:37.87
160 #793 Rachael Rowland 8 Grissom HS 23:44.64
161 #1733 Jasmine Garcia 9 Smiths Station 23:55.04
162 #1543 Julia Barnett 9 Prattville H 24:03.92
163 #351 Blair Ross 7 Central - Phen 24:24.26 106
164 #1731 Avery Coleman 11 Smiths Station 24:35.86
165 #349 Coco Meacham 7 Central - Phen 24:50.01 107
166 #514 Rachel Cuthkelvin 11 Davidson 25:23.03 108
167 #1546 Laura Keith 10 Prattville H 25:26.32
168 #513 Kayle Curry 9 Davidson 25:30.79 109
169 #516 Louisa Forbes 10 Davidson 25:52.65 110
170 #1250 Ariel Shaw 11 Mary G Montgomery 25:54.35
171 #519 Tiyanna Watson 11 Davidson 25:56.92 111
172 #345 Emma Berg 7 Central - Phen 26:03.33 112
173 #350 Jordan Melton 10 Central - Phen 26:23.82
174 #1246 Kayla Jones 10 Mary G Montgomery 26:38.33
175 #511 Rani Badve 10 Davidson 27:36.44
176 #518 Brenna Moody 9 Davidson 28:13.92
177 #515 Anna Daniels 9 Davidson 28:23.71
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Auburn 41 2 4 7 12 16 17 23
Total Time: 1:33:43.56
Average: 18:44.72
2 Mountain Brook HS 41 3 5 9 10 14 20 21
Total Time: 1:33:44.91
Average: 18:44.99
3 Baker 124 6 22 31 32 33 40 73
Total Time: 1:39:18.15
Average: 19:51.63
4 Hewitt-Trussville HS 148 18 25 26 38 41 49 55
Total Time: 1:40:22.92
Average: 20:04.59
5 Vestavia Hills HS 157 1 19 42 45 50 57 66
Total Time: 1:39:38.05
Average: 19:55.61
6 Oak Mountain HS 177 13 27 30 48 59 74 96
Total Time: 1:41:13.11
Average: 20:14.63
7 Huntsville HS 204 29 34 43 46 52 54 58
Total Time: 1:42:39.59
Average: 20:31.92
8 McGill-Toolen Catholic 228 8 24 62 64 70 75 76
Total Time: 1:43:16.85
Average: 20:39.37
9 Central - Phenix City 252 11 28 36 71 106 107 112
Total Time: 1:45:39.89
Average: 21:07.98
10 James Clemens 274 35 53 60 61 65 68 77
Total Time: 1:45:01.05
Average: 21:00.21
11 Florence High School 318 15 51 56 97 99 103 104
Total Time: 1:47:02.53
Average: 21:24.51
12 Enterprise High 325 37 47 79 80 82 85 86
Total Time: 1:47:31.75
Average: 21:30.35
13 Smiths Station 349 39 67 69 81 93 94 95
Total Time: 1:48:32.23
Average: 21:42.45
14 Grissom HS 356 44 63 78 84 87 88 100
Total Time: 1:48:38.60
Average: 21:43.72
15 Mary G Montgomery 453 83 89 91 92 98 101 102
Total Time: 1:53:00.80
Average: 22:36.16
16 Davidson 484 72 90 105 108 109 110 111
Total Time: 1:58:54.25
Average: 23:46.85
Event 6 Boys 5k Run CC 4A
=======================================================================
Comp# Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 #1943 Joseph Perry 10 Ums-Wright 15:55.67 1
2 #2055 Jake Moore 11 White Plains 16:02.51 2
3 #1657 Adler Brininger 12 Saint John P 16:19.30 3
4 #1181 Seba Bakoyema 12 Lamp (Loveless) 16:22.30 4
5 #1625 Raleigh Stamps 12 Rogers 16:31.88 5
6 #325 Hollis Johnson 11 Catholic - M 16:38.21 6
7 #1659 Brandon Cianfaglio 11 Saint John P 16:43.47 7
8 #2049 Kayd Hightower 11 White Plains 16:44.15 8
9 #331 Harrison Skala 11 Catholic - M 16:51.30 9
10 #1942 Charles Perry 8 Ums-Wright 16:51.60 10
11 #1944 Matthew Taylor 11 Ums-Wright 16:55.04 11
12 #327 Sam Leslie 11 Catholic - M 16:55.15 12
13 #107 Wyatt Knight 10 Ashville 16:55.84 13
14 #677 Peyton Bailey 11 Fairview 16:56.36 14
15 #1665 Hiago Torres 12 Saint John P 16:56.63 15
16 #1185 Eric Mesina 12 Lamp (Loveless) 16:56.79 16
17 #1661 Adam Gautreaux 11 Saint John P 16:59.48 17
18 #1658 Quinn Butler 12 Saint John P 17:02.15 18
19 #2052 Luke Larson 12 White Plains 17:08.55 19
20 #2054 James Middlebrooks 12 White Plains 17:08.90 20
21 #1660 Joseph Faust 10 Saint John P 17:15.03 21
22 #1940 Tre Mitchell 11 Ums-Wright 17:16.47 22
23 #333 Chris Valencia 12 Catholic - M 17:17.32 23
24 #1094 Parker Comisac 12 Jacksonville 17:18.44
25 #1985 Charlie Owens 11 West Morgan 17:18.94
26 #1925 Mat Mathison 12 Trinity Pres 17:21.37
27 #1663 Jack Roberts 10 Saint John P 17:22.92 24
28 #1664 Nicholas Schovel 10 Saint John P 17:23.49
29 #2053 Carson Limbaugh 9 White Plains 17:25.25 25
30 #1188 Jack Porter 12 Lamp (Loveless) 17:25.36 26
31 #681 Keagan Hardin 11 Fairview 17:26.64 27
32 #1937 Joshua Holston 9 Ums-Wright 17:30.23 28
33 #2082 Ayden Bone 10 Wilson High School 17:32.63
34 #678 Daniel Cook 12 Fairview 17:35.03 29
35 #76 John Bridges 12 American Chr 17:35.91 30
36 #946 Sam Green 11 Hokes Bluff 17:39.64
37 #1220 J.R. Proctor 11 Lincoln 17:44.95
38 #78 Cole Byers 7 American Chr 17:45.07 31
39 #106 Clayton Knight 10 Ashville 17:46.89 32
40 #1184 Agustin Lemuz 9 Lamp (Loveless) 17:52.47 33
41 #1938 Owen Martin 11 Ums-Wright 17:53.22 34
42 #1620 Tyler Malone 12 Rogers 17:54.47 35
43 #112 Joe Stevens 9 Ashville 17:55.59 36
44 #1372 Greyson Kirkley 11 Northside 17:57.04 37
45 #1095 Evan Garner 10 Jacksonville 17:58.27
46 #83 Dave Thomason 11 American Chr 18:01.06 38
47 #1376 Mason Worrell 11 Northside 18:04.78 39
48 #582 Cody Hill 11 Deshler High School 18:05.87 40
49 #679 Alex England 7 Fairview 18:06.62 41
50 #1240 Carter Busby 10 Madison Academy 18:13.45
51 #851 Logan Smith 11 Haleyville H 18:15.45 42
52 #1662 Chris Pruitt 12 Saint John P 18:15.48
53 #329 Cole Pierce 12 Catholic - M 18:17.43 43
54 #1730 Chase Callahan 12 Sipsey Valle 18:18.41
55 #1420 Brody Underwood 9 Oneonta 18:24.93 44
56 #1413 Rey Gonzalez 9 Oneonta 18:25.83 45
57 #1419 Trifon Teal 11 Oneonta 18:27.03 46
58 #1186 Landon Perdue 9 Lamp (Loveless) 18:27.17 47
59 #680 Jacob Hankins 9 Fairview 18:27.34 48
60 #77 Alex Byers 9 American Chr 18:28.27 49
61 #81 Brock Renicks 10 American Chr 18:28.62 50
62 #110 Cesar Segura 12 Ashville 18:30.41 51
63 #82 Carson Renicks 8 American Chr 18:30.87 52
64 #1074 Will Miller 11 Indian Springs 18:30.98 53
65 #1415 Jason Manstream 12 Oneonta 18:31.13 54
66 #1557 Seth Hood 12 Priceville 18:31.54 55
67 #1418 Lex Sorensen 9 Oneonta 18:31.80 56
68 #683 Dakota Wilkes 8 Fairview 18:32.10 57
69 #1945 Trey Weaver 11 Ums-Wright 18:32.30 58
70 #1182 Pat Cain 10 Lamp (Loveless) 18:33.52 59
71 #1616 Jonathan Biffle 11 Rogers 18:34.52 60
72 #1412 Luke Ellis 11 Oneonta 18:37.36 61
73 #1075 Mark Underwood 9 Indian Springs 18:39.88 62
74 #330 Joseph Schmidt 11 Catholic - M 18:40.25 63
75 #1666 Ethan Zibas 11 Saint John P 18:40.54
76 #1941 Griffen Percy Ums-Wright 18:43.25
77 #894 Will Scott 12 Headland 18:43.82
78 #645 Alex Kuntz 10 Elkmont High School 18:45.15
79 #1183 Miles Haughery 11 Lamp (Loveless) 18:45.39 64
80 #585 Riley Rickard 10 Deshler High School 18:46.55 65
81 #1371 Colton Holman 10 Northside 18:47.19 66
82 #850 Gracen Smith 10 Haleyville H 18:47.50 67
83 #1939 Jack McAnnally 12 Ums-Wright 18:48.15
84 #1189 Noah Turner 9 Lamp (Loveless) 18:49.17
85 #1561 Carson Taylor 10 Priceville 18:49.99 68
86 #1984 Victor Marcelino 9 West Morgan 18:51.06
87 #79 Dylan Jones 8 American Chr 18:55.36 69
88 #1302 Stewart Miller 11 Montgomery Academy 18:57.81 70
89 #1368 Timothy Blackwell 10 Northside 19:01.19 71
90 #438 Zac James 11 Cordova 19:01.26
91 #584 Kevin Padron 12 Deshler High School 19:04.38 72
92 #332 Henry Skala 8 Catholic - M 19:08.59 73
93 #1221 Jaylon Rivers 10 Lincoln 19:09.55
94 #583 Colson Jeffreys 11 Deshler High School 19:09.92 74
95 #1070 Bob Fu 11 Indian Springs 19:12.33 75
96 #1073 Anton Maninag 12 Indian Springs 19:12.34 76
97 #487 Wren Cole 12 Danville Hig 19:13.36
98 #2050 Andrew Hill 11 White Plains 19:15.21 77
99 #2058 Jalan Sturkie 12 White Plains 19:15.27 78
100 #843 Lewis Barber 10 Haleyville H 19:15.82 79
101 #1923 Chappell Hill 9 Trinity Pres 19:15.89
102 #2057 Landon Senciboy 11 White Plains 19:16.26
103 #717 Carson Reece 11 Fayette Coun 19:16.39
104 #1370 Collin Holman 9 Northside 19:18.15 80
105 #439 Brannan Lugo 9 Cordova 19:18.83
106 #437 Japeth Howell 9 Cordova 19:19.21
107 #1414 Ricardo Gonzalez 11 Oneonta 19:19.65 81
108 #1924 Josh Hixon 10 Trinity Pres 19:20.10
109 #1416 Jose Piceno 8 Oneonta 19:20.97
110 #1621 Tucker Moore 8 Rogers 19:24.66 82
111 #4 Connor Strowbridge 10 Alabama Christian 19:28.18
112 #588 Luke Statom 11 Deshler High School 19:28.63 83
113 #75 Stephen Billman 8 American Chr 19:28.79
114 #80 Michael Lemmon 8 American Chr 19:28.98
115 #2051 Caden Johnson 10 White Plains 19:29.60
116 #1241 Garrett Parvin 10 Madison Academy 19:29.66
117 #586 Josh Simms 12 Deshler High School 19:29.76 84
118 #1374 Hunter Schaffer 11 Northside 19:30.62 85
119 #3 Lane Kilpatrick 11 Alabama Christian 19:31.35
120 #682 Austin Lowe 12 Fairview 19:36.13 86
121 #1304 Jack Selman 10 Montgomery Academy 19:36.70 87
122 #1559 Brody Long 10 Priceville 19:36.93 88
123 #1369 Andrew Hargrave 11 Northside 19:39.01 89
124 #1560 Adam Taylor 9 Priceville 19:39.99 90
125 #324 Ethan Gilbert 11 Catholic - M 19:40.18
126 #587 Jake Smith 11 Deshler High School 19:43.40 91
127 #74 Wyatt Allen 8 American Chr 19:43.55
128 #1618 Kelby Fowlkes 12 Rogers 19:44.72 92
129 #590 Sawyer Wright 12 Deshler High School 19:47.82
130 #1411 Joseph Cimalore 12 Oneonta 19:55.25
131 #845 Moises Cardona 8 Haleyville H 19:55.71 93
132 #1301 Ben Jordan 11 Montgomery Academy 19:55.85 94
133 #509 Kyle Saylor 12 Dar 19:57.54
134 #1298 Garrett Bowen 10 Montgomery Academy 19:58.43 95
135 #108 Alex Pantoja 12 Ashville 19:59.43 96
136 #589 Aiden Woody 7 Deshler High School 20:03.22
137 #1562 Eric Warren 10 Priceville 20:04.71 97
138 #328 John Niemi 11 Catholic - M 20:05.35
139 #1936 Tripp Tremayne Ums-Wright 20:06.43
140 #2056 Cole Senciboy 10 White Plains 20:09.03
141 #111 Greyson Simpson 9 Ashville 20:19.21 98
142 #1190 Jason Yoon 10 Lamp (Loveless) 20:19.61
143 #581 Nathan Deaton 11 Deshler High School 20:21.05
144 #1556 Trent Holmes 12 Priceville 20:23.31 99
145 #1417 Ben Rodriguez 12 Oneonta 20:23.79
146 #1072 Sawyer Impello 11 Indian Springs 20:29.52 100
147 #1617 Wesley Davis 9 Rogers 20:35.89 101
148 #326 Chris Lathram 10 Catholic - M 20:39.11
149 #1555 Ethan Henry 8 Priceville 21:00.15 102
150 #1622 Ethan O'Malley 8 Rogers 21:02.21 103
151 #1187 Nate Phung 9 Lamp (Loveless) 21:02.29
152 #109 Bruce Pantoja 8 Ashville 21:16.17 104
153 #1300 Cooper Horn 11 Montgomery Academy 21:20.78 105
154 #1619 Hunter Liles 8 Rogers 21:31.82
155 #1624 Jackson Phillips 12 Rogers 21:35.69
156 #1303 Will Ray 10 Montgomery Academy 21:40.74 106
157 #849 William Robins 8 Haleyville H 21:42.68 107
158 #842 Hayden Armstrong 11 Haleyville H 21:46.41 108
159 #848 Kyler Handley 8 Haleyville H 22:00.22 109
160 #1305 Frank Williford 7 Montgomery Academy 22:01.28 110
161 #1558 Zach Irvine 9 Priceville 22:19.54
162 #1563 Preston Wilson 9 Priceville 22:19.63
163 #1554 Bryant Stephens 8 Priceville 22:41.39
164 #846 Malachi Carroll 7 Haleyville H 22:44.17
165 #844 Nathan Boyles 7 Haleyville H 22:45.32
166 #1299 Matt Cone 7 Montgomery Academy 23:36.87
167 #1373 Henry Livingston 7 Northside 25:26.36
168 #1623 Tyler O'Malley 9 Rogers 25:39.15
169 #847 Bryant Bacu Haleyville H 26:59.03
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Saint John Paul II Cathol 60 3 7 15 17 18 21 24
Total Time: 1:24:01.03
Average: 16:48.21
2 Ums-Wright 72 1 10 11 22 28 34 58
Total Time: 1:24:29.01
Average: 16:53.81
3 White Plains 74 2 8 19 20 25 77 78
Total Time: 1:24:29.36
Average: 16:53.88
4 Catholic - Montgomery 93 6 9 12 23 43 63 73
Total Time: 1:25:59.41
Average: 17:11.89
5 Lamp (Loveless) 126 4 16 26 33 47 59 64
Total Time: 1:27:04.09
Average: 17:24.82
6 Fairview 159 14 27 29 41 48 57 86
Total Time: 1:28:31.99
Average: 17:42.40
7 American Christian Academ 198 30 31 38 49 50 52 69
Total Time: 1:30:18.93
Average: 18:03.79
8 Ashville 228 13 32 36 51 96 98 104
Total Time: 1:31:08.16
Average: 18:13.64
9 Oneonta 245 44 45 46 54 56 61 81
Total Time: 1:32:20.72
Average: 18:28.15
10 Rogers 274 5 35 60 82 92 101 103
Total Time: 1:32:10.25
Average: 18:26.05
11 Northside 293 37 39 66 71 80 85 89
Total Time: 1:33:08.35
Average: 18:37.67
12 Deshler High School 334 40 65 72 74 83 84 91
Total Time: 1:34:35.35
Average: 18:55.07
13 Indian Springs 366 53 62 75 76 100
Total Time: 1:36:05.05
Average: 19:13.01
14 Haleyville High School 388 42 67 79 93 107 108 109
Total Time: 1:37:57.16
Average: 19:35.44
15 Priceville 398 55 68 88 90 97 99 102
Total Time: 1:36:43.16
Average: 19:20.64
16 Montgomery Academy 451 70 87 94 95 105 106 110
Total Time: 1:39:49.57
Average: 19:57.92
Event 7 Girls 5k Run CC 6A
=======================================================================
Comp# Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 #993 Lainey Phelps 12 Homewood HS 18:14.69 1
2 #1872 Isabel Valenzuela 12 St. Paul's E 18:38.31 2
3 #994 Marin Poleshek 9 Homewood HS 19:12.54 3
4 #738 Maggie Crow 12 Fort Payne 19:20.98 4
5 #1350 Mary Mac Collins 9 Northridge H 19:21.28 5
6 #989 Celie Jackson 12 Homewood HS 19:30.69 6
7 #366 Teanna Cason 12 Chelsea High School 19:34.72 7
8 #995 Victoria Thompson 11 Homewood HS 19:47.20 8
9 #1424 Breckin Gould 10 Opelika High School 19:47.82 9
10 #737 Anahi Barboza 9 Fort Payne 19:48.48 10
11 #740 Maddie Jackson 10 Fort Payne 19:48.69 11
12 #903 Ana Watters 12 Helena High School 19:49.97 12
13 #745 Aylin Vega 11 Fort Payne 19:58.10 13
14 #1341 Mary Anna Trimble 8 Muscle Shoals High 20:00.99
15 #902 Madison Tsimpides 10 Helena High School 20:01.90 14
16 #988 Sydney Dobbins 9 Homewood HS 20:02.82 15
17 #1865 Janie Ford 7 St. Paul's E 20:09.59 16
18 #991 Zoe Nichols 12 Homewood HS 20:10.33 17
19 #474 Bernarda Tizapa 11 Cullman 20:19.04 18
20 #467 Jennifer Aviles 12 Cullman 20:23.94 19
21 #471 Della Kelly 12 Cullman 20:25.82 20
22 #1868 Katherine Purdum 8 St. Paul's E 20:26.98 21
23 #1781 Ryley Grantham 12 Spanish Fort 20:27.60 22
24 #1785 Kate Miller 9 Spanish Fort 20:29.33 23
25 #6 Belinda Franco 9 Albertville 20:32.17 24
26 #428 Jaya Coats 8 Columbia 20:38.33
27 #1455 Brooke Monti 11 Pelham 20:42.89 25
28 #719 Mary Howard Singlet 12 St. Paul's E 20:45.95 26
29 #990 Laura Jane Kemper 12 Homewood HS 20:47.73 27
30 #1778 Cece Carl 11 Spanish Fort 20:51.00 28
31 #1356 Elizabeth Vise 11 Northridge H 20:51.22 29
32 #741 Madison Meadows 8 Fort Payne 20:52.46 30
33 #1354 Reagan Oliver 11 Northridge H 20:55.80 31
34 #1864 Macy Browning 9 St. Paul's E 20:56.27 32
35 #470 Tess Heaton 10 Cullman 20:56.48 33
36 #374 Avery Thompson 11 Chelsea High School 20:57.46 34
37 #1870 Audrey Kate Smith 7 St. Paul's E 20:58.10 35
38 #1869 Katherine Rush 12 St. Paul's E 20:58.40 36
39 #1786 Olivia Wilder 11 Spanish Fort 20:59.64 37
40 #475 Colette Whitney 11 Cullman 21:03.59 38
41 #294 Jeri Abbott 9 Buckhorn 21:05.76 39
42 #129 Ella Marlowe 8 Athens High School 21:05.98 40
43 #992 Maris Owen 9 Homewood HS 21:07.92
44 #987 Lily Blish 10 Homewood HS 21:08.24
45 #545 Silvia Vizcarra 9 Decatur High School 21:09.79 41
46 #739 Maggie Groat 11 Fort Payne 21:14.15 42
47 #742 Angelica Robles 10 Fort Payne 21:15.67 43
48 #986 Adah Allen 12 Homewood HS 21:18.13
49 #1867 Carley Perkins St. Paul's E 21:18.27
50 #1468 Caroline Pinson 8 Pell City Hi 21:18.97 44
51 #1426 Paola Torres 9 Opelika High School 21:19.08 45
52 #1442 Katie Keur 9 Oxford HS W 21:20.11
53 #858 Cissy Duykers 10 Hartselle 21:24.23 46
54 #1866 Emma Gage 7 St. Paul's E 21:26.87
55 #895 Mallory Barton 9 Helena High School 21:27.00 47
56 #133 Ella Romine 11 Athens High School 21:27.99 48
57 #1451 Ana Bravo 9 Pelham 21:33.11 49
58 #302 Emily Kimbrell 12 Buckhorn 21:33.14 50
59 #372 June Price 8 Chelsea High School 21:40.77 51
60 #1465 Abby Little 10 Pell City Hi 21:40.89 52
61 #1349 Linley Byars 8 Northridge H 21:42.70 53
62 #191 Alondra Rangel 12 Baldwin County 21:43.13 54
63 #934 Haley Agee 12 Hillcrest HS 21:44.73 55
64 #1607 Ryan McGilvray 7 Robertsdale 21:49.26
65 #296 Holly Blackwood 12 Buckhorn 21:50.18 56
66 #1871 Sarah Strickland 11 St. Paul's E 21:54.49
67 #743 Mollie Sanderson 10 Fort Payne 21:56.94
68 #1467 Lauren McMorris 8 Pell City Hi 21:57.82 57
69 #1459 Sydney Stephenson 10 Pelham 21:58.79 58
70 #125 Hannah Deutschmann 11 Athens High School 21:59.23 59
71 #736 Ashley Alonzo 12 Fort Payne 22:05.06
72 #1355 Anna Grace Smith 11 Northridge H 22:05.93 60
73 #469 Sidonie Desnoes 9 Cullman 22:06.29 61
74 #1463 Reagan Edwards 7 Pell City Hi 22:07.59 62
75 #1443 Mia Munoz 9 Oxford HS W 22:07.67
76 #2025 Haley Bethea 7 Wetumpka 22:07.94
77 #1445 Asia Pleasants 12 Paul W. Brya 22:12.68
78 #1464 Lylee Isbell 8 Pell City Hi 22:14.76 63
79 #472 Anna Shirey 8 Cullman 22:14.98 64
80 #298 Sophie Crisler 8 Buckhorn 22:16.02 65
81 #1447 Maya Young 10 Paul W. Brya 22:16.17
82 #1783 Kayla Johnston 10 Spanish Fort 22:16.27 66
83 #856 Samantha Borglum 12 Hartselle 22:20.80 67
84 #744 Abigail Vega 9 Fort Payne 22:21.58
85 #490 Shelby McCollum 9 Daphne 22:22.18 68
86 #301 Nora Heeney 11 Buckhorn 22:23.15 69
87 #130 Abbie Ogles 8 Athens High School 22:25.77 70
88 #190 Anna Grace McKinnis 10 Baldwin County 22:28.42 71
89 #859 Holland Foote 8 Hartselle 22:35.74 72
90 #1478 Lillian Sivers Pinson Valley 22:36.50
91 #1784 Zoey Makamson 9 Spanish Fort 22:38.51 73
92 #1777 Caitlyn Busbin 12 Spanish Fort 22:38.73 74
93 #9 Ana Mendoza 9 Albertville 22:41.76 75
94 #1779 Lucy Carl 11 Spanish Fort 22:43.20
95 #188 Amanda Frith 12 Baldwin County 22:43.91 76
96 #488 Laura Anne Ling 10 Daphne 22:44.52 77
97 #128 Caroline Mallette 8 Athens High School 22:46.74 78
98 #900 Lindsey May 10 Helena High School 22:47.84 79
99 #134 Cynthia Vielma 9 Athens High School 22:48.88 80
100 #1450 Gabrielle Bass 9 Pelham 22:49.69 81
101 #496 Sophie West 8 Daphne 22:50.84 82
102 #1454 Elizabeth Littleto 7 Pelham 22:51.75 83
103 #896 Ashlynn Beery 8 Helena High School 22:54.47 84
104 #808 Aelin Roman 10 Gulf Shores HS 22:54.81
105 #303 Kristen Pittner 9 Buckhorn 23:04.19 85
106 #2111 Leah Dendy 10 Northridge H 23:06.81 86
107 #12 Angelica Santiago 11 Albertville 23:07.38 87
108 #892 Eden Salyers 12 Hazel Green 23:07.66
109 #2026 Kayley Key 11 Wetumpka 23:09.18
110 #600 Kate Smith 11 Dothan High School 23:09.80 88
111 #1469 Catherine Pinson 10 Pell City Hi 23:10.14 89
112 #807 Jacey Hughes 9 Gulf Shores HS 23:10.18
113 #1339 Ella Anderson 9 Muscle Shoals High 23:12.82
114 #599 Jadalie Medeiros 11 Dothan High School 23:14.93 90
115 #371 Joss O'Kelley 9 Chelsea High School 23:16.50 91
116 #8 Elisabet Luna 12 Albertville 23:16.72 92
117 #1780 Ragan Grantham 12 Spanish Fort 23:17.56
118 #187 Peyton Franklin 11 Baldwin County 23:19.08 93
119 #1883 Joanie Patton 8 Stanhope Elmore 23:19.54
120 #185 Kailee Cox 9 Baldwin County 23:20.26 94
121 #1676 Josie McDonald 8 Saraland Hig 23:20.47
122 #1453 Mikayla Leftwich 8 Pelham 23:21.31 95
123 #1456 Zitaly Pacheco 11 Pelham 23:22.36 96
124 #127 Anna Jenkins 11 Athens High School 23:23.50 97
125 #13 Liset Sebastian 11 Albertville 23:27.23 98
126 #1677 Annalee Parks 8 Saraland Hig 23:34.81
127 #186 Amelia Dute 11 Baldwin County 23:36.42 99
128 #300 Anna Falcon 11 Buckhorn 23:36.53 100
129 #898 Abigail Ford 12 Helena High School 23:38.02 101
130 #1458 Jackelin Ruiz 11 Pelham 23:38.68
131 #1444 Tori Williams 10 Oxford HS W 23:39.30
132 #1462 Kaysen Bibb 11 Pell City Hi 23:39.45 102
133 #1441 Cara Gauldin 10 Oxford HS W 23:41.09
134 #1425 Jhenny Hoover 12 Opelika High School 23:41.87 103
135 #473 Olivia Smith 9 Cullman 23:43.84
136 #594 Macy Benton 12 Dothan High School 23:46.17 104
137 #891 Ella McCleary 9 Hazel Green 23:49.31
138 #595 Jami Diaz 12 Dothan High School 23:49.72 105
139 #1457 Valerie Rivas 8 Pelham 23:49.96
140 #468 Caitlin Bates 9 Cullman 23:51.88
141 #291 Audrey Sullivan 9 Brookwood 23:53.37
142 #495 Emily Walstad 9 Daphne 23:54.45 106
143 #2028 Ella Watson 8 Wetumpka 23:55.40
144 #5 Angelica DeLeon 10 Albertville 23:57.09 107
145 #718 Maddie Beaver 10 Baldwin County 23:58.84 108
146 #1606 Isabella Gozon 10 Robertsdale 23:59.61
147 #764 Joi Malone 12 Gardendale 24:00.53
148 #2027 Elsa Stubbs 9 Wetumpka 24:02.94
149 #1446 Ellen Williams 12 Paul W. Brya 24:06.77
150 #1452 Mariana Channell 7 Pelham 24:09.55
151 #537 Cydney Barbee 11 Decatur High School 24:10.37 109
152 #1466 Kendall Little 8 Pell City Hi 24:10.97
153 #132 Rosemary Rink 8 Athens High School 24:12.71
154 #897 Emery Bishop 8 Helena High School 24:13.35 110
155 #1421 Julicia Beard 8 Opelika High School 24:14.20 111
156 #1340 Kristen Collins 9 Muscle Shoals High 24:14.45
157 #935 Callie Blocker 11 Hillcrest HS 24:15.19 112
158 #1423 Susan Gaston 8 Opelika High School 24:15.74 113
159 #126 Avery Dumas 11 Athens High School 24:19.26
160 #297 Gracie Carlile 9 Buckhorn 24:20.56
161 #10 Gladys Nieto 7 Albertville 24:22.41 114
162 #1440 Kaelyn Albright 12 Oxford HS W 24:22.63
163 #493 Annalise Swanson 9 Daphne 24:25.13 115
164 #365 Emma Anderson 10 Chelsea High School 24:29.48 116
165 #1471 Sydney Worsham 8 Pell City Hi 24:30.10
166 #546 Ericka Walter 9 Decatur High School 24:31.38 117
167 #538 Camryn Coffey 9 Decatur High School 24:40.81 118
168 #899 Mallory Hamilton 10 Helena High School 24:41.69
169 #491 Rylee Pettit Daphne 24:41.83 119
170 #492 Addi Rennaker 7 Daphne 24:46.99 120
171 #539 Ansley Jordan 10 Decatur High School 24:51.03 121
172 #1470 Joie Stevens 10 Pell City Hi 24:53.39
173 #489 Hannah Lucas 10 Daphne 25:02.63
174 #901 Samantha Ranson 10 Helena High School 25:08.16
175 #857 Kennedy Cataline 8 Hartselle 25:14.87 122
176 #131 Kate Preston 12 Athens High School 25:16.87
177 #367 Tyndal Ann Griffith 9 Chelsea High School 25:20.36 123
178 #7 Yadira Jiminez 12 Albertville 25:28.42
179 #497 Kate Wilks 9 Daphne 25:35.30
180 #295 September Abbott 12 Buckhorn 25:38.27
181 #540 Elizabeth McCool 7 Decatur High School 25:38.81 124
182 #368 Elizabeth Hilyer 9 Chelsea High School 25:40.44 125
183 #373 Kimberly Rodriguez 10 Chelsea High School 25:42.13
184 #192 Kayleigh Tolbert 11 Baldwin County 25:56.87
185 #1782 Alana Hattenstein 11 Spanish Fort 25:57.86
186 #2124 Bella White 11 Hillcrest HS 26:05.48 126
187 #290 Aariah Robinson 10 Brookwood 26:09.02
188 #543 Mary Pistorius 10 Decatur High School 26:13.06 127
189 #189 Sydney Gilmore 9 Baldwin County 26:18.06
190 #11 Ruby Perez-Arriaga 7 Albertville 26:20.54
191 #860 Anna Pilkingon 8 Hartselle 26:29.48 128
192 #369 Samantha Kennedy 10 Chelsea High School 26:46.88
193 #1353 Emma Michael 9 Northridge H 27:01.00 129
194 #494 Hayley Thompson 12 Daphne 27:04.48
195 #193 Josie Williams 9 Baldwin County 27:11.98
196 #544 Claire Stewart 7 Decatur High School 27:13.78
197 #370 Maggie Masters 10 Chelsea High School 27:24.83
198 #541 Ana Mendoza 12 Decatur High School 27:48.92
199 #761 Mary Kathryn Brake 12 Gardendale 28:13.81
200 #597 Elizabeth Herndon 11 Dothan High School 28:37.66 130
201 #542 Janet Mendoza 10 Decatur High School 30:31.12
202 #936 Elaina Fife 9 Hillcrest HS 30:31.43 131
203 #292 Karli Young 12 Brookwood 31:11.55
204 #762 Megan Foshee 12 Gardendale 31:56.85
205 #596 Francis Gamble 9 Dothan High School 33:06.65 132
206 #937 Amber Holcomb 12 Hillcrest HS 34:25.86 133
207 #938 Mara Patterson 8 Hillcrest HS 34:45.69 134
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Homewood HS 33 1 3 6 8 15 17 27
Total Time: 1:36:47.94
Average: 19:21.59
2 Fort Payne 68 4 10 11 13 30 42 43
Total Time: 1:39:48.71
Average: 19:57.75
3 St. Paul's Episcopal 97 2 16 21 26 32 35 36
Total Time: 1:40:57.10
Average: 20:11.42
4 Cullman 128 18 19 20 33 38 61 64
Total Time: 1:43:08.87
Average: 20:37.78
5 Spanish Fort 176 22 23 28 37 66 73 74
Total Time: 1:45:03.84
Average: 21:00.77
6 Northridge High School 178 5 29 31 53 60 86 129
Total Time: 1:44:56.93
Average: 20:59.39
7 Helena High School 236 12 14 47 79 84 101 110
Total Time: 1:47:01.18
Average: 21:24.24
8 Pell City High School 278 44 52 57 62 63 89 102
Total Time: 1:49:20.03
Average: 21:52.01
9 Buckhorn 279 39 50 56 65 69 85 100
Total Time: 1:49:08.25
Average: 21:49.65
10 Athens High School 295 40 48 59 70 78 80 97
Total Time: 1:49:45.71
Average: 21:57.15
11 Pelham 296 25 49 58 81 83 95 96
Total Time: 1:49:56.23
Average: 21:59.25
12 Chelsea High School 299 7 34 51 91 116 123 125
Total Time: 1:49:58.93
Average: 21:59.79
13 Albertville 376 24 75 87 92 98 107 114
Total Time: 1:53:05.26
Average: 22:37.06
14 Opelika High School 381 9 45 103 111 113
Total Time: 1:53:18.71
Average: 22:39.75
15 Baldwin County 388 54 71 76 93 94 99 108
Total Time: 1:53:34.80
Average: 22:42.96
16 Hartselle 435 46 67 72 122 128
Total Time: 1:58:05.12
Average: 23:37.03
17 Daphne 448 68 77 82 106 115 119 120
Total Time: 1:56:17.12
Average: 23:15.43
18 Decatur High School 506 41 109 117 118 121 124 127
Total Time: 1:59:23.38
Average: 23:52.68
19 Dothan High School 517 88 90 104 105 130 132
Total Time: 2:02:38.28
Average: 24:31.66
20 Hillcrest Hs-Tuscaloosa 557 55 112 126 131 133 134
Total Time: 2:17:02.69
Average: 27:24.54
Event 8 Boys 5k Run CC 3A
=======================================================================
Comp# Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 #773 Collin Mayfield 11 Geraldine HS 16:16.50
2 #1153 Paul Gonzalez 11 JB Pennington 16:45.73 1
3 #1830 Caleb Guthery 12 St Bernard 16:54.69 2
4 #1581 Clay Suddarth 12 Providence C 17:02.28 3
5 #1526 Cayden Nelson 9 Pleasant Valley HS 17:03.99 4
6 #208 Myles Cook 12 Bayside Academy 17:06.52 5
7 #1035 Gunnar Smith 11 Houston Academy 17:13.61 6
8 #1860 Michael Garriz 12 St. Michael 17:15.58 7
9 #1286 Barton Erwin 11 Mobile Christian 17:19.66
10 #1862 Jack Phelps 12 St. Michael 17:21.02 8
11 #2003 Seth Peebles 10 Westminster 17:23.50 9
12 #2005 Kyle VanKirk 11 Westminster 17:24.08 10
13 #1826 Joseph Arriaga 11 St Bernard 17:24.90 11
14 #1997 John Farmer 12 Westminster 17:26.77 12
15 #2024 Arjun Varadhan 12 Westmin OM 17:28.72 13
16 #1287 Walker Reusser 11 Mobile Christian 17:34.42
17 #212 Spencer Gaberino 12 Bayside Academy 17:36.16 14
18 #1855 Nick Berrios 12 St. Michael 17:37.29 15
19 #1192 Colby Corum 11 Lauderdale County 17:39.78
20 #1028 Alex Converse 12 Houston Academy 17:44.11 16
21 #1582 Robert Woodall 12 Providence C 17:46.37 17
22 #1861 Tripp Miller 10 St. Michael 17:48.34 18
23 #217 Ty Postle 9 Bayside Academy 17:50.70 19
24 #1530 Oliver Young 11 Pleasant Valley HS 17:55.19 20
25 #1829 David De Jesus 11 St Bernard 17:57.18 21
26 #1524 Coleman Haynes 12 Pleasant Valley HS 18:00.44 22
27 #1857 Edward Cowles 11 St. Michael 18:00.76 23
28 #210 Christopher Drayton 12 Bayside Academy 18:01.02 24
29 #1859 John Davis 11 St. Michael 18:03.09 25
30 #2018 David Haskins 10 Westmin OM 18:06.49 26
31 #1522 Holt Bentley 8 Pleasant Valley HS 18:07.65 27
32 #215 John Thomas Neill 9 Bayside Academy 18:08.51 28
33 #2123 Carlos Perez JB Pennington 18:08.76 29
34 #961 Zackery Reynolds 12 Holly Pond 18:09.06 30
35 #1856 Andres Christensen 11 St. Michael 18:11.03 31
36 #1854 Luke Berrios 10 St. Michael 18:13.55
37 #1527 Kaige Roberts 12 Pleasant Valley HS 18:14.15 32
38 #1825 Jiovany Aguilar- A 9 St Bernard 18:14.55 33
39 #1858 Dyson Crooker 11 St. Michael 18:16.64
40 #213 Ernest Ladd 12 Bayside Academy 18:19.13 34
41 #1498 Tanner Baine 12 Pisgah High School 18:20.71 35
42 #486 Jordan Ford 10 Dadeville 18:22.64
43 #1529 Brayden Wright 12 Pleasant Valley HS 18:24.43 36
44 #1834 Peter Tran 9 St Bernard 18:24.51 37
45 #407 Brian Jones 12 Colbert Heights 18:26.78
46 #958 Christopher Putman 10 Holly Pond 18:29.59 38
47 #1034 JC Peacock 9 Houston Academy 18:31.82 39
48 #209 Patrick Daves 10 Bayside Academy 18:31.87 40
49 #1832 Eli Loyd 11 St Bernard 18:33.35 41
50 #1578 Greyson Lifto 12 Providence C 18:33.73 42
51 #2020 Alexander Montgome 8 Westmin OM 18:35.79 43
52 #1919 Sam Kelley 9 TR Miller 18:38.26
53 #1999 Coston Korotky 8 Westminster 18:39.19 44
54 #2022 Luke Richardson 10 Westmin OM 18:40.39 45
55 #1975 Will Rhodes 11 Vinemont Hig 18:40.56
56 #1150 Jaxon Branham 9 JB Pennington 18:40.88 46
57 #1027 Logan Bolton 11 Houston Academy 18:41.68 47
58 #1542 Carson Roberson 9 Prattville C 18:41.70 48
59 #1643 Bryan Nam 8 Saint James 18:44.18 49
60 #623 Peyton Davenport 11 East Lawrenc 18:44.28 50
61 #2021 John Richardson 12 Westmin OM 18:44.96 51
62 #2092 Dawson Klein 9 Winfield Cit 18:45.42 52
63 #1523 Ryan Eubanks 10 Pleasant Valley HS 18:46.33 53
64 #211 Maxwell Dunlap 8 Bayside Academy 18:46.79
65 #1476 Andrew Kenny 12 Pike Road School 18:55.50
66 #1863 Hunter Stevens 11 St. Michael 18:58.72
67 #1644 Preston Phillips 9 Saint James 18:59.64 54
68 #1503 Tristan Little 8 Pisgah High School 19:00.31 55
69 #1885 Anthony Lopez 11 Susan Moore 19:01.00
70 #1500 Zach Cornelison 11 Pisgah High School 19:03.01 56
71 #1580 Nathan Nicholls 9 Providence C 19:04.07 57
72 #1477 Christopher Mackey 10 Pike Road School 19:04.51
73 #216 John John Norman 7 Bayside Academy 19:09.27
74 #1540 Cohen Palmore 9 Prattville C 19:10.18 58
75 #2095 Tyler Weeks 11 Winfield Cit 19:11.87 59
76 #1920 Todd Pace 7 TR Miller 19:12.04
77 #2017 Ethan Ellerbusch 12 Westmin OM 19:12.85 60
78 #1505 Mason Overdear 9 Pisgah High School 19:14.13 61
79 #1156 Alex Washburn 11 JB Pennington 19:14.21 62
80 #1574 Henry Paul Blaxton 10 Providence C 19:14.47 63
81 #2019 Buddy McGowin 9 Westmin OM 19:15.97 64
82 #1151 Jodie Childers 9 JB Pennington 19:16.65 65
83 #2081 Hagen Seymour 10 Wicksburg Hi 19:17.68
84 #1033 Alex Nolin 11 Houston Academy 19:17.99 66
85 #214 Benjamin Lane 12 Bayside Academy 19:18.03
86 #785 Conner Cothran 9 Glencoe High School 19:18.87
87 #1239 Jake Taylor 9 Locust Fork 19:19.61
88 #1533 Benjamin Allen 9 Prattville C 19:19.84 67
89 #624 Coleman Garner 9 East Lawrenc 19:29.60 68
90 #957 Caleb Partain 12 Holly Pond 19:32.44 69
91 #1833 Francisco Tona 11 St Bernard 19:33.52 70
92 #1032 Sam Middleton 11 Houston Academy 19:36.46 71
93 #2087 Will Benton 10 Winfield Cit 19:38.18 72
94 #1525 Brady Laros 8 Pleasant Valley HS 19:39.94
95 #2080 Tyler Saville 9 Wicksburg Hi 19:44.21
96 #2004 Camden Renner 11 Westminster 19:44.46 73
97 #1831 Jacob Hilb 9 St Bernard 19:45.40
98 #1502 Bob Johnson 8 Pisgah High School 19:45.94 74
99 #1036 Zeid Yunis 11 Houston Academy 19:48.30 75
100 #2002 Eli Peebles 8 Westminster 19:51.38 76
101 #1528 Braxton Williams 8 Pleasant Valley HS 19:52.55
102 #2023 Holden Smith 7 Westmin OM 19:56.68
103 #2000 David Lee 10 Westminster 19:59.05 77
104 #1499 Trey Barrentine 12 Pisgah High School 19:59.20 78
105 #1577 James Glass 12 Providence C 20:01.65 79
106 #1029 Paul Converse 10 Houston Academy 20:02.63
107 #2093 Will May 9 Winfield Cit 20:04.94 80
108 #1538 Ryan Kirk 12 Prattville C 20:05.59 81
109 #1535 Nolan Hadden 11 Prattville C 20:06.11 82
110 #2091 Kade Estill 10 Winfield Cit 20:06.17 83
111 #1031 Alex Middleton 10 Houston Academy 20:06.94
112 #854 Ion Patrum Hanceville 20:12.16
113 #1974 Bosten McDuffee 11 Vinemont Hig 20:12.49
114 #1828 Nikolas Borths 11 St Bernard 20:12.74
115 #1996 Caleb Anderson 10 Westminster 20:13.84
116 #1645 Mads Skovmose 8 Saint James 20:14.47 84
117 #1640 Caden Hayes 9 Saint James 20:14.60 85
118 #1507 Austin Wilson 11 Pisgah High School 20:14.65 86
119 #1573 Aidan Benefield 10 Providence C 20:18.30 87
120 #1576 Banks Folger 9 Providence C 20:19.84
121 #1521 Nic Baggett 8 Pleasant Valley HS 20:20.35
122 #1238 Dawson Dunn 9 Locust Fork 20:22.68
123 #956 Austin Marsh 9 Holly Pond 20:23.17 88
124 #386 Andrew Bates 12 Clements 20:23.86 89
125 #1506 Jake Smith 9 Pisgah High School 20:25.04
126 #1827 Daniel Bamberry 11 St Bernard 20:27.21
127 #626 David Izquierdo 8 East Lawrenc 20:28.31 90
128 #954 Hunter Farr 10 Holly Pond 20:31.83 91
129 #1536 Cole Houston 9 Prattville C 20:32.94 92
130 #630 Caleb Smith 9 East Lawrenc 20:36.39 93
131 #627 Peyton Knop 9 East Lawrenc 20:38.31 94
132 #628 Connery Lowery 11 East Lawrenc 21:07.43 95
133 #288 Colton Hall 8 Brindlee Mountain 21:10.57
134 #1579 Thomas Mayhall 10 Providence C 21:15.31
135 #2088 Connor Cook 11 Winfield Cit 21:18.25 96
136 #1539 Mason Myers 6 Prattville C 21:21.18 97
137 #1537 Austin Jeffery 10 Prattville C 21:21.73
138 #1534 Raleigh Beatty 10 Prattville C 21:23.62
139 #959 Joshua Putman 7 Holly Pond 21:28.46 98
140 #955 Andy Light 10 Holly Pond 21:30.06 99
141 #625 Brady Hodges 7 East Lawrenc 21:34.59 100
142 #1641 Samuel Jordan 7 Saint James 21:36.46 101
143 #1575 Davis Bolton 8 Providence C 21:42.49
144 #953 Will Benefield 9 Holly Pond 21:44.40
145 #1501 Holden Goff 11 Pisgah High School 21:47.81
146 #960 Matthew Putman 7 Holly Pond 21:51.42
147 #1030 Wills McRae 7 Houston Academy 21:55.76
148 #388 Ethan Braden 7 Clements 21:55.80 102
149 #392 Jay Kolasa 7 Clements 21:55.88 103
150 #962 Tyler Suryono 11 Holly Pond 22:01.64
151 #1504 Bryant Overdear 10 Pisgah High School 22:02.48
152 #2090 Drew Estill 10 Winfield Cit 22:17.60 104
153 #629 Zach Randolph 12 East Lawrenc 22:21.39
154 #2089 Bradley Davis 11 Winfield Cit 22:35.33
155 #1154 Jose Rodriguez 7 JB Pennington 22:36.13 105
156 #2001 Christopher Lovejo 8 Westminster 22:38.82
157 #287 Joey Goosetree 7 Brindlee Mountain 22:56.45
158 #1152 Simeon Ekwegbalu 8 JB Pennington 23:01.43 106
159 #2086 Jake Ballard 10 Winfield Cit 23:24.48
160 #1541 Wade Pratt 8 Prattville C 23:40.11
161 #1155 Alex Self 12 JB Pennington 23:58.62
162 #393 Alex Kraus 11 Clements 24:12.77 107
163 #389 Riley Dickey 9 Clements 25:05.89 108
164 #2121 Sebastian Maldonad 9 Clements 25:05.93 109
165 #390 Brayden Duncan 7 Clements 28:01.30 110
166 #391 Zac Jones 9 Clements 28:23.60
167 #631 Jacob Smith 9 East Lawrenc 28:55.84
168 #387 Matthew Beane 9 Clements 32:00.84
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 St. Michael Catholic High 71 7 8 15 18 23 25 31
Total Time: 1:28:02.99
Average: 17:36.60
2 Bayside Academy 90 5 14 19 24 28 34 40
Total Time: 1:28:42.91
Average: 17:44.59
3 St Bernard 104 2 11 21 33 37 41 70
Total Time: 1:28:55.83
Average: 17:47.17
4 Pleasant Valley HS 105 4 20 22 27 32 36 53
Total Time: 1:29:21.42
Average: 17:52.29
5 Westminster Christian Aca 148 9 10 12 44 73 76 77
Total Time: 1:30:38.00
Average: 18:07.60
6 Houston Academy 174 6 16 39 47 66 71 75
Total Time: 1:31:29.21
Average: 18:17.85
7 Westminster School at Oak 178 13 26 43 45 51 60 64
Total Time: 1:31:36.35
Average: 18:19.27
8 Providence Christian Scho 182 3 17 42 57 63 79 87
Total Time: 1:31:40.92
Average: 18:20.19
9 JB Pennington 203 1 29 46 62 65 105 106
Total Time: 1:32:06.23
Average: 18:25.25
10 Pisgah High School 281 35 55 56 61 74 78 86
Total Time: 1:35:24.10
Average: 19:04.82
11 Holly Pond 316 30 38 69 88 91 98 99
Total Time: 1:37:06.09
Average: 19:25.22
12 Prattville Christian Acad 336 48 58 67 81 82 92 97
Total Time: 1:37:23.42
Average: 19:28.69
13 Winfield City High School 346 52 59 72 80 83 96 104
Total Time: 1:37:46.58
Average: 19:33.32
14 Saint James 373 49 54 84 85 101
Total Time: 1:39:49.35
Average: 19:57.87
15 East Lawrence High School 395 50 68 90 93 94 95 100
Total Time: 1:39:56.89
Average: 19:59.38
16 Clements 509 89 102 103 107 108 109 110
Total Time: 1:53:34.20
Average: 22:42.84
Event 9 Girls 5k Run CC 5A
=======================================================================
Comp# Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 #218 Molly Conway 8 Beauregard H 19:03.70 1
2 #692 Emily Shumock 8 Faith Academy 19:05.86 2
3 #1807 Beth Ann Tucker 11 Springville HS 19:22.88 3
4 #1194 Emily Daniel 12 Lawrence County HS 19:27.33 4
5 #688 Bailey Lansdown 11 Faith Academy 19:43.59 5
6 #1699 Ally Campbell 8 Scottsboro HS 19:45.90 6
7 #1753 Camryn Davis 10 Southside-Gadsden 19:49.61 7
8 #265 Mary Grace Parker 7 Briarwood Ch 19:53.87 8
9 #1697 Emma Bradford 9 Scottsboro HS 19:54.99 9
10 #1702 Maddie Gossett 10 Scottsboro HS 20:00.09 10
11 #1160 Kenlie Nelson 10 John Carroll 20:02.05 11
12 #1698 Smith Bradford 8 Scottsboro HS 20:19.86 12
13 #262 Adrienne Goolsby 11 Briarwood Ch 20:23.75 13
14 #1201 Taylor Williams 9 Lawrence County HS 20:33.64 14
15 #1695 Mabry Bonsall 7 Scottsboro HS 20:34.17 15
16 #1701 Gracy Coley 7 Scottsboro HS 20:39.50 16
17 #88 Grace Gosline 9 Arab 20:42.51 17
18 #256 Autumn Betts 8 Brewer 20:45.53
19 #267 Brenner Statt 8 Briarwood Ch 20:46.98 18
20 #1696 Cambree Bradford 7 Scottsboro HS 20:48.33 19
21 #1196 Olivia Marsh 9 Lawrence County HS 20:48.58 20
22 #1200 Savannah Williams 9 Lawrence County HS 20:49.28 21
23 #1197 Ava Martin 7 Lawrence County HS 20:51.82 22
24 #1678 Barit Snead 8 Sardis 20:53.28
25 #263 Morgan Harris 12 Briarwood Ch 20:54.91 23
26 #1754 Lanora Hill 12 Southside-Gadsden 20:57.50 24
27 #222 Josie Wiggins 11 Beauregard H 20:58.52 25
28 #29 Michaela Moore 9 Alexandria H 21:00.44 26
29 #92 Julie Stapler 7 Arab 21:06.71 27
30 #1306 Emily Courington 8 Moody 21:11.73
31 #260 Bela Doss 8 Briarwood Ch 21:12.67 28
32 #1590 Grace Stucky 10 Randolph School 21:14.31 29
33 #1704 Lauren Paradise 10 Scottsboro HS 21:16.39
34 #821 Kate Tully 12 Guntersville 21:18.73
35 #221 Catherine Wiggins 7 Beauregard H 21:20.54 30
36 #1589 Rachna Ghanta 8 Randolph School 21:20.75 31
37 #1703 Makenna Howes 8 Scottsboro HS 21:22.56
38 #268 Emma Tarence 12 Briarwood Ch 21:23.95 32
39 #1631 Naydelyn Ramero 12 Russellville 21:25.12
40 #89 Delaney Maze 10 Arab 21:26.10 33
41 #687 Joscelyn Kemper 7 Faith Academy 21:26.70 34
42 #1700 Anna Carlson 12 Scottsboro HS 21:27.45
43 #93 Emma Stewart 11 Arab 21:38.09 35
44 #32 Michaela Watts 10 Alexandria H 21:42.57 36
45 #1163 Ruby Thornton 10 John Carroll 21:44.93 37
46 #1199 Skylar McElroy 7 Lawrence County HS 21:48.92 38
47 #269 Luci Williams 8 Briarwood Ch 21:51.36 39
48 #1161 Sophia Peralo 12 John Carroll 21:52.54 40
49 #559 Hattie Hurst 8 Demopolis 21:53.48
50 #1331 Destiny Moncrief 9 Munford 21:55.44
51 #1751 Peyton Abernathy 11 Southside-Gadsden 21:56.54 41
52 #1760 Alexis Valentine 11 Southside-Gadsden 21:57.08 42
53 #1128 Anna Mobley 11 Jasper High School 21:59.32 43
54 #1158 Bella Doll 11 John Carroll 22:01.26 44
55 #24 Alexandria Buchanan 9 Alexandria H 22:05.96 45
56 #1586 Caroline Ayres 8 Randolph School 22:07.48 46
57 #1198 Lillie McClemore 8 Lawrence County HS 22:08.32 47
58 #1757 Anna Parker 11 Southside-Gadsden 22:09.90 48
59 #1195 Kylie Graham 8 Lawrence County HS 22:11.40
60 #1125 Maci Beaty 9 Jasper High School 22:13.71 49
61 #1127 MaKenna Lewis 11 Jasper High School 22:14.00 50
62 #1802 Sadie Deason 8 Springville HS 22:18.55 51
63 #1584 Armita Amiri 9 Randolph School 22:19.15 52
64 #1756 Zoie Menk 7 Southside-Gadsden 22:28.56 53
65 #1681 Jaiden Gilger Satsuma 22:31.11 54
66 #820 Kendall Moore 12 Guntersville 22:32.55
67 #84 Ragan Barnes 9 Arab 22:32.70 55
68 #264 Grace Kovakas 12 Briarwood Ch 22:34.31
69 #819 Bradley Herbert 12 Guntersville 22:50.09
70 #240 Yennifer Ramirez 12 Boaz 22:52.41
71 #1679 Hartleigh Alford 8 Satsuma 22:54.58 56
72 #686 Amelia Johnston 11 Faith Academy 22:55.89 57
73 #1129 Traci Pettus 10 Jasper High School 22:59.69 58
74 #693 Lindsey Streit 9 Faith Academy 23:00.05 59
75 #557 Miriam Dominguez 9 Demopolis 23:01.04
76 #1159 Abigail Marshall 10 John Carroll 23:01.32 60
77 #1803 Lauren Isley 9 Springville HS 23:02.04 61
78 #239 Arely Garcia 9 Boaz 23:07.11
79 #1759 Mallory Rich 10 Southside-Gadsden 23:15.35 62
80 #1193 Lexi Coy 8 Lawrence County HS 23:20.35
81 #685 Kathy Hacker 9 Faith Academy 23:23.91 63
82 #1683 Alexis Pearson 11 Satsuma 23:25.49 64
83 #1804 Sarah McGinnis 12 Springville HS 23:26.67 65
84 #1587 Sydney Clary 9 Randolph School 23:28.96 66
85 #261 Anna Ferguson 10 Briarwood Ch 23:29.88
86 #91 Ashley Schwarze 11 Arab 23:36.02 67
87 #1721 Mary Moore 12 Shelby County 23:43.84
88 #1752 Enslee Clough 10 Southside-Gadsden 23:44.73
89 #689 Hazel Pitsios-Luthe 8 Faith Academy 23:45.47 68
90 #1805 Zoe McGinnis 7 Springville HS 23:45.58 69
91 #90 Audrey Oberle 8 Arab 23:46.00 70
92 #85 Emma Butler 7 Arab 23:47.32
93 #690 Abby Russ 10 Faith Academy 23:51.02
94 #1593 Cameron Wright 7 Randolph School 23:52.67 71
95 #1162 Abigail Pugh 10 John Carroll 23:56.67 72
96 #266 Madeline Simmerman 12 Briarwood Ch 24:01.57
97 #30 Trinity Pope 7 Alexandria H 24:02.81 73
98 #87 Arubie Flatt 9 Arab 24:05.04
99 #1758 Adalyn Phillips 7 Southside-Gadsden 24:08.57
100 #561 Sariah Smith 9 Demopolis 24:09.93
101 #220 Tatiana Martinez 8 Beauregard H 24:17.72 74
102 #219 Cheyenne Dean 12 Beauregard H 24:18.46 75
103 #1591 Emma Towner Jones 7 Randolph School 24:20.78 76
104 #558 Amelia Hurst 10 Demopolis 24:25.35
105 #611 Ximena Ayala 8 Douglas High School 24:34.27
106 #1755 Taylor Hood 12 Southside-Gadsden 24:37.28
107 #1588 Maggie Fleischmann 8 Randolph School 24:37.63
108 #27 Madison Haynes 8 Alexandria H 24:58.21 77
109 #234 Emma Turner 12 Bibb County 25:01.87
110 #1126 Hadlee Freeman 10 Jasper High School 25:09.75 78
111 #1967 Makera White 11 Vigor High School 25:11.22
112 #2119 Allie Martin Lawrence County HS 25:12.42
113 #441 Brooklyn Ehlers 9 Corner 25:13.76
114 #1717 Emilie Chapple 12 Shelby County 25:14.77
115 #1307 Chloe Hudson 9 Mortimer Jordan 25:17.12
116 #26 Cassidy Hartsfield 7 Alexandria H 25:19.74 79
117 #1685 Katelyn Sohne 10 Satsuma 25:21.72 80
118 #28 Catherine Knowles 9 Alexandria H 25:23.43 81
119 #1680 Alyssa Connolly 8 Satsuma 25:28.70 82
120 #31 Mackenzie Watson 8 Alexandria H 25:35.24
121 #1585 Parmida Amiri 8 Randolph School 25:49.24
122 #1684 Ryleigh Rawson 12 Satsuma 25:53.09 83
123 #1592 Anna Dooley Randolph School 26:22.13
124 #223 Shakiyah Winston 12 Beauregard H 26:28.01 84
125 #1682 Presleigh Montalvo 8 Satsuma 27:07.27 85
126 #440 Sloan Courington 11 Corner 27:13.08
127 #1082 Alayla Howard 7 Jackson HS 27:15.92 86
128 #1080 Jorja Conerly 10 Jackson HS 27:21.83 87
129 #1081 Abriel Golding 7 Jackson HS 27:28.95 88
130 #1308 Reagan Wilson 9 Mortimer Jordan 27:32.74
131 #1686 Mikayla White 8 Satsuma 27:33.13
132 #1083 Dixie Taylor 10 Jackson HS 27:36.39 89
133 #442 Jaelyn Gibson 11 Corner 27:41.48
134 #255 Ansley Bazonis 9 Brewbaker Tech 27:44.94
135 #25 Jamya Couch 11 Alexandria H 27:46.81
136 #1718 Madeline Feneck 10 Shelby County 27:54.24
137 #1079 Ella Clark 7 Jackson HS 28:02.17 90
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Scottsboro HS 52 6 9 10 12 15 16 19
Total Time: 1:40:35.01
Average: 20:07.01
2 Lawrence County HS 81 4 14 20 21 22 38 47
Total Time: 1:42:30.65
Average: 20:30.13
3 Briarwood Christian Schoo 90 8 13 18 23 28 32 39
Total Time: 1:43:12.18
Average: 20:38.44
4 Faith Academy 157 2 5 34 57 59 63 68
Total Time: 1:46:12.09
Average: 21:14.42
5 Southside-Gadsden 162 7 24 41 42 48 53 62
Total Time: 1:46:50.63
Average: 21:22.13
6 Arab 167 17 27 33 35 55 67 70
Total Time: 1:47:26.11
Average: 21:29.23
7 John Carroll Catholic Hig 192 11 37 40 44 60 72
Total Time: 1:48:42.10
Average: 21:44.42
8 Beauregard High School 205 1 25 30 74 75 84
Total Time: 1:49:58.94
Average: 21:59.79
9 Randolph School 224 29 31 46 52 66 71 76
Total Time: 1:50:30.65
Average: 22:06.13
10 Springville HS 249 3 51 61 65 69
Total Time: 1:51:55.72
Average: 22:23.15
11 Alexandria High School 257 26 36 45 73 77 79 81
Total Time: 1:53:49.99
Average: 22:46.00
12 Jasper High School 278 43 49 50 58 78
Total Time: 1:54:36.47
Average: 22:55.30
13 Satsuma 336 54 56 64 80 82 83 85
Total Time: 1:59:41.60
Average: 23:56.32
14 Jackson HS 440 86 87 88 89 90
Total Time: 2:17:45.27
Average: 27:33.06
Event 10 Boys 5k Run CC 6A
=======================================================================
Comp# Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 #1005 Jon Fielding Stogn 11 Homewood HS 15:51.82 1
2 #996 Carson Bedics 12 Homewood HS 15:57.96 2
3 #483 Will Thompson 12 Cullman 16:01.09 3
4 #1873 Mac Conwell 9 St. Paul's E 16:11.17 4
5 #904 Brady Barton 11 Helena High School 16:11.34 5
6 #1002 Jackson Merrell 12 Homewood HS 16:11.68 6
7 #1000 Jack Harchelroad 10 Homewood HS 16:16.70 7
8 #506 Ethan Rowe 12 Daphne 16:17.58 8
9 #1473 Jack Lowe 10 Pell City Hi 16:18.55
10 #746 Ben Anderson 12 Fort Payne 16:19.30 9
11 #1881 Stone Smith 9 St. Paul's E 16:20.98 10
12 #1480 Seth Lord Pinson Valley 16:21.37 11
13 #138 Guy Greenhaw 12 Athens High School 16:24.48 12
14 #1876 William Jameson 10 St. Paul's E 16:25.11 13
15 #1879 John Michael Roman 11 St. Paul's E 16:38.07 14
16 #376 Miles Brush 10 Chelsea High School 16:38.65 15
17 #484 Nicholas Wood 10 Cullman 16:51.80 16
18 #865 Hawken Foote 12 Hartselle 16:51.92 17
19 #137 Elijah Frankel 12 Athens High School 16:54.49 18
20 #313 Daniel Wilcox 12 Buckhorn 16:56.84 19
21 #912 Talon Pritchard 12 Helena High School 17:00.79 20
22 #1365 Forrest York 11 Northridge H 17:04.90 21
23 #999 Sam Gray 9 Homewood HS 17:07.85 22
24 #476 Troy Adkison 10 Cullman 17:08.71 23
25 #1427 Chas Brewer 9 Opelika High School 17:13.64 24
26 #754 Arturo Rodriguez 11 Fort Payne 17:16.33 25
27 #480 Adam Mangum 10 Cullman 17:16.79 26
28 #905 Caleb Byers 12 Helena High School 17:21.19 27
29 #233 Reginald Sweetwyne 11 Benjamin Russell 17:23.88
30 #548 Julio Cerda 11 Decatur High School 17:24.02 28
31 #479 Conner Lowery 12 Cullman 17:25.59 29
32 #911 Gage Pritchard 10 Helena High School 17:30.48 30
33 #1793 Joshua McClellan 10 Spanish Fort 17:31.64 31
34 #906 Tyler Darden 12 Helena High School 17:33.46 32
35 #500 Andy Canegitta Jr. 10 Daphne 17:35.20 33
36 #547 John Bownds 12 Decatur High School 17:36.01 34
37 #2032 Cameron Mann 10 Wetumpka 17:37.09 35
38 #812 Ben Imperato 12 Gulf Shores HS 17:37.87 36
39 #913 Aspen Warren 8 Helena High School 17:38.31 37
40 #864 Connor Clabough 10 Hartselle 17:39.42 38
41 #1874 Noah Epker 10 St. Paul's E 17:40.74 39
42 #232 Layton Bradford 12 Benjamin Russell 17:41.06
43 #909 Edan Jamieson 11 Helena High School 17:41.72 40
44 #1788 Joshua Clough 10 Spanish Fort 17:41.91 41
45 #870 Caydin Newberry 11 Hartselle 17:43.97 42
46 #1460 Dominic Fanella 12 Pelham 17:45.85
47 #144 Matthew Waldron 12 Athens High School 17:46.99 43
48 #1004 Ben Murray 9 Homewood HS 17:49.44 44
49 #1461 Xavien Harris 12 Pelham 17:49.63
50 #1437 Josue Alvarez 9 Oxford High 17:49.79
51 #505 Lance Paquette 12 Daphne 17:51.85 45
52 #499 Ethan Blanton 12 Daphne 17:52.25 46
53 #315 Riley Gay 11 Calera 17:52.98
54 #1001 Andrew Laird 9 Homewood HS 17:54.26 47
55 #813 Sam Ingraham 11 Gulf Shores HS 17:57.48 48
56 #141 Josh Jurhs 10 Athens High School 17:58.68 49
57 #908 Reid Hess 11 Helena High School 17:58.70
58 #1882 Evan Wrights 9 St. Paul's E 17:58.85 50
59 #752 Ian Norman 9 Fort Payne 17:59.11 51
60 #1256 Woody Anthony 11 McAdory High School 18:00.13 52
61 #817 Tony Papadelias 11 Gulf Shores HS 18:00.20 53
62 #814 Jeffrey James 10 Gulf Shores HS 18:00.41 54
63 #1003 Graham Miner 10 Homewood HS 18:00.53
64 #143 Joshua Simmons 12 Athens High School 18:00.74 55
65 #1438 Noah George 9 Oxford High 18:04.16
66 #1875 Wilkes Howes 12 St. Paul's E 18:07.78 56
67 #2037 Brennan Worrell 12 Wetumpka 18:07.85 57
68 #18 Rodrigo Patino 11 Albertville 18:10.61 58
69 #1259 Davontae Edwards 12 McAdory High School 18:11.04 59
70 #907 Barrett Draiss 10 Helena High School 18:11.38
71 #477 Walker Huddleston 11 Cullman 18:12.40 60
72 #1789 Eren Kacar 10 Spanish Fort 18:13.33 61
73 #15 Daniel Leija 8 Albertville 18:14.07 62
74 #998 Jack Galloway 12 Homewood HS 18:14.79
75 #304 Ben Basta 11 Buckhorn 18:15.89 63
76 #863 Sellers Brown 9 Hartselle 18:17.41 64
77 #379 Thomas Ludwig 10 Chelsea High School 18:17.73 65
78 #1479 Carlos Del Toro Pinson Valley 18:20.35 66
79 #378 Andrew Fielding 10 Chelsea High School 18:20.56 67
80 #1364 Nolan Pedota 10 Northridge H 18:20.89 68
81 #868 Ethan Medendorp 8 Hartselle 18:22.09 69
82 #305 Ben Blackwood 10 Buckhorn 18:22.26 70
83 #1878 Charlie Radcliff 8 St. Paul's E 18:22.45
84 #381 Luke Price 10 Chelsea High School 18:23.39 71
85 #1794 Rollins McPherson 11 Spanish Fort 18:23.63 72
86 #142 Asa Savoie 9 Athens High School 18:24.05 73
87 #1439 Chad Turner 11 Oxford High 18:24.07
88 #139 Gilman Griggs 9 Athens High School 18:24.39 74
89 #1791 Pablo Martin-Jimen 12 Spanish Fort 18:24.66 75
90 #503 Michell Koser 12 Daphne 18:25.65 76
91 #17 Edgar Lopez 9 Albertville 18:26.32 77
92 #1337 Zach Granger 11 Muscle Schoals M 18:26.78
93 #753 Giles Roberts 12 Fort Payne 18:27.45 78
94 #478 Ben Kelly 10 Cullman 18:29.13 79
95 #314 Cade Galloway 10 Calera 18:35.16
96 #749 Gaspar Jiminez 12 Fort Payne 18:35.19 80
97 #504 Cooper Nix 8 Daphne 18:36.22 81
98 #485 Charlie Worley 10 Cullman 18:36.47
99 #551 Jacob Glenn 11 Decatur High School 18:38.11 82
100 #553 Henry McCormick 12 Decatur High School 18:39.58 83
101 #607 Trevor Shaw 12 Dothan High School 18:39.91 84
102 #21 Arturo Ramos 11 Albertville 18:40.19 85
103 #810 Brady George 12 Gulf Shores HS 18:40.47 86
104 #1484 Luis Sanchez Pinson Valley 18:42.14 87
105 #310 JP McCullough 9 Buckhorn 18:42.81 88
106 #482 Harold Sheffield 9 Cullman 18:43.09
107 #307 Conner Hampton 9 Buckhorn 18:44.38 89
108 #501 Ryan Carraway 8 Daphne 18:47.25 90
109 #2035 Jack Walden 10 Wetumpka 18:48.10 91
110 #312 Caleb Seaver 10 Buckhorn 18:48.62 92
111 #1335 Harper Branscome 8 Muscle Schoals M 18:48.83
112 #1472 Aidan Golden 12 Pell City Hi 18:49.07
113 #1486 Hunter Siddle Pinson Valley 18:49.42 93
114 #769 Luis Sanchez 11 Gardendale 18:50.42 94
115 #1338 Conner McCrary 8 Muscle Schoals M 18:51.41
116 #1432 Michael Hart 9 Opelika High School 18:52.06 95
117 #498 Andrew Berry 8 Daphne 18:52.38
118 #941 John Thomas Marson 11 Hillcrest HS 18:52.49 96
119 #19 Jose Paulino 12 Albertville 18:53.43 97
120 #1792 Pedro Martin-Jimen 10 Spanish Fort 18:53.85 98
121 #309 Austin Mayfield 12 Buckhorn 18:54.71 99
122 #195 Graham Harvey 11 Baldwin County 18:55.49
123 #1487 Holden Snyder Pinson Valley 18:55.53 100
124 #382 Blake Rosenfeld 9 Chelsea High School 18:56.83 101
125 #375 Luke Bower 11 Chelsea High School 18:57.46 102
126 #23 Luis Rojas 11 Albertville 18:57.70 103
127 #383 Reid Rosenfeld 9 Chelsea High School 18:58.75 104
128 #1359 Kanye Franklin 10 Northridge H 18:58.87 105
129 #196 Ben White 12 Baldwin County 19:00.06
130 #16 Carlos Lopez 10 Albertville 19:01.16 106
131 #748 Bryan Bautista-Chav 11 Fort Payne 19:01.50 107
132 #1608 Tyler Stevenson 10 Robertsdale 19:01.99
133 #308 John Kicklighter 10 Buckhorn 19:02.25
134 #135 Jake Collins 11 Athens High School 19:02.42
135 #197 Joe White 12 Baldwin County 19:02.74
136 #140 Drew Grose 11 Athens High School 19:03.50
137 #507 Thomas Walding 9 Daphne 19:05.18
138 #1431 Evan Goodman 10 Opelika High School 19:07.24 108
139 #384 Elijah Williams 10 Chelsea High School 19:08.82
140 #20 Pedro Paulino 9 Albertville 19:08.98
141 #1428 Alberto Cordovo 12 Opelika High School 19:11.74 109
142 #893 Devon Stevens 12 Hazel Green 19:11.99
143 #1261 Austin Stokes 9 McAdory High School 19:12.93 110
144 #755 Javier Medina Soto 10 Fort Payne 19:13.44 111
145 #816 James Morgan 10 Gulf Shores HS 19:13.98 112
146 #1880 Jonathan Rush 9 St. Paul's E 19:14.45
147 #14 Fernando Chagolla 11 Albertville 19:14.56
148 #604 Ethan Johnston 9 Dothan High School 19:17.28 113
149 #2036 Logan Weighall 9 Wetumpka 19:17.72 114
150 #1790 Anthony Lawrence 11 Spanish Fort 19:20.61 115
151 #869 Kyle Medendorp 12 Hartselle 19:23.89 116
152 #2031 Jonathan Lattman 11 Wetumpka 19:24.95 117
153 #194 Mason Brock 12 Baldwin County 19:25.07
154 #862 Garret Blaxton 10 Hartselle 19:25.97 118
155 #549 Jackson Coffey 12 Decatur High School 19:26.50 119
156 #751 David Mejia 10 Fort Payne 19:27.72
157 #1787 Tyler Chesser 10 Spanish Fort 19:28.18
158 #377 Reed Parish 10 Chelsea High School 19:28.95
159 #747 Eli Anderson 12 Fort Payne 19:29.09
160 #2029 Taylor Gunn 9 Wetumpka 19:29.21 120
161 #2034 Isaac Stubbs 12 Wetumpka 19:29.60 121
162 #1796 Grady Taylor 10 Spanish Fort 19:31.60
163 #22 Kiyah Reno 10 Albertville 19:33.58
164 #2033 Rhett Pinkston 8 Wetumpka 19:33.62
165 #997 Jack Freeman Homewood HS 19:33.86
166 #1435 Winston Tufts 11 Opelika High School 19:34.34 122
167 #861 Will Benham 10 Hartselle 19:44.44
168 #556 Anothy Romero 12 Decatur High School 19:45.21 123
169 #380 Joseph McGaha 10 Chelsea High School 19:45.32
170 #2030 Collin Hardin 9 Wetumpka 19:46.42
171 #766 Rhein Packer 12 Gardendale 19:48.23 124
172 #1336 Ethan Buck 9 Muscle Schoals M 19:48.47
173 #136 Luis Diaz 12 Athens High School 19:49.57
174 #502 Ian Eiland 9 Daphne 19:49.78
175 #555 John Wesley Peters 10 Decatur High School 19:51.38 125
176 #1363 Colin Murphy 11 Northridge H 19:51.70 126
177 #1360 Ocean Franklin 12 Northridge H 19:54.20 127
178 #750 Marco Martinez 10 Fort Payne 19:56.03
179 #311 Matthew Roets 11 Buckhorn 19:56.18
180 #603 Chris Duran 12 Dothan High School 19:57.85 128
181 #1283 Prince Jordan Mosl 11 Minor 19:58.26
182 #306 Trayce Bloyd 11 Buckhorn 19:58.84
183 #2038 Brody Worrell 8 Wetumpka 20:01.45
184 #809 Caleb Colvin 10 Gulf Shores HS 20:02.95 129
185 #942 James Mcdanal 9 Hillcrest HS 20:08.79 130
186 #1361 Jeffrey Fuller 9 Northridge H 20:15.25 131
187 #1795 Mitch Pote 11 Spanish Fort 20:16.42
188 #293 Michael Bray 12 Brookwood 20:22.29
189 #606 Jonathan Medeiros 12 Dothan High School 20:23.98 132
190 #1257 Peter Coleman III 11 McAdory High School 20:24.76 133
191 #1358 Lukas Bolton 9 Northridge H 20:25.02 134
192 #1362 Ethan Michael 9 Northridge H 20:27.21
193 #605 Christopher Lindsey 10 Dothan High School 20:30.71 135
194 #610 Robert Wynn 10 Dothan High School 20:40.59 136
195 #767 Ryan Patillo 12 Gardendale 20:42.67 137
196 #867 Jonas Mcabee 10 Hartselle 20:45.79
197 #1481 Andrew Martin Pinson Valley 20:49.12 138
198 #1449 Kendarious Hawkins 12 Paul W. Brya 20:49.35
199 #866 Alex Lamson 7 Hartselle 20:50.53
200 #1334 Thomas Bendall 11 Muscle Schoals M 20:54.56
201 #1255 Francisco Alonso 10 McAdory High School 21:03.25 139
202 #1429 Benjamin Estes 12 Opelika High School 21:04.78 140
203 #1433 Jack O'Quinn 11 Opelika High School 21:07.50 141
204 #1483 Pablo Rodriquez Pinson Valley 21:07.91 142
205 #552 Wyatt Jones 9 Decatur High School 21:10.82
206 #940 David Doyle 9 Hillcrest HS 21:14.07 143
207 #1357 Elliott Bolton 9 Northridge H 21:18.72
208 #1877 Gates Kaufman 12 St. Paul's E 21:42.30
209 #1436 Jake Walters 10 Opelika High School 21:45.25
210 #811 Jake Gibbons 11 Gulf Shores HS 21:47.76
211 #1448 Justin Davis 12 Paul W. Brya 21:48.72
212 #608 Gabriel Simmons 11 Dothan High School 21:49.26 144
213 #1260 Tyler Miller 9 McAdory High School 21:52.90 145
214 #1282 Wilder Lucero Such 10 Minor 21:57.24
215 #602 Nolan Bone 9 Dothan High School 21:58.53
216 #1485 Darryl Shorts Pinson Valley 22:01.25
217 #601 Owen Armstrong 10 Dothan High School 22:03.48
218 #1430 Kadiri Gates 9 Opelika High School 22:14.42
219 #818 Eli Taylor 12 Gulf Shores HS 22:22.86
220 #1482 David Ontiveros Pinson Valley 22:25.33
221 #609 Ameer Wilson 12 Dothan High School 22:25.99
222 #943 Caleb Mims 9 Hillcrest HS 22:29.57 146
223 #550 Harrison Galliant 10 Decatur High School 22:46.13
224 #771 Andrew Valentine 11 Gardendale 22:50.66 147
225 #768 Brodie Russell 10 Gardendale 22:50.97 148
226 #1284 Cristian Torres An 9 Minor 23:00.19
227 #770 Logan Standridge 11 Gardendale 23:04.70 149
228 #939 Grayson Ash 9 Hillcrest HS 23:05.49 150
229 #1434 Zalen Shaw 9 Opelika High School 25:00.77
230 #944 Jacob Wright 9 Hillcrest HS 25:02.66 151
231 #1258 Dylan DeFreese 11 McAdory High School 25:17.62 152
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Homewood HS 38 1 2 6 7 22 44 47
Total Time: 1:21:26.01
Average: 16:17.21
2 St. Paul's Episcopal 80 4 10 13 14 39 50 56
Total Time: 1:23:16.07
Average: 16:39.22
3 Cullman 97 3 16 23 26 29 60 79
Total Time: 1:24:43.98
Average: 16:56.80
4 Helena High School 114 5 20 27 30 32 37 40
Total Time: 1:25:37.26
Average: 17:07.46
5 Athens High School 177 12 18 43 49 55 73 74
Total Time: 1:27:05.38
Average: 17:25.08
6 Daphne 208 8 33 45 46 76 81 90
Total Time: 1:28:02.53
Average: 17:36.51
7 Hartselle 230 17 38 42 64 69 116 118
Total Time: 1:28:54.81
Average: 17:46.97
8 Fort Payne 243 9 25 51 78 80 107 111
Total Time: 1:28:37.38
Average: 17:43.48
9 Gulf Shores HS 277 36 48 53 54 86 112 129
Total Time: 1:30:16.43
Average: 18:03.29
10 Spanish Fort 280 31 41 61 72 75 98 115
Total Time: 1:30:15.17
Average: 18:03.04
11 Chelsea High School 319 15 65 67 71 101 102 104
Total Time: 1:30:37.16
Average: 18:07.44
12 Buckhorn 329 19 63 70 88 89 92 99
Total Time: 1:31:02.18
Average: 18:12.44
13 Decatur High School 346 28 34 82 83 119 123 125
Total Time: 1:31:44.22
Average: 18:20.85
14 Pinson Valley 357 11 66 87 93 100 138 142
Total Time: 1:31:08.81
Average: 18:13.77
15 Albertville 379 58 62 77 85 97 103 106
Total Time: 1:32:24.62
Average: 18:28.93
16 Wetumpka 414 35 57 91 114 117 120 121
Total Time: 1:33:15.71
Average: 18:39.15
17 Northridge High School 447 21 68 105 126 127 131 134
Total Time: 1:34:10.57
Average: 18:50.12
18 Opelika High School 458 24 95 108 109 122 140 141
Total Time: 1:33:59.02
Average: 18:47.81
19 McAdory High School 493 52 59 110 133 139 145 152
Total Time: 1:36:52.11
Average: 19:22.43
20 Dothan High School 592 84 113 128 132 135 136 144
Total Time: 1:38:49.73
Average: 19:45.95
21 Gardendale 650 94 124 137 147 148 149
Total Time: 1:45:02.95
Average: 21:00.59
22 Hillcrest Hs-Tuscaloosa 665 96 130 143 146 150 151
Total Time: 1:45:50.41
Average: 21:10.09
Event 11 Girls 5k Run CC 3A
=======================================================================
Comp# Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 #1635 Presley Miles 11 Saint James 17:48.56 1
2 #948 Camilla Chambers 11 Holly Pond 18:51.53 2
3 #2006 Hannah Adams 9 Westmin OM 19:47.57 3
4 #1639 Kendal Wright 9 Saint James 19:59.29 4
5 #1566 Grace Crim 11 Providence C 20:08.24 5
6 #776 Katie Giles 9 Glencoe High School 20:25.57 6
7 #1213 Valerie Grosso 12 Lexington 20:29.41 7
8 #1636 Hannah Richardson 9 Saint James 20:37.79 8
9 #1191 Addison Embry 8 Lauderdale County 20:38.86
10 #1993 Hastings Gray 12 Westminster 20:43.77
11 #1820 Madilyn Kerber 7 St Bernard 20:48.69 9
12 #1517 Trinity Roberts 11 Pleasant Valley HS 21:00.32 10
13 #2015 Rachael Whitley 7 Westmin OM 21:04.09 11
14 #1910 Olivia Blackmon 11 TR Miller 21:10.42 12
15 #1144 Autumn Sansing 8 JB Pennington 21:15.71 13
16 #1147 Kindle Weems 10 JB Pennington 21:20.01 14
17 #199 Catherine Doyle 7 Bayside Academy 21:23.06 15
18 #2012 Arden McCullough 12 Westmin OM 21:25.37 16
19 #775 Anna Beth Giles 12 Glencoe High School 21:27.79 17
20 #2079 Kelsey Ellenburg 8 Wicksburg Hi 21:31.38
21 #1633 Breanna Bennett 7 Saint James 21:31.93 18
22 #2009 McKenzie Fulton 10 Westmin OM 21:33.80 19
23 #201 Leah Jha 10 Bayside Academy 21:36.69 20
24 #1917 Jordann Thompson 10 TR Miller 21:37.78 21
25 #1571 Elle Salter 9 Providence C 21:38.44 22
26 #1569 Madelyn Patterson 8 Providence C 21:39.11 23
27 #2014 Anne Trammell 8 Westmin OM 21:39.14 24
28 #1218 Victoria Woods 8 Lexington 21:40.22 25
29 #2008 Courtney Callahan 10 Westmin OM 21:45.50 26
30 #1285 Kylie Powell 9 Mobile Christian 21:49.06
31 #1146 Esmeralda Vazquez 10 JB Pennington 21:54.74 27
32 #207 Lauren West 12 Bayside Academy 21:56.95 28
33 #1634 Brooke Bennett 7 Saint James 21:57.03 29
34 #1149 Lola Wood 8 JB Pennington 21:57.52 30
35 #1995 Christina Scruggs 11 Westminster 21:59.81
36 #1513 Eva Bryant 11 Pleasant Valley HS 22:02.83 31
37 #1822 Emma Powell 8 St Bernard 22:04.02 32
38 #1515 Emma Hood 12 Pleasant Valley HS 22:05.60 33
39 #951 Abigail Kusz 10 Holly Pond 22:09.29 34
40 #205 Presley Putnam 7 Bayside Academy 22:11.50 35
41 #1148 Erika Maldonado JB Pennington 22:13.36 36
42 #1914 Rebecca Ann Moore 10 TR Miller 22:14.66 37
43 #1514 Elizabeth Hall 10 Pleasant Valley HS 22:15.98 38
44 #1968 Kendall Harbison 10 Vinemont Hig 22:22.40 39
45 #1847 Alison Boyd 12 St. Michael 22:25.43 40
46 #1572 Millicent Talmadge 7 Providence C 22:25.48 41
47 #203 Martha Grace Mixon 11 Bayside Academy 22:28.08 42
48 #1818 Sara Barck 11 St Bernard 22:37.33 43
49 #1489 Rhylee Bell 10 Pisgah High School 22:39.64 44
50 #398 Kasey Ezekiel 12 Colbert Heights 22:47.17 45
51 #206 Anna Schmidt 12 Bayside Academy 22:52.99 46
52 #1518 Macey Roper 9 Pleasant Valley HS 22:53.37 47
53 #400 Zoe Henson 10 Colbert Heights 22:53.67 48
54 #2078 Elizabeth Bond 7 Wicksburg Hi 22:54.64
55 #1143 Memphis Natter 12 JB Pennington 22:56.75 49
56 #1570 Addison Pemberton 7 Providence C 22:59.26 50
57 #1140 Katelyn Bonner 10 JB Pennington 23:03.63 51
58 #1568 Anna Catherine Far 8 Providence C 23:04.44 52
59 #1516 Gracie Hood 10 Pleasant Valley HS 23:05.74 53
60 #1912 Elisabeth Coleman 10 TR Miller 23:07.11 54
61 #1495 Serenity Olinger 7 Pisgah High School 23:08.39 55
62 #202 Annie Midyett 7 Bayside Academy 23:19.25 56
63 #779 Sara Iida 11 Glencoe High School 23:19.81 57
64 #1819 Kathleen George 11 St Bernard 23:20.55 58
65 #1141 Summer Hawkins 7 JB Pennington 23:21.18
66 #281 Savanna Avelar 12 Brindlee Mountain 23:23.72 59
67 #2010 Cammi Griffith 10 Westmin OM 23:25.19 60
68 #1475 Naomi Valentine 9 Pike Road School 23:27.83
69 #1520 Ella Whitehead 10 Pleasant Valley HS 23:27.89 61
70 #1849 Betty Hemby 11 St. Michael 23:27.98 62
71 #2007 Bekah Anderson 12 Westmin OM 23:28.48
72 #1494 Kaylynn Morgan 11 Pisgah High School 23:28.89 63
73 #2011 Katie Hoaglund 12 Westmin OM 23:29.52
74 #1916 Makenzie Thomas 12 TR Miller 23:32.80 64
75 #1565 Anne Marie Blaxton 8 Providence C 23:35.79 65
76 #778 Elizabeth Harrison 9 Glencoe High School 23:37.81 66
77 #1823 Claire Sanders 12 St Bernard 23:39.37 67
78 #1853 Elena Vollmer 10 St. Michael 23:41.03 68
79 #1511 Kaylee Austin 9 Pleasant Valley HS 23:43.01
80 #406 Kristen Shaw 8 Colbert Heights 23:45.19 69
81 #772 Moriah Hitchcock 12 Geraldine HS 23:48.69
82 #1915 Samantha Morris 12 TR Miller 23:49.01 70
83 #1519 Ali Shaw 7 Pleasant Valley HS 23:51.20
84 #1145 Jazmine Tiquiram 7 JB Pennington 23:53.45
85 #285 Chantzley Kirkland 10 Brindlee Mountain 23:55.99 71
86 #1848 Izzy Garriz 9 St. Michael 23:56.66 72
87 #1512 Bailey Brown 7 Pleasant Valley HS 24:05.82
88 #1492 Kaylea Griffis 8 Pisgah High School 24:08.57 73
89 #781 Sadie Riley 9 Glencoe High School 24:09.16 74
90 #1212 Jessica Grosso 10 Lexington 24:09.94 75
91 #286 Abby Mooneyham 9 Brindlee Mountain 24:16.69 76
92 #1884 Trinity Jennings 8 Straughn Hig 24:16.89
93 #198 Elin Backman 7 Bayside Academy 24:17.33
94 #1994 Grace Miller 12 Westminster 24:19.28
95 #1971 Ava Pullium 8 Vinemont Hig 24:22.72 77
96 #1389 Cheyanne Busby 11 Oakman High School 24:24.18
97 #1564 Morgan Bienvenu 8 Providence C 24:25.21
98 #1531 Sarah Birchmeier 8 Prattville C 24:25.40
99 #1638 Isabella Reid Rodg 8 Saint James 24:26.76 78
100 #1215 Madalyn Holden 7 Lexington 24:29.96 79
101 #1026 Lillie Pruitt 12 Houston Academy 24:31.02
102 #777 Anna Grace Goodwin 12 Glencoe High School 24:37.39 80
103 #1474 Isabel Balmaceda 8 Pike Road School 24:39.66
104 #1851 Rebekah Schott 11 St. Michael 24:41.59 81
105 #280 Jasmine Avelar 12 Brindlee Mountain 24:42.03 82
106 #1497 Jazimine Wilson 10 Pisgah High School 24:42.98 83
107 #1491 Ally Darwin 12 Pisgah High School 24:43.80 84
108 #2126 Allie Sims Saint James 24:44.52 85
109 #204 Millison Mixon 9 Bayside Academy 24:45.79
110 #1824 Chloe Tombo 11 St Bernard 24:53.86 86
111 #200 Lilly Duffy 11 Bayside Academy 24:54.72
112 #1488 Lauren Allbritton 9 Pisgah High School 24:56.28 87
113 #1637 Addison Ritchie 8 Saint James 24:56.32
114 #1236 Hallie Holt 8 Locust Fork 24:56.46
115 #1913 Daniya Lambert 8 TR Miller 24:58.26 88
116 #1918 Makena Williams 9 TR Miller 24:58.92
117 #949 Emma Grace Daniel 12 Holly Pond 24:59.11 89
118 #402 RayAnna James 10 Colbert Heights 25:00.83 90
119 #2085 Mallory Wennberg 11 Winfield Cit 25:01.90
120 #622 Devora Izquerdero 12 East Lawrenc 25:03.39
121 #1911 Samantha Cain 7 TR Miller 25:05.15
122 #2127 Hannah Rains Saint James 25:09.24
123 #1667 Jay'Onna Cobb 8 Saks 25:12.27
124 #401 Kaylee Jackson 12 Colbert Heights 25:12.76 91
125 #1496 Lauren Peek 12 Pisgah High School 25:15.08
126 #1852 Mary Margaret Stev 9 St. Michael 25:17.29 92
127 #1142 Chloe Jepson 11 JB Pennington 25:19.06
128 #2013 Hallie Porterfield 11 Westmin OM 25:25.35
129 #950 Madison Frnka 10 Holly Pond 25:30.07 93
130 #1970 Gracie Lovell 8 Vinemont Hig 25:32.27 94
131 #780 Kaitlyn Ponder 9 Glencoe High School 25:32.94 95
132 #282 Carrie Cooper 12 Brindlee Mountain 25:35.60 96
133 #1969 Abby Kuykendall 8 Vinemont Hig 25:36.36 97
134 #1846 Trista Black 11 St. Michael 25:38.98 98
135 #2083 Kaylee Chism 12 Winfield Cit 25:43.18
136 #1237 Emily Reid 9 Locust Fork 25:43.56
137 #1567 Avery Dean 8 Providence C 25:49.44
138 #254 Christa Murray 10 Booker T Was 25:51.05
139 #284 Adriana Hernandez 8 Brindlee Mountain 25:52.41 99
140 #1532 Skylar Pratt 10 Prattville C 25:55.88
141 #1216 Shyla McGee 12 Lexington 26:04.38 100
142 #403 Mackenzie Marion 9 Colbert Heights 26:08.75 101
143 #1493 Briley Hembree 12 Pisgah High School 26:16.12
144 #1973 Faith Richardson 8 Vinemont Hig 26:18.94 102
145 #952 Paris Pannell 10 Holly Pond 26:23.42 103
146 #2084 Abby Hubbert 9 Winfield Cit 26:26.61
147 #397 Kierra Bruns 10 Colbert Heights 26:30.58 104
148 #1490 Korin Brock 8 Pisgah High School 26:47.83
149 #1821 Lizbeth Medina 12 St Bernard 27:14.62 105
150 #2117 Laura Schott St. Michael 27:27.20
151 #283 Alyssa Grider 9 Brindlee Mountain 27:46.35 106
152 #782 Katie Shaneyfelt 9 Glencoe High School 27:49.89
153 #783 Kay McKinley Glencoe High School 27:54.37
154 #404 Lindsey Pate 8 Colbert Heights 27:56.60
155 #774 Mary Edmodson 9 Glencoe High School 27:59.90
156 #947 Addison Armstrong 10 Holly Pond 28:33.85 107
157 #1217 Savannah Springer 7 Lexington 28:46.69 108
158 #405 Hayle Roberts 12 Colbert Heights 29:06.18
159 #399 Karlee Foster 9 Colbert Heights 29:12.75
160 #1972 Sydney Ramey 8 Vinemont Hig 29:19.12 109
161 #1214 Kinsley Hines 11 Lexington 29:57.26 110
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Saint James 60 1 4 8 18 29 78 85
Total Time: 1:41:54.61
Average: 20:22.92
2 Westminster School at Oak 73 3 11 16 19 24 26 60
Total Time: 1:45:29.97
Average: 21:06.00
3 JB Pennington 120 13 14 27 30 36 49 51
Total Time: 1:48:41.34
Average: 21:44.27
4 Bayside Academy 140 15 20 28 35 42 46 56
Total Time: 1:49:36.28
Average: 21:55.26
5 Providence Christian Scho 141 5 22 23 41 50 52 65
Total Time: 1:48:50.53
Average: 21:46.11
6 Pleasant Valley HS 159 10 31 33 38 47 53 61
Total Time: 1:50:18.10
Average: 22:03.62
7 TR Miller 188 12 21 37 54 64 70 88
Total Time: 1:51:42.78
Average: 22:20.56
8 St Bernard 209 9 32 43 58 67 86 105
Total Time: 1:52:29.96
Average: 22:30.00
9 Glencoe High School 220 6 17 57 66 74 80 95
Total Time: 1:53:00.14
Average: 22:36.03
10 Lexington 286 7 25 75 79 100 108 110
Total Time: 1:56:53.91
Average: 23:22.79
11 Pisgah High School 318 44 55 63 73 83 84 87
Total Time: 1:58:08.47
Average: 23:37.70
12 Holly Pond 321 2 34 89 93 103 107
Total Time: 1:57:53.42
Average: 23:34.69
13 St. Michael Catholic High 323 40 62 68 72 81 92 98
Total Time: 1:58:12.69
Average: 23:38.54
14 Colbert Heights 343 45 48 69 90 91 101 104
Total Time: 1:59:39.62
Average: 23:55.93
15 Brindlee Mountain 384 59 71 76 82 96 99 106
Total Time: 2:01:54.03
Average: 24:22.81
16 Vinemont High School 409 39 77 94 97 102 109
Total Time: 2:04:12.69
Average: 24:50.54
Event 12 Boys 5k Run CC 5A
=======================================================================
Comp# Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 #1706 Cooper Atkins 11 Scottsboro HS 15:50.16 1
2 #1887 Woodrow Dean 10 Tallassee HS 15:51.85 2
3 #829 Sam Moultrie 12 Guntersville 16:09.34 3
4 #1712 Hayden Judge 11 Scottsboro HS 16:18.50 4
5 #1207 Steele Joiner 10 Lawrence County HS 16:28.52 5
6 #1711 Evan Hill 9 Scottsboro HS 16:29.64 6
7 #1707 Zach Avenel 10 Scottsboro HS 16:30.58 7
8 #1705 Benson Atkins 11 Scottsboro HS 16:32.39 8
9 #1710 Rex Green 10 Scottsboro HS 16:32.71 9
10 #1766 Ryan Maudsley 10 Southside-Gadsden 16:38.80 10
11 #1602 Lee Thomas 12 Randolph School 16:46.06 11
12 #270 Joseph Bell 11 Briarwood Ch 16:46.43 12
13 #1709 Ben Gossett 12 Scottsboro HS 16:46.84 13
14 #1713 Brady Thomas 11 Scottsboro HS 16:47.57
15 #700 Connor Stoots 11 Faith Academy 16:52.49 14
16 #1601 Zach Takacs 9 Randolph School 16:59.23 15
17 #276 Trent Malloy 11 Briarwood Ch 17:02.82 16
18 #1708 Noah Bonsall 11 Scottsboro HS 17:03.11
19 #1595 Jackson Howse 9 Randolph School 17:04.63 17
20 #259 Dakota Sheppard 12 Brewer 17:04.85
21 #1332 Dakota Frank 8 Munford 17:05.67
22 #94 Luke Sanders 10 Arab 17:16.87
23 #1946 Dylan Landreth 12 Valley High School 17:19.60
24 #566 Torrence Edwards 12 Demopolis 17:21.32 18
25 #1770 Mason Williamson 9 Southside-Gadsden 17:22.77 19
26 #227 Joseph Perrella 12 Beauregard H 17:26.04 20
27 #1764 Luke Holcombe 10 Southside-Gadsden 17:26.61 21
28 #1714 Josue Vela Castill 11 Scottsboro HS 17:31.91
29 #273 Jay Greene 11 Briarwood Ch 17:33.09 22
30 #279 Ford Thornton 9 Briarwood Ch 17:33.11 23
31 #1813 Caleb Kimmons 12 Springville HS 17:34.17 24
32 #1690 Connor Holm 11 Satsuma 17:36.59 25
33 #828 Trent Mason 12 Guntersville 17:43.03 26
34 #1762 Parker Cunningham 9 Southside-Gadsden 17:44.38 27
35 #1603 Eric Xing 10 Randolph School 17:44.70 28
36 #621 Jayden Villanueva 10 Douglas High School 17:44.79 29
37 #1211 Justin Seagroves 12 Lawrence County HS 17:48.03 30
38 #1594 David Coomer 10 Randolph School 17:48.34 31
39 #272 Matthew Earnest 12 Briarwood Ch 17:48.91 32
40 #1691 Eli Miler 10 Satsuma 17:50.33 33
41 #1811 Jake Harned 11 Springville HS 17:50.69 34
42 #95 Aaron Turnage 12 Arab 17:51.51
43 #278 Luke Thompson 10 Briarwood Ch 17:51.78 35
44 #567 Jensen Hammons 12 Demopolis 17:52.99 36
45 #1164 Jackson Gerace 10 John Carroll 17:55.38 37
46 #1598 Jack Schamban 12 Randolph School 17:58.05 38
47 #1768 Hayden Tucker 9 Southside-Gadsden 17:59.64 39
48 #274 Patrick Hnizdil 9 Briarwood Ch 18:00.27 40
49 #34 Jonah Medders 12 Alexandria H 18:01.54
50 #271 Luke Baldwin Briarwood Ch 18:02.02
51 #275 Joseph Hopkins 11 Briarwood Ch 18:13.12
52 #1205 Blake Graham 8 Lawrence County HS 18:14.02 41
53 #1132 Hudson Freeman 12 Jasper High School 18:24.08 42
54 #448 Tristen Thomas 11 Corner 18:26.36 43
55 #571 Tyler Sams 12 Demopolis 18:27.59 44
56 #1310 C.J. Reeves 12 Mortimer Jordan 18:28.02
57 #1596 Wright McManus 8 Randolph School 18:28.99 45
58 #852 Ben Moore 10 Hamilton 18:33.41
59 #1202 Maddox Denham 8 Lawrence County HS 18:33.77 46
60 #563 Amarion Booker 12 Demopolis 18:33.90 47
61 #1138 Dayton Talley 11 Jasper High School 18:34.82 48
62 #1210 Zachary Padgett 12 Lawrence County HS 18:35.69 49
63 #228 Justin Pierce 11 Beauregard H 18:36.13 50
64 #1165 Jack Jacobs 11 John Carroll 18:36.49 51
65 #1817 Peyton Young 12 Springville HS 18:36.66 52
66 #96 Carter Richardson 9 Ardmore High School 18:37.95
67 #242 Guillermo Trevino 11 Boaz 18:38.96
68 #1890 Caleb Mason 10 Tallassee HS 18:39.16 53
69 #258 Noah Hunter 12 Brewer 18:40.38
70 #241 Marcial Castro 12 Boaz 18:41.78
71 #1600 Evan Shields 8 Randolph School 18:44.64
72 #450 Colin Wilson 9 Corner 18:46.04 54
73 #1204 Carson Godwin 9 Lawrence County HS 18:48.89 55
74 #277 George Sumerford 12 Briarwood Ch 18:49.01
75 #1136 Ethan Morgan 10 Jasper High School 18:52.89 56
76 #1767 Andrew Simmons 9 Southside-Gadsden 18:53.93 57
77 #1769 Max Valentine 8 Southside-Gadsden 18:56.40 58
78 #1761 Will Anglea 11 Southside-Gadsden 18:59.27
79 #853 Brodie Pendley 11 Hamilton 19:00.22
80 #618 Steven Garcia 10 Douglas High School 19:00.23 59
81 #570 Jaylen Reed 9 Demopolis 19:01.68 60
82 #826 Ismael Hernandez 11 Guntersville 19:03.52 61
83 #1208 Dorean Kirby 10 Lawrence County HS 19:04.70 62
84 #824 Jac Conway 11 Guntersville 19:04.95 63
85 #1763 Anders Dongsgoard 12 Southside-Gadsden 19:07.13
86 #224 Ryan Adams 10 Beauregard H 19:09.62 64
87 #1597 Thomas Raiford 8 Randolph School 19:10.77
88 #1135 Eli Morgan 10 Jasper High School 19:11.60 65
89 #616 Dennis Chaw 10 Douglas High School 19:11.72 66
90 #33 DeShaun Foster 9 Alexandria H 19:12.09
91 #617 Oscar Conriquez 10 Douglas High School 19:12.96 67
92 #226 Joshua Len 10 Beauregard H 19:15.23 68
93 #1808 Benjamin Chapman 8 Springville HS 19:16.30 69
94 #1309 Chris Anderson 11 Mortimer Jordan 19:21.09
95 #1765 Sam Kilgo 11 Southside-Gadsden 19:26.73
96 #698 Christian Harringto 11 Faith Academy 19:28.24 70
97 #1139 Hayden Yerby 11 Jasper High School 19:38.58 71
98 #614 Jonathon Ayala 10 Douglas High School 19:38.69 72
99 #1084 Trey Conerly 12 Jackson HS 19:39.96
100 #1599 Nate Schamban 8 Randolph School 19:41.97
101 #619 Enrique Garcia de J 10 Douglas High School 19:42.36 73
102 #2129 Colin Robinette John Carroll 19:47.01 74
103 #1167 Nic Pfarner 10 John Carroll 19:47.54 75
104 #1814 Caleb King 9 Springville HS 19:49.43 76
105 #1206 Bruce Hollis 10 Lawrence County HS 19:51.80
106 #1889 Brady Mason 8 Tallassee HS 19:51.84 77
107 #1816 Jackson Williams 10 Springville HS 19:53.73 78
108 #1694 Dalton Sellers 12 Satsuma 19:58.19 79
109 #830 Lane Piollete 9 Guntersville 19:58.99 80
110 #235 Justin Hendrix 12 Bibb County 19:59.44
111 #1722 David Vick 11 Shelby County 20:00.65
112 #1203 Noah Dutton 8 Lawrence County HS 20:01.06
113 #701 Logan Streit 11 Faith Academy 20:01.47 81
114 #1085 Brenner Woolfolk 9 Jackson HS 20:02.36
115 #1209 Cade Padgett 7 Lawrence County HS 20:08.52
116 #699 Ben Miller 10 Faith Academy 20:09.99 82
117 #1688 Will Chadwick 8 Satsuma 20:11.12 83
118 #694 Cray Coley 7 Faith Academy 20:11.75 84
119 #822 Luke Ausley 11 Guntersville 20:12.07 85
120 #1812 Nick Johnson 8 Springville HS 20:12.24 86
121 #825 Taylor Helton 12 Guntersville 20:14.14 87
122 #446 Brodie Johnson 11 Corner 20:17.53 88
123 #1131 Riley Creel 11 Jasper High School 20:31.89 89
124 #237 James Austin Tindel 10 Bibb County 20:33.52
125 #444 Bradley Cope 10 Corner 20:37.40 90
126 #615 Brandon Bernal 11 Douglas High School 20:39.88 91
127 #702 Micah Trippe 8 Faith Academy 20:45.82 92
128 #823 Austin Brickey 12 Guntersville 20:49.20
129 #1891 Grant McCraney 8 Tallassee HS 20:51.28 93
130 #572 Carson Thornton 10 Demopolis 20:51.56 94
131 #612 Jason Agueda 10 Douglas High School 20:52.58
132 #1693 Wyatt Rigsby 10 Satsuma 20:52.59 95
133 #1130 Mason Abbott 7 Jasper High School 20:55.94 96
134 #1166 Aidan Lange 9 John Carroll 20:58.45 97
135 #1809 Elliott Denard 8 Springville HS 21:09.58
136 #569 Earl Jones 11 Demopolis 21:10.35 98
137 #236 William Lopez 12 Bibb County 21:13.61
138 #697 Jonathan Fountain 11 Faith Academy 21:14.92 99
139 #1692 Taylor Nelson 10 Satsuma 21:19.67 100
140 #1892 Jacob Patterson 8 Tallassee HS 21:26.15 101
141 #1133 Kadrin Icenhower 12 Jasper High School 21:26.82
142 #1137 Caleb O'Rear 10 Jasper High School 21:28.48
143 #827 Elisse Laguerre 8 Guntersville 21:29.86
144 #696 Alex Fleming 11 Faith Academy 21:32.97
145 #620 Rafael Moreno 9 Douglas High School 21:33.66
146 #1886 Baxlee Burton 10 Tallassee HS 21:39.54 102
147 #1810 Ethan Gravlee 8 Springville HS 21:39.70
148 #1687 Tyler Cassity 10 Satsuma 21:41.23 103
149 #613 Wilson Agueda 11 Douglas High School 21:49.66
150 #564 Trey Bucurel 9 Demopolis 21:50.08
151 #565 Tyler Davis 10 Demopolis 21:56.45
152 #1815 Michael Storie 12 Springville HS 21:56.73
153 #1134 Charlie Jones 12 Jasper High School 22:12.52
154 #225 James Conway 10 Beauregard H 22:37.44 104
155 #695 Jacob Fetner 11 Faith Academy 22:52.19
156 #568 Walter Hurst 9 Demopolis 23:02.48
157 #229 Stewart Wiggins 9 Beauregard H 23:39.90 105
158 #443 Ethan Cooper 9 Corner 23:59.19 106
159 #1689 Matthew Denton 9 Satsuma 24:34.73
160 #1888 Alex Harrison 10 Tallassee HS 26:06.68 107
161 #445 Colby Hancock 12 Corner 27:25.99 108
162 #447 Lane Mathews 9 Corner 29:40.08 109
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Scottsboro HS 26 1 4 6 7 8 9 13
Total Time: 1:21:41.27
Average: 16:20.26
2 Randolph School 102 11 15 17 28 31 38 45
Total Time: 1:26:22.96
Average: 17:16.60
3 Briarwood Christian Schoo 105 12 16 22 23 32 35 40
Total Time: 1:26:44.36
Average: 17:20.88
4 Southside-Gadsden 116 10 19 21 27 39 57 58
Total Time: 1:27:12.20
Average: 17:26.44
5 Lawrence County HS 171 5 30 41 46 49 55 62
Total Time: 1:29:40.03
Average: 17:56.01
6 Demopolis 205 18 36 44 47 60 94 98
Total Time: 1:31:17.48
Average: 18:15.50
7 Guntersville 233 3 26 61 63 80 85 87
Total Time: 1:31:59.83
Average: 18:23.97
8 Springville HS 255 24 34 52 69 76 78 86
Total Time: 1:33:07.25
Average: 18:37.45
9 Jasper High School 282 42 48 56 65 71 89 96
Total Time: 1:34:41.97
Average: 18:56.40
10 Douglas High School 293 29 59 66 67 72 73 91
Total Time: 1:34:48.39
Average: 18:57.68
11 Beauregard High School 306 20 50 64 68 104 105
Total Time: 1:37:04.46
Average: 19:24.90
12 Satsuma 315 25 33 79 83 95 100 103
Total Time: 1:36:28.82
Average: 19:17.77
13 Tallassee HS 326 2 53 77 93 101 102 107
Total Time: 1:36:40.28
Average: 19:20.06
14 Faith Academy 331 14 70 81 82 84 92 99
Total Time: 1:36:43.94
Average: 19:20.79
15 John Carroll Catholic Hig 334 37 51 74 75 97
Total Time: 1:37:04.87
Average: 19:24.98
16 Corner 381 43 54 88 90 106 108 109
Total Time: 1:42:06.52
Average: 20:25.31
More news |